Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Сутність, мета та зміст національного виховання

Сутність, мета та зміст національного виховання

Назва:
Сутність, мета та зміст національного виховання
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
32,12 KB
Завантажень:
673
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Курсова робота
«Сутність, мета та зміст національного виховання»


ЗМІСТ
Вступ.
Розділ 1. Історичний аналіз національно-педагогічних ідей.
1.1. Національні основи системи виховання.
1.2. Народність виховання. Проблема національного виховання у творчості вітчизняних і зарубіжних педагогів.
1.3. Ідеали українського національного виховання.
Розділ 2. Концепція національного виховання.
2.1. Сутність і особливості національного виховання.
2.2. Принципи національного виховання.
2.3. Національне виховання, як фактор цілісного формування особистості. Основні напрямки національного виховання.
Розділ 3. Сучасні підходи до національного виховання.
Висновки.
Література.


Вступ
Порівнюючи, наприклад, наших підлітків із підлітками Польщі, слід відзначити одну надто суттєву різницю в їхній поведінці та світогляді, різницю, що відразу впадає в око. А саме: наші підлітки соромляться бути м'якими, добрими і ввічливими, сприймаючи ?речність і шанобливість щодо інших людей як ознаку недосконалості й відсталості. Натомість вони готові кинути виклик будь-кому, виявити брутальність, зухвалість і нахабство. І ще: польські діти – це переконані маленькі патріоти, які знають, за що вони люблять свою Батьківщину і пишаються нею, а наші – відверто сміються з цього святого поняття, бо в нашій державі мовби на зло робиться все можливе для викоренення національної самосвідомості українців як необхідної основи самовідданої любові до України.
У нашій пам'яті збереглися абсурдні слова популярної пісеньки радянських часів "Мой адрес не дом и не улица, мой адрес – Советский Союз", яку завдяки засобам масової інформації знала і наспівувала майже кожна дитина; знали учні і слова гімну України, яка "в Союзі Радянськім щастя знайшла". Сьогодні ж переважна більшість учнів не знає навіть перших двох рядків державного Гімну незалежної України, бо немає тексту Гімну ні в шкільних підручниках, ні на щоденниках, ні на зошитах, не виконується він і по радіо та телебаченню. Чому? Та тому, що за роки незалежності тільки зараз узаконено текст державного Гімну. Бо фракціям комуністів і соціалістів та групі "Союз" у Верховній Раді не потрібна виховна сила Гімну, що проголошує: "душу й тіло ми положим за нашу свободу".
Чи може школа і сім'я в таких умовах використовувати Гімн у виховній роботі з учнями для формування національної свідомості й патріотизму? Безу­мовно, ні. Водночас телебачення щодня пропагує вульгарну "масову культуру" західного світу, яка формує бажання нашої молоді жити за взірцем американських зірок, мільйонерів та мільярдерів, які твердять, що батьківщина там, де гроші, байдуже, як вони здобуті. Мимоволі згадуються слова Т.Г. Шевченка:
Нащо нас мати призвела:
Чи для добра, чи то для зла?
Нащо живем, чого жадаєм?
Український народ повинен випростатися на весь зріст і довести самому собі й усьому світові, що ми великий, талановитий, працьовитий народ, який любить свою Батьківщину і заслуговує на повагу. Сьогодні особливо актуально звучать слова палкого борця за Україну В'ячеслава Липинського: "Ніхто нам не збудує держави, коли ми її самі не збудуємо і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути".
Отже, актуальність теми полягає в необхідності національного виховання в умовах середньоосвітньої школи, і, насамперед, у необхідності цього в початкових класах, коли у дітей формується світогляд, щоб це формування не було викривленим, а спрямовувалось у позитивне русло.
В психолого-педагогічній науці є чимало досліджень присвячених проблемам національного виховання в початкових класах (О. Я. Савченко, В. О. Сухомлинський, К. Д. Ушинський, Г. І. Щукіна, Ян Амос Коменський, Януш Корчак, Юрій Азаров, Марія Монтесорі та багато ін.).
Зважаючи на актуальність даної проблеми, ми обрали наступну тему курсового дослідження: "Роль національних традицій у вихованні школяра".
Об'єкт дослідження – навчально-виховний процес у школі.
Предмет дослідження – роль національних традицій у вихованні школяра.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Курсова робота на тему: Сутність, мета та зміст національного виховання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок