Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Особливості адаптації першокласників із затримкою психічного розвитку. Умови до навчання в школі

Особливості адаптації першокласників із затримкою психічного розвитку. Умови до навчання в школі

Назва:
Особливості адаптації першокласників із затримкою психічного розвитку. Умови до навчання в школі
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
77,51 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Особливості адаптації першокласників із затримкою психічного розвитку.
Умови до навчання в школі

План
Вступ
Психологічні та анатомо-фізіологічні особливості першокласників – шестиліток.
2. Діагностика готовності до шкільного навчання та психологічна допомога непідготовленим дітям
2. 1 Поняття готовності до шкільного навчання. Основні аспекти шкільної зрілості.
2. 2 Основні причини непідготовленості дітей до шкільного навчання.
2. 3 Педагогічна допомога дітям з недостатньою готовленістю до шкільного навчання.
3. Адаптація як наукова проблема
4. Психологічна адаптація розумово відсталих першокласників до спеціального навчання.
5. Модель психолого-соціальної адаптації розумово відсталих дітей до систематичного навчання.
6. Сутність системи корекції психологічної адаптації до процесу навчання дітей 6-8 років із ЗПР
Висновки
Список використаних джерел

Вступ

Актуальність теми. Зміна соціально-економічних  відносин у нашій державі вимагає нових підходів до навчання і виховання осіб з відхиленнями в розвитку. Наприкінці 90-х років в Україні було зареєстровано понад 300 тисяч дітей з психічними вадами / В.Г. Коливанова/. На початку 1999 року в Україні нараховується 152210 дітей-інвалідів з дитинства у віці до 16 років. Проте, наша держава через складні економічні умови не в змозі забезпечити усім їм достатнього прожиткового мінімуму. Саме тому гостро постає питання про необхідність прискорення процесу інтеграції в суспільство осіб, які мають фізичні і психічні вади. Даний процес неможливий без сформованості різних видів адаптації, особливо психологічної.
Вирішенням проблеми розвитку і адаптації осіб із психічними порушеннями займається багато вчених як в нашій країні, так і за кордоном /Е.М.Александровська, І.Д.Бех, В.І.Бондар Л.С. Вавіна, Т.П.Вісковатова, А.М.Висоцька, І.Г. Єременко, О.Л. Жильцова, Т.Г. Задоя, Л.В.Занков, В.В Засенко, О.Р. Лурія, В.Г. Петрова,   В.М.Синьов, А.І. Селецький /, але, як свідчить аналіз літератури, вирішення цієї проблеми в основному стосується дітей із  збереженим інтелектом, а проблема адаптації осіб з розумовою відсталістю, особливо першокласників, практично залишається поза увагою вчених.
У зв’язку з цим проблема адаптації учнів першого класу до навчання в допоміжній школі на сьогодні є актуальною для дефектологічної науки, оскільки ряд важливих питань майже не розкриті й не висвітлені у спеціальній літературі. Є лише окремі спроби підійти до розгляду їх в загальному плані / І.Г. Єременко, В.Є.Турчинська /.
Вищезазначене й зумовило необхідність розробки напрямків, діяльності педагогічного колективу допоміжної школи щодо прискорення  інтеграції в суспільство осіб з розумовою відсталістю  шляхом удосконалення процесу   адаптації вже на початкових етапах систематичного навчання. Викладене дає підставу констатувати актуальність і своєчасність обраної нами теми дисертаційного дослідження.

Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами:
Робота виконана відповідно до напрямків, окреслених Національною програмою “Діти України” і пов’язана з комплексною тематикою лабораторії діагностики і психічного розвитку аномальної дитини Інституту дефектології АПН України “Психологічна діагностика розумового розвитку дітей як фактор їх корекційного навчання (реєстраційний №0196V54427)
Об’єкт дослідження –  процес адаптації розумово відсталих першокласників до шкільного навчання.
Предмет дослідження - особливості психолого-соціальної адаптації  розумово відсталих першокласників до шкільного навчання.
Мета дослідження - вивчення особливостей психолого-соціальної адаптації до шкільного навчання розумово відсталих першокласників і визначення шляхів її оптимізації в сучасних умовах.
Завдання дослідження: 
Виявити основні труднощі процесу  адаптації  розумово відсталих першокласників до шкільного навчання.
2. Розробити продуктивну модель психолого-соціальної адаптації розумово відсталих першокласників до шкільного навчання.
3. Визначити шляхи оптимізації процесу адаптації, розробити методичні рекомендації з даної проблеми для вчителів, вихователів, медичних працівників, що працюють у допоміжній школі, та для  батьків , які мають дітей з розумовою відсталістю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Курсова робота на тему: Особливості адаптації першокласників із затримкою психічного розвитку. Умови до навчання в школі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок