Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Вихованість школярів як умова попередження відхилень у поведінці

Вихованість школярів як умова попередження відхилень у поведінці

Назва:
Вихованість школярів як умова попередження відхилень у поведінці
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
35,97 KB
Завантажень:
463
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Вихованість школярів як умова попередження відхилень у поведінці
курсова робота з педагогіки


ЗМІСТ


Вступ
Актуальність дослідження. Однією з складних проблем сучасної школи є проблема антисоціальної поведінки дітей та підлітків. Педагогічна практика стверджує, що серед учнів все більше стає важковиховуваних. Таку категорію дітей класифікують як діти та підлітки з нестандартною поведінкою. Проблема важковиховуваності – це насамперед проблема ставлення до особистості з певними відхиленнями в поведінці з боку оточуючих. Саме тому коригування поведінки важковиховуваних учнів у колективі і через колектив відбувається як позитивно спрямоване відтворення системи гуманних стосунків такого учня з оточуючими його людьми і водночас як процес духовного становлення всіх особистостей, що беруть участь в цьому процесі.
Отже, актуальність дослідження полягає у тому, що проблема важковиховуваності повинна перестати бути проблемою лише дитини та її батьків, оскільки проблемна дитина – це в майбутньому доросла людина, яка внаслідок відхилень у поведінці, своєчасно непомічених і невиправлених, може стати на шлях злочину. А це вже проблема суспільна. Тому дуже важливим є своєчасне виявлення і корекція поведінки дитини, яка в чомусь відхиляється від норми. А для цього необхідні певні знання.
Мета дослідження полягає у вивченні проблеми вихованості школярів, як умови попередження відхилень у поведінці. Мета роботи передбачає виконання завдань:
розгляд педагогічної проблеми важковиховуваності у дітей;
дослідження специфіки, вікових особливостей і причин виникнення відхилень у поведінці;
висвітлення проблеми профілактики проявів девіантної поведінки і вплив виховання на запобігання порушень.
Об’єкт дослідження. Об’єктом дослідження курсової роботи виступає проблема важковиховуваності школярів.
Предмет дослідження. Предметом дослідження даної курсової роботи є проблеми вихованості школярів, як умови попередження відхилень у поведінці.


Розділ 1. Важковиховувані діти як педагогічна проблема
Демократизація і гуманізація нашого суспільства, його моральне і культур-не оновлення, політичне та економічне вдосконалення потребують підвищення майстерності всіх ланок навчально-виховного процесу. У період перебудови збільшилась також увага школи, сім'ї, громадськості до негативних явищ у шкільному середовищі, визначились конкретні шляхи подолання прорахунків у моральному вихованні та навчанні підростаючого покоління. Саме перебудова системи народної освіти, розвиток демократичних принципів управління, гуманізація загальноосвітньої школи дадуть змогу вирішити ці завдання.
У центрі уваги педагогічної громадськості стоїть питання про виховання творчого ставлення особистості до праці, поваги до людей праці, доброти, мило-сердя, високої духовності, наукового світогляду, активності та ініціативності, принциповості та послідовності, гуманізму, високого усвідомлення громадського обов'язку, непримиренність до антиподів загальнолюдської моралі тощо [16, 21].
Однією з складних проблем сучасної школи є проблема антисоціальної поведінки дітей та підлітків. Педагогічна практика стверджує, що серед учнів все більше стає важковиховуваних. Таку категорію дітей класифікують як діти та підлітки з нестандартною поведінкою.
В.А. Крутецький вказує, що визначення "важкий школяр" не є негативною характеристикою, не вміщує в собі засудження або догани. "Важкий" – не означає "поганий", "зіпсований", "нездатний" або тим більше "безнадійний". "Важкий" – це такий школяр, який потребує особливого ставлення, пильної уваги, виховання з боку педагогів і учнівського колективу, до нього потрібен індивідуальний підхід у вихованні [16, 23].
Однією з головних причин появи важковиховуваних є [17, ]:
відсутність наступності в діяльності дитячого садка і батьків, що виховують дитину вдома, і початкової ланки школи;
відсутність ранньої психолого-педагогічної діагностики відхилень у поведінц-і;
несвоєчасне виявлення в дитини як позитивних, так і негативних якостей;
відсутність захисту і допомоги дитині в процесі її розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Курсова робота на тему: Вихованість школярів як умова попередження відхилень у поведінці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок