Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Творча спадщина Софії Русової.Періоду еміграції

Творча спадщина Софії Русової.Періоду еміграції

Назва:
Творча спадщина Софії Русової.Періоду еміграції
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
42,71 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
 
Курсова робота
З педагогіки на тему:
“Творча спадщина Софії Русової.
Періоду еміграції”
 


ПЛАН
І. Зміст педагогічної діяльності і науково-публіцистичної творчості Софії Русової 1922-1940 рр.
Педагогічні пріоритети теоретичного доробку С.Руслової еміграційної доби.
Джерела і проблематика педагогічних творів.
Вихований потенціал праць, жіночої тематики.
ІІ. Внесок Софії Русової у розвиток української педагогічної думки 20-х – 30-х рр. ХХ ст.
2.1. С.Русова про теоретичні основи педагогіки.
2.2. Ідея нової української школи і національного виховання в еміграційному педагогічному доробку С.Русової.


І. Зміст педагогічної діяльності і науково-публіцистичної творчості
1.1. Педагогічні пріоритети теоретичного доробку С.Русової
еміграційної доби
1.1.1. Джерела і проблематика педагогічних творів
Як уже зазначалося, теоретичні надбання Софії Русової періоду еміграції представлені трьома основними групами праць. Чільне місце в них (за обсягом і кількістю) посідають твори педагогічної тематики, у яких вчена "сягнула творчого "акме" -найвищого рівня зрілості" [43, 2].
Така увага до педагогіки витікала передусім із національно-громадянських поглядів С.Русової на освіту як на головний обов'язок кожного свідомого українця, пояснювалася накопи-ченими у процесі освітньої діяльності на рідній землі величезним практичним досвідом і теоретичними відомостями та при-таманним їй прагненням постійно вдосконалювати педагогічні знання, переносити українську ідею з політичної площини в освітянську, в наукові теоретичні концепції та в практичні апробації.
Бібліографія педагогічних творів С.Русової 1920-х-1930-х pp. включає монографії та наукові розвідки, науково-популярні статті й рецензії, конспекти лекцій для студентів і дитячу "лек-туру", підручники і програми навчально-виховних курсів, вис-тупи на міжнародних педагогічних конгресах і з'їздах тощо. У них відображені погляди вченої практично на всі сторони освіти, школи і виховання з урахуванням новітніх педагогічних ідей, нових умов суспільного буття і тих уроків, яких українська гро-мадськість набула в 1917-1920 pp. - у час організаційної роботи в царині розбудови національного культурно-освітнього життя.
Аналіз джерельної бази дає змогу констатувати, що фе-номен С.Русової як одного з творців національної педагогічної концепції постав на ґрунті тісного поєднання народнопеда-гогічного досвіду і наукової педагогічної теорії. Так, із глибокої обізнаності вченої з народними традиціями духовно-морального, трудового, культурно-естетичного характеру виросли і знайш-ли відображення у працях ідеї гуманного ставлення до дітей ("Весна і діти", "Діточі малюнки", "1 листопада в українській гімназії в Ржевниці", "Теорія і практика дошкільного вихо-вання"), визначальної ролі рідної мови у навчанні та вихованні ("Дещо зо сучасної педагогіки. (Про психологічні і педагогічні заперечення двомовносте)"), особливої навчально-виховної місії фольклору ("Дещо про український моральний тип: Де шукати його зразків?", "Казки Божени Нємцової", "Нові методи дош-кільного виховання", "Роля жінки в дошкільному вихованні").
Важливим джерелом педагогічної спадщини Софії Русової міжвоєнної доби виступає теоретичний доробок її попередників - вітчизняних освітніх діячів і зарубіжних педагогів минулого. Завдяки осмисленню основних положень творчості М.Драго-манова, Г.Сковороди, Т.Шевченка; Я.А.Коменського, Й.Г.Песталоцці, Ж.Ж.Руссо, Ф.Фребеля ще на рідних теренах з'явилися такі стрижневі ідеї її праць, як гуманізм, демократизм, природовідповідність виховання, які водночас є основоположними принципами народної педагогіки. Вони так чи інакше відображені практично в усіх наукових і науково-популярних працях вченої.
Чимало ідей творчої спадщини С.Русової стали вислідом її величезної власної педагогічної практики. Дитячі садки, недільні школи, київські комерційне училище та Фребелівський інститут, Українська науково-педагогічна академія, Кам'янець-Поділь-ський державний український університет - ось неповний перелік навчально-виховних закладів, у яких вона відточувала свою педагогічну майстерність в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Курсова робота на тему: Творча спадщина Софії Русової.Періоду еміграції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок