Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Компетентність

Компетентність

Назва:
Компетентність
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,99 KB
Завантажень:
241
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Зміст
Вступ…………………………………………………………………………………..3
Розділ 1. Життєва компетентність дітей дошкільного віку – основа розвитку особистості…………………………………………………………………………….5
1.1. Форми компетентності: критерії комунікативної компетентності……....6
1.2. Когнітивна компетентність………………………………………………....7
1.3. Компетентність в емоційно – вольовій сфері…………………………......8
Розділ 2. Ігрові технології як засіб|кошт| формування соціальної компетентності старших дошкільників………………………………………………………………..9
Розділ 3. Рольова компетентність як умова гармонійності життєвого світу особистості…………………………………………………………………………...14
3.1. Рольова компетентність як складова поняття "життєва
компетентність"………………………………………………………………....14
3.2. Структура життєвого світу і його дисгармонійність…………………….16
3.3. Структура рольової компетентності……………………………………....19
3.4. Рольова компетентність і сенс буття……………………………………...24
Висновок…………………………………………………………………………...…27
Список використаної літератури…………………………………………………....28


Вступ
Компетентність – це здатність приймати рішення й нести відповідальність за їх реалізацію у різних галузях людської діяльності. Поняття компетентності передбачає сукупність фізичних та інтелектуальних якостей людини і властивостей, необхідних людині для самостійного й ефективного виходу з різних життєвих ситуацій, щоб створити кращі умови для себе в конструктивній взаємодії з іншими.
Отже, компетентність означає наявність знань про різні аспекти життя людини, навичок творчого володіння інтелектуальним і фізичним інструментарієм, здатності взаємодіяти з іншими людьми в різних ситуаціях, враховуючи конфліктні [1]; характеризує повноту, достатність та адекватність здійснюваних дій, що базуються на наявності великих знань та відповідного практичного досвіду [2]. Під компетентністю сьогодні розуміється інтегрована характеристика якостей особистості людини і рівня її підготовки до виконання діяльності у певній галузі діяльності.
Мета і завдання роботи – дослідити та виявити значення компетентності дітей дошкільного віку та її роль в подальшому житті особистості.
Компетентність включає когнітивний, емоційно-вольовий, комунікативний компоненти [3].
Тому, розглядаючи компетентність, важливо враховувати не тільки те, що знає людина і якими методами вона користується, але і те, що рухає її діями, які погляди вона поділяє, як вона реагує на різні ситуації, причому все це розглядається не окремо, а в цілому. Крім цього компетентність - це ситуативна категорія, тому що виражається в готовності до здійснення якої-небудь діяльності в конкретних життєвих ситуаціях. Зовнішня дійсність структурується відповідно до внутрішньої, а внутрішня, у свою чергу, відтворює вплив навколишнього середовища [4,5] Прояв компетентності можна оцінити тільки на основі сформованої в людини сукупності умінь та її поведінкових реакцій. Аналіз зазначених положень дає змогу висловити думку про те, що некомпетентність може служити критерієм девіантного розвитку людини. Розвиток будь-якого суспільства залежить від того, як воно розуміє мету, завдання і зміст освіти, які напрями розвитку вважає пріоритетними. Система освіти XXI ст. відповідно до вимог сучасного світу потребує докорінного переосмислення, практичної реалізації базових принципів компетентності за концепцією ЮНЕСКО, – навчитися пізнавати, навчитися працювати, навчитися жити. В процесі формування життєвої компетентності дуже важливим є дошкільний вік. Саме тому цей вік є дуже важливим для формування життєвої компетентності.


Розділ 1. Життєва компетентність дітей дошкільного віку – основа розвитку особистості.
Аналіз останніх досліджень і публікацій свідчить, що життєва компетентність - поняття не нове. Певний інтерес становить розгляд проблем ключової компетентності з позицій культурно-історичної теорії вищих психічних функцій Л.С.Виготського. За цією теорією, інтелектуальний розвиток індивіда відбувається завдяки оволодінню ним значеннями слів і візуальною символікою, а також процесуально-діяльнісним підходом (С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Компетентність

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок