Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Розвивальні ігри в навчально-виховному процесі молодшого школяра

Розвивальні ігри в навчально-виховному процесі молодшого школяра

Назва:
Розвивальні ігри в навчально-виховному процесі молодшого школяра
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
34,44 KB
Завантажень:
110
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
Коломийський педагогічний коледж
Прикарпатського університету
імені Василя СтефаникаП Е Д А Г О Г І К А

“Розвивальні ігри в навчально-виховному процесі молодшого школяра.”


Курсова робота
студентки ІV курсу групи Б
Косташ Світлани Михайлівни
Керівник:
Микитюк Галина Юріївна


Коломия 2000 р.
План.
І. Вступ. Вплив гри на розвиток молодшого школяра.
ІІ. Основна частина.
1. Класифікація ігор.
2. Дидактичні ігри.
а) дидактичні ігри – засіб навчання і виховання;
б) особливості окремих дидактичних ігор;
в) етапи і успіх проведення гри;
г) проблеми і обмеження при проведенні дидактичних ігор.
3. Розвиваюче значення гри.
а) гра як засіб пізнання світу;
б) використання гри у процесі гармонійного розвитку особистості.
4. Методика проведення гри.
а) роль і місце гри в системі навчання;
б) вимоги до проведення гри;
в) правила гри.
5. Ігрові проблемні ситуації.
а) розвиваючі можливості загадок;
б) розвиток уяви під час роботи з казками.
6. Предметні ігри.
а) ігри на уроках математики;
б) використання гри на уроках читання;
д) екологічне виховання в процесі гри;
г) музично-дидактичні ігри;
д) ігри в етичному вихованні.
ІІІ. Практична частина.
IV. Висновок.
З давніх-давен в Україні будь-які зібрання дітей супроводжувалися ігровою діяльністю. Змагалися у стрільбі з луків, метанні сніжок, катанні на санчатах, лижах, ковзана. Народна виховна мудрість емпірично передбачала розв’язання важливих технологічних завдань формування особистості дитини. Зокрема засобами народної гри виводили маленьку людину з її реального побутового повсякденного життя, запобігали складання стереотипів сумніву й недовіри до своїх сил. Через гру дитині надавалася змога заявити оточенню про свій позитивний потенціал. Саме у грі вправи активізували рухливість, розвивали процеси мислення, викликали в неї позитивні емоції.
З переходом із умов гри до умов навчальної діяльності настає в житті дитини переломний момент. Нове становище дитини в суспільстві визначається тим, що вона просто йде з дитячого садка до школи, а тим, що навчання для неї стане віднині обов’язковим.
За результат свого навчання дитина нестиме відповідальність перед вчителем, школою й своєю сім’єю. Тепер дитина мусить дотримуватись однакових для всіх школярів правил. І тут на допомогу учням і вчителям знову приходить гра. У сучасних – це не cпонтанні ігри, не стихійно засвоєний від старших поколінь розваги за правилами. Сьогодні гра контролюється системою суспільного виховання. У грі при цьому існує суб’єктивна свобода для дитини. Тут діти мають змогу самостійно (без допомоги дорослих) розподіляти ролі, контролювати один одно, стежити за точністю виконання того чи іншого завдання. Тут дитина виконує роль, яку взяла на себе, враховуючи свій досвід. Гра стає сьогодні школою соціальних відносин для кожної дитини. Під час гри дитина ознайомлюється з великим діапазоном людських почуттів й взаємостосунків, вчиться розрізняти добро і зло. Завдяки грі у дитини формується здатність виявляти свої особливості, визначати, як вони сприймаються іншими, й з’являється потреба будувати свою поведінку з урахуванням можливої реакції інших.
Формування учня самостійною, ініціативною, вдумливою особистістю, буде успішним, якщо вчитель потурбується про це з першого проведеного уроку. Одним з найперспективніших шляхів виховання активних учнів, озброєння їх необхідними вміннями і навичками є впровадження активних форм і методів навчання, серед яких провідне місце займають навчальні ігри.
Упродовж життя людина грає ту чи іншу соціальну роль, що відведена їй у суспільстві. За життя людина програє близько ста ролів і до виконання кожної із них готується сама або її готує суспільство.
У дитячі роки гра є основним видом діяльності людини. За її допомогою діти пізнають світ. Без гри дітям жити нудно, нецікаво. Буденність життя може викликати у них захворювання. В грі діти й підліток перевіряють свою силу і спритність, у них виникають бажання фантазувати, відкривати таємниці і прагнути чогось прекрасного.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Розвивальні ігри в навчально-виховному процесі молодшого школяра

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок