Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Удосконалення процесу трудового навчання в учнів середнього шкільного віку засобами дидактики.

Удосконалення процесу трудового навчання в учнів середнього шкільного віку засобами дидактики.

Назва:
Удосконалення процесу трудового навчання в учнів середнього шкільного віку засобами дидактики.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
17,49 KB
Завантажень:
455
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Курсова робота
Удосконалення процесу трудового навчання в учнів середнього шкільного віку засобами дидактики.


Вступ
Дидактичні засоби підвищення ефективності трудового навчання в школі.
1.1Наочні посібники для трудового навчання та вимоги до них.
1.2 Міжпредметні зв’язки на уроках трудового навчання.
1.3Усна народна творчість на уроках праці.
Трудове навчання в умовах сьогодення.
2.1Аналіз експериментальні програми з трудового навчання для 5 – 9 класів.
2.2Предметні гуртки з трудового навчання.
2.3Розвиток творчих здібностей учнів за допомогою роздаткового матеріалу.
Висновки.
Використана література.
Додатки.


Вступ.
Відповідно до Закону України “Про загальну середню освіту “та Концепції загальноосвітньої галузі “Основи виробництва”( “Технології”) трудове навчання відіграє важливу роль у здійсненні завдань загальноосвітньої школи з опорою на культурно-історичний досвід людства , що знайшов відбиток в одному з найпотужніших класів виробництва.
Трудове навчання є важливим, дидактичним процесом, на результативність якого впливає велика кількість чинників. Одним з яких є професійна готовність і обізнаність вчителя трудового навчання. Розкриття сутності даної проблеми, наукових понять вказують в своїх дослідженнях відомі педагоги, психологи такі як Ж..- Ж..Руссо, Я. Коменський, В.О.Петровський, М.Б.Ханін, С.М. Шабалова, Г.І. Щукіна та інші.
Основним джерелом виявлення нових форм і методів навчання є сукупність педагогічного досвіду. Він включає в себе всесторонній аналіз дій вчителя з ціллю виявлення причин і підмічених недоліків.
При вивченні педагогічного досвіду і проведення дослідження використовують: спостереженнях, бесіду, ознайомленням з роботами учнів, експерименти та інші.
Головною метою трудового навчання є формування особистості учня, розвитку його здібностей, обдарувань, наукового світогляду.
Залучення учнів до активної участі у різноманітних видах конструкторсько – технічної діяльності є ефективним засобом розумового розвитку зростаючого покоління.
Трудове навчання за змістом є багатоваріантним. Це викликано тим, що тут, крім загальнопринятих вимог до навчального предмета, доводиться враховувати стать учнів, виробниче оточення школи та регіональні трудові традиції.
У зв’язку з цим розрізняють загальношкільні та предметні завдання трудового навчання. До загальношкільних належать завдання, які розв’язуються трудовим навчанням як елемент системи загальної освіти, тобто спільно з іншими навчальними предметами (політехнічна освіта, трудове навчання, поєднання навчання продуктивною працею та формування творчого становлення до неї ).
Розв’язання завдань предмета пов’язане з формуванням знань, умінь та навичок.
Трудове навчання – це дисципліна, яка впливає на формування світогляду дитини. Така навчальна технологія, де об’єкти праці одночасно виступають у формі дійової наочності й сформуванні на одному етапі знання стають основою для формування складніших, у поєднанні з принципом практичної орієнтації, привчає учнів під час вирішення технологічних завдань.
1.1 Наочні посібники для трудового навчання та вимоги для них.
З давніх часів педагогіка розвивалася за двома напрямами – виховання і навчання. Як правило, навчання проходило з використанням якоїсь демонстраційної наочності, що полегшувало сприйняття і запам’ятовування нового матеріалу. Але навчання в ті давні часи носило, як правило репродуктивний характер і застосування такої наочності було дуже незначне. Крім того, не було і спеціально виготовленої демонстраційної наочності для конкретних тем уроків, її класифікації, системи використання.
Першим науковцем, який підвів наукову базу під застосування наочності в навчальному процесі, був Я.Коменський. Він висунув дидактичні принципи наочності, дав нове і глибоке теоретичне та практичне обгрунтування системного підходу до залучення різних органів людини під час прийняття тієї чи іншої інформації. “Усе можна представити органам чуття, а саме: що бачимо – зору, що чуємо – слуху, що можна їсти – смаку, а те що можна сприймати одночасно кількома органами чуття, то необхідно й представити декільком органам чуття”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Удосконалення процесу трудового навчання в учнів середнього шкільного віку засобами дидактики.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок