Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Сімейне виховання

Сімейне виховання

Назва:
Сімейне виховання
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
41,05 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
План
І. Вступ
ІІ. Педагогічне забезпечення сімейного виховання
1. Функції та основні параметри сучасної сім’ї
2. Функції сім’ї
2.1. Матеріально-економічна функція.
2.2. Житлово-побутова функція.
2.3. Демографічна функція.
2.4. Комунікативна функція.
2.5. Виховна функція.
2.6. Рекреативна функція сім’ї.
3. Типологія сімей
4. Напрями та зміст соціально-педагогічної роботи з сім’ями
5. Помилки сімейного виховання.
ІІІ. Висновок.
Список використаної літератури.
І. Вступ
Є десятки, сотні професій, спеціальностей, робіт: один будує залізницю, інший зводить житло, третій вирощує хліб, четвертий лікує людей, п’ятий шиє одяг. Але є сама універсальна - найскладніша і найблагородніша робота, єдина для всіх і в той же час своєрідна і неповторна в кожній сім’ї, - це творіння людини.
Відмінною рисою цієї роботи є те, що людина знаходить в ній ні з чим не порівнянне щастя. Продовжуючи рід людський, батько, матір повторюють в дитині самих себе, і від того, наскільки свідомим є це повторення, залежить моральна відповідальність за людину, за його майбутнє. Кожна мить тієї роботи, яка називається вихованням, - це творіння майбутнього і погляд в майбутнє.
Виховання дітей - це віддача особливих сил, сил духовних. Людини ми створюємо любов’ю - любов’ю батька до матері і матері до батька, любов’ю батька і матері до людей, глибокою вірою в гідність і красу людини. Прекрасні діти зростають в тих сім’ях, де мати і батько по-теперішньому часу люблять один одного і разом з тим люблять і поважають людей.
Тільки людина криком сповіщає світ про своє народження, починаються його вчинки, починається його поведінка. Людина поступово відкриває світ, пізнає його розумом і серцем. Він бачить матір, усміхається їй і його перша смутна думка, якщо тільки можна її назвати думкою, - це відчуття того, що мати (а потім і батько) існують для його радості, для його щастя. Людина підіймається на ноги, бачить квітку і метелика, що літає над нею, бачить яскраву іграшку - і мама, і тато радіють, коли вона, дитина, радіє. Дедалі більше вступає в дію закономірність: якщо поведінка, вчинки маленької людини продовжують диктуватися тільки його потребами, людина зростає моральним виродком. У нього розвиваються ненормальні, підвищені вимоги до життя і майже всяка відсутність вимог до себе.
Гармонійне виховання особи можливе тільки при тій умові, коли до потреб - першому, елементарному і навіть в якій - то мірі примітивному спонукачу людських вчинків, людської поведінки - приєднується більш сильний, більш тонкий, більш мудрий спонукач – обов’язок. Власне, людське життя починається з того моменту, коли дитина вже робить не те, що хочеться, а то, що треба робити в ім’я загального блага.
Діти, почавши своє життя цілком безпорадними істотами, так багато одержують від батьків, що останні природно породжують в них відчуття подяки, любові і свого роду гордості своїми батьком і матір’ю. Не тільки сам по собі відхід, допомога, турбота батьків, але і участь, і ласка їх грають в цьому роль. Діти, рано усиротілі або що позбавилися батька або матері, часто пізніше, в зрілі роки, відчувають гіркоту, тугу від відсутності в їх спогадах пам’яті про батьківську ласку, сімейні радощі, невипробувані синові відчуття і т.п. Навпаки, ті, що випробували, щастя, яке дається хорошим сімейним життям, згадують, що вони, дітьми, вважали матір красунею, незвичайно доброю, а батька - розумним, умілим і т.п., хоча в той час, коли згадують це, вони можуть вже сказати, що насправді мати зовсім не була красунею, а батько був не більш як недурна людина. Ця ілюзія дитинства свідчить про потребу цього віку, що виявляється дуже рано, бачити в тих, хто ним в цей час всіх дорожче, всілякі якості, які їх уява може малювати їм. Вони завжди люблять тих, хто любить і поважає їх батьків. І коли батьки дійсно володіють крупними достоїнствами і дітям доводиться бачити вирази подяки або пошани до їх батьків, це майже завжди справляє на них враження, що залишається на все життя і нерідко визначаюче характер життя і діяльності дитини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Сімейне виховання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок