Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Концептуальні засади та нормативні основи громадської освіти

Концептуальні засади та нормативні основи громадської освіти

Назва:
Концептуальні засади та нормативні основи громадської освіти
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
31,53 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
КУРСОВА РОБОТА
Концептуальні засади та нормативні основи громадської освіти


Зміст
Вступ | 3
Розділ І Концептуальні засади та нормативні основи громадської освіти | 5
Актуальність громадянського виховання учнівської молоді в умовах українського суспільства | 13
Концепція формування світогляду громадянина України в умовах української державності | 19
Розділ ІІ Форми і методи громадянської освіти які сприяють оволодінню системою знань про людину і суспільство | 28
2.1. Закономірності управління загальною середньою освітою в України | 32
2.2 Основні шляхи реалізації національного виховання | 37
Висновки | 41
Література | 43


Вступ
Громадянська освіта – спеціалізована, систематична підготовка людей до суспільного життя в умовах демократії, тому розвиток та вдосконалення її системи є актуальним завданням для всіх демократичних країн. Багатий досвід громадянської освіти накопичено в умовах зрілих демократій Великобританії, США, Канади, Франції, та інших країн, де створено різноманітні підручники, налагоджено відповідну підготовку та перепідготовку вчителів.
Освіт взагалі – це процес соціалізації, завдяки якому учні вчаться бути громадянами; громадянські знання та навички мають відповідати потребам їхніх взаємовідносин із навколишнім світом.
Громадянська освіта може бути ефективною лише за умов створення широкого культурного контексту, причетності всього суспільства до справи утвердження демократії, надання вихованцям прикладів ефективної громадянської дії.
Предметом вивчення громадянської освіти у психологічному аспекті є виявлення таких специфічних проявів людини, для якої демократія та громадянське суспільство є природним середовищем задоволення її особистісних та суспільних інтересів.
В умовах посткомуністичної трансформації розвиток системи громадянської освіти є важливою складовою перехідного процесу до стабільної демократичної системи.
Отже, освіта в школі передбачає таку демократизацію її життя, яка становить у центр всіх педагогічних дій особистість дитини, її інтереси і можливості.
Наша народна освіта багато років страждала від некомпетентності, формалізму, примітивізму, носила авторитарний характер. Перебільшувались успіхи, цінувався процес успішності при постійному зниженні результатів навчання і виховання дітей.
Актуальність проблеми громадянської освіти обумовлена недостатньою спрямованістю навчально-виховного процесу в Україні на форми демократичного світогляду та необхідністю досягти відповідність теоретичного знання повсякденній соціальній практиці.
Об’єктом дослідження даної роботи є законодавча база щодо громадянської освіти.
Предметом дослідження – теоретично-педагогічне обґрунтування засад громадянської освіти.
Мета дослідження – створити умови для формування особистості, громадянина України, якому притаманні демократична громадянська культура, відповідальність, готовність до участі у громадянському житті.
У відповідності з предметом і метою дослідження були поставлені такі завдання:
сприяти становленню активної позиції громадян щодо реалізації ідеалів і цінностей демократії в Україні;
надати основні знання, сформувати мотивацію та вміння для участі в громадянському житті;
створити умови для набуття учнями досвіду громадянської дії
Методи дослідження: аналіз і історико-педагогічної літератури, порівняльний аналіз з теоретичних положень з питань громадянського виховання, аналіз архівних документів.
Виходячи із специфіки своєї спеціальності, свідомо звернула увагу на розробку концепції громадянської освіти, її проблемні питання, ідеї, які в ній викладено, відповідають сучасним вимогам, формування відповідальної, демократичної, зрілої людини.


Розділ І.
Розділ І Концептуальні засади та нормативні основи громадської освіти
Глобальне поширення демок-ратії стало відповіддю на істо-ричні виклики принципово но-вої ситуації, що cклалась у світі на порозі XXI ст., основу якої становить безпрецедентний роз-виток постіндустріального суспільства та гуманітарних техно-логій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: Концептуальні засади та нормативні основи громадської освіти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок