Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Розвиток творчого мислення молодших школярів

Розвиток творчого мислення молодших школярів

Назва:
Розвиток творчого мислення молодших школярів
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
40,60 KB
Завантажень:
120
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освітиРозвиток творчого мислення молодших школярів


Підготувала
Вчитель початкових класі
Щекичинсько
ЗОШ І –ІІ ст.
Осійчук В.А.


Рівне 2005


План
Вступ.
Проблема мислення в педагогічній психології.
Видатні психологи про мислення учнів початкових класів.
Основна частина.
Особистісна зумовленість мислення.
Вирішення задач – збудження інтелектуальної активності.
Рефлексія як самосвідомість особистості в проблемній ситуації.
Заключна частина . Розвиток пізнавальних умінь.
Висновки.
Додатки.
Список використаної літератури.

Запитань навкруг багато.
Як на них відповідати?
Нові книги відкривай
І мандрівку починай.
За сторінкою сторінка
Поведе тебе стежинка.
Нею котиться клубок –
Незвичайний, без ниток.
Його барви, і гри, вправи
Малюнкові і цікаві.
Щось відоме і нове
Зустрічатиме тебе.
Все уважно розглядай,
Точну відповідь шукай.
Щоб помилок уникати,
Треба розум розвивати.
Гостре око, слух, терпіння
І тоді прийде уміння.
І про тебе всамкінець
Люди скажуть: „Молодець!”

Проблема мислення в педагогічній психології.
У педагогічній психології проблема мислення – одна з найактуальніших. Вона органічно пов’язана з проблемою засвоєння і застосування учнями знань. Вивчаючи мислення школярів, можна простежити діапазон із можливостей у засвоєнні знань, оскільки саме за допомогою мислительної діяльності учнів набувають знання і нові способи дій.
Увага до цієї проблеми не послаблювалась у психолого – педагогічній науці протягом усього періоду її розвитку. Їй були присвячені дослідження видатних вітчизняних і зарубіжних педагогів та психологів, зокрема Л.С. Виготської, П.П. Блотського, Н.О. Менчинської, П.О. Люблінської, М.М. Шардакова, Л.В. Занкова, В.В. Давидова, Г.С. Костюка та ін.
Не зважаючи на те, що й досі не склалося єдиної думки про можливості і шляхи розвитку мислительної діяльності учнів, незаперечним є той факт, що за короткий термін навчання (1-4 кл.) мислення школярів зазнає значних змін. Від моменту вступу до школи і до переходу в середні класи воно змінюється як в аналітично – синтетичному плані, так і формою умовисновків.
На початку шкільного навчання у дітей достатньо розвинуті психічні функції і вони психологічно готові до засвоєння системи знань.
Для психологічно аналізу мислення принциповим є те, що мислить суб’єкт, тобто людина, особистість, індивід.
Рівень розвитку особистості інколи характеризуються ступенем соціальної значущості (значущості для інших) справи її життя (основної задачі життя). Головне в особистості – це її мотиви, ставлення до себе й до навколишнього світу. Ставлення змінюється, і цю зміну спеціалісти описують як інтелектуалізацію особистості (В.М. М’ясищев)
Видатні психологи про мислення молодших школярів.
Нині існує дві точки зору щодо пояснення особливостей мислительної діяльності молодших школярів. Обидві вони пов’язують питання розвитку дитячого мислення з навчальною діяльністю, виходячи із провідної ролі навчання і психічному розвитку дітей.
Найбільш „давня” точка зору характеризується тим, що вихідним моментом у розвитку мислительної діяльності дітей вважається наявний у них особистісний досвід. Емпіричні знання, набуті в дошкільному дитинстві, є тією основою, від якої необхідно вчителю відштовхуватись.
Така точка зору – цілий напрямок у психології навчання. Він визначився у 30- ті рр. І пізніше всі дослідження цієї проблеми велися в напрямку, який підвереджував правильність положень, висунутих К.Д. Утинським, проте, що дитина мислить образами, звуками, барвами. Дитяче мислення трактувалося (і трактується досі) як наочно – дійове і наочно – образне, а логічні форми розвиваються у дітей на більш пізніх станах навчання. Так, у дослідженнях М.М. Волокітіної, які були присвячені вивченню психологічного розвитку першокласників, стверджується, що мислення дітей у цьому віці має деякі особливості, а саме: до школи дитина мала б самостійно мислити й висловлювати думку про предмети і явища, їй доступні, проте часто лише повторював те, що говорять роблять інші.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Розвиток творчого мислення молодших школярів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок