Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Професійна характеристика та особисті риси педагога

Професійна характеристика та особисті риси педагога

Назва:
Професійна характеристика та особисті риси педагога
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
25,53 KB
Завантажень:
364
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсова робота
З педагогіки
На тему: ”Професійна характеристика та особисті риси педагога”


ПЛАН:
Елементи педагогічної майстерності
Зовнішність педагога
Мова педагога
Педагогічна майстерність і творчість педагога
Структура педагогічної майстерності.
Шляхи формування педагогічної майстерності:
Література.


ЕЛЕМЕНТИ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ
Гуманістична спрямованість — найголовніша характе-ристика майстерності. Що становить спрямованість осо-бистості? Ідеали, інтереси, ціннісні орієнтації. Гуманіс-тична спрямованість — спрямованість на особистість іншої людини, утвердження словом і працею найвищих духовних цінностей, моральних норм поведінки й стосун-ків. Це вияв професійної ідеології вчителя, його цінніс-ного ставлення до педагогічної дійсності, її мети, змісту, засобів, суб'єктів. Слід ураховувати той факт, що діяль-ність вихователя зіткана з педагогічних драм, якщо дра-мою вважати зіткнення думок, боротьбу за утвердження позиції. Причому, що вищий рівень майстерності, то чіткіша виявляються конфлікти, бо новизна систем, які пропонуються талановитими вчителями, часто натрапляє на опір сталих поглядів.
Подивімося, хіба це не початок драми? З чим іде вчи-тель на урок? Іде він з думкою "дати урок", виконати програму. Інтереси його — в тому матеріалі, якому буде присвячено наступні 45 хвилин. Іде на урок донецький учитель В. Ф. Шаталов, щоб допомогти кожному пере-можно вчитися... Йде вчитель-початківець, який заклопо-таний честю мундира і прагне над усе, щоб діти бачили в ньому вчителя, хоча не такою вже й значною є різниця між ними в роках...
Ішов колись на урок і директор Павлиської школи Ва-силь Олександрович Сухомлинський, щоб разом з діть-ми пізнавати красу слова, думки, життя, навчити їх жити серцем, рости громадянами.
Усі вони йдуть до школи, до дітей, але суть у тому, як співвідносяться особисті установки вчителя з головною метою виховання і на що спрямовані їхні думки, праг-нення, дії.
Отже, педагогічна спрямованість особистості кожного вчителя багатоаспектна. ЇЇ становлять ціннісні орієнтації:
на себе — самоутвердження (щоб бачили в мені кваліфі-кованого, вимогливого, справжнього вчителя);
на засоби педагогічного впливу (коли найважливіше для вчителя — програма, заходи, способи їх пред'явлення);
на школяра (дитячий колектив в актуальних умовах — адаптація);
на мету педагогічної діяльності (на допомогу школяреві в розвитку — гуманістична стратегія).
Для педагога про-відною є орієнтація на головну мету за гармонійної узгодженості всіх інших: гуманізації діяльності, гідного самоутвердження, доцільності засобів, врахування пот-реб вихованців. Лише за умови почуття відповідальності перед майбуттям, усвідомлення мети і великої любові до дітей починає формуватися професійна майстерність учителя.
Гуманістична спрямованість як надзавдання у повсяк-денній роботі майстра завжди визначає його конкретні завдання. Порівняймо дві позиції. У школі по радіо дізна-лися про думку семикласника щодо непорядків у шкіль-ній їдальні, яку хлопець висловив журналістові, коли той брав інтерв'ю у різних учнів. Думка семикласника Ми- коли була критична, гостра, але висловлена від щирого серця. Директор виявив невдоволення через те, що "сла-ва" про школу рознеслася вранці по всій області. Марія Василівна, класний керівник, захистила хлопця, запропо-нувавши директорові разом з учнями обговорити проб-лему поведінки в їдальні, схваливши небайдужість Мико-ли і давши йому і його товаришам можливість обмір-кувати, як змінити обставини. Ми бачимо, що в одного педагога переважає думка про престиж закладу. І це бу-ло б добре, коли б через це не страждали учні. Другий учитель вболіває за розвиток учня, дбає, щоб критичний запал Миколи переріс у творчу енергію, щоб у нього формувалася громадянська позиція.
Гуманістична спрямованість педагога визначає стра-тегію його уроку: що на ньому головне — з'ясування біографічних відомостей про письменника чи роздуми про сенс життя, вибір долі, над чим замислюються й учні?
Якщо спрямованість педагога гуманістична, вона зав-жди виявляється як активна позиція.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Професійна характеристика та особисті риси педагога

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок