Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Метод проектів, як засіб реалізації дослідницьких практичних та творчих завданнь освіти

Метод проектів, як засіб реалізації дослідницьких практичних та творчих завданнь освіти

Назва:
Метод проектів, як засіб реалізації дослідницьких практичних та творчих завданнь освіти
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
14,90 KB
Завантажень:
624
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Курсова робота на тему:
Метод проектів, як засіб реалізації дослідницьких практичних та творчих завданнь освіти


Зміст.
Гуманізація освіти і вивчення трудового навчання в 12-річній школі.
Проектно – технологічна дяльність учнів.
Основні етапи проектно – технологічної діяльності.
Вимоги до змісту матеріалу, відбору об’єктів проектування і оформлення звіту.
Оцінювання навчальних досягнень учнів.
Додатки.
Література.
Гуманізація освіти і вивчення трудового навчання в 12-річній школі.
Останім часом у всьому світі спостерігається загальна спрямованість на гуманізацію освіти, що знаходить своє відображення в орієнтації процесу на розвиток особистості учня.
Постіндустріальна суспільство зацікавлене в тому, щоб громадяни були здатні самостійно, активно діяти, приймати рішення, гнучко адаптуватися до умов життя, що стрімко змінюються.
В цих умовах перед шкільною освітою ставляться такі завдання:
1. Формування готовності учнів до розв’язання різних проблем. Очевидно, що залежно від ситуацій, рішення конкретної проблеми буде спиратися на цілий спектр знань, навичок, умінь у різних предметних галузях. Для сформування такої якості необхідно: зробити викладання більш проблемно – орієнтованим; ширше використовувати рефлексивний підхід у навчанні; стимулювати в них, кого навчають, не тільки уміння відповідати а поставлені питання, але й формулювати свої власні питання; підсили ступінь автономії учнів; переглянути традиційну роль вчителя і учнів на уроці.
2. Розвиток прагнення учитися все життя, обновлюючи отримані знання, уміння і навички стосовно умов, що змінюються.
Метою трудового навчання в цих умовах є формування технічно, технологічно освіченої особистості, підготовленої до життя та активної трудової діяльності в умовах сучасного високотехнологічного інформаційного суспільства, життєво необхідних знань, умінь, навичок ведення домашнього господарства, забезпечення умов для професійного самовизначення учнів, вироблення в них навичок творчої діяльності, виховання культури праці.
Перед трудовим навчанням 12-річної школи ставиться завдання сприяти формування в учнів компетентності, а саме: технічного і технологічного кругозору; культури праці та побуту; самостійного та критичного мислення; розвиток особистісних якостей, потрібних для людини як суб’єкту сучасного виробництва і культурного розвитку суспільства; виховання відповідальності за результати власної діяльності.
Акцент у роботі учнів переноситься на розвиток творчого і кретичного мислення, уміння працювати з інформаційними джерелами, різними видами проектно-технологічної документації; формування в учнів навичок проектної діяльності,уміння здійснювати аналіз та оцінку технологічних об’єктів, свідомо обирати ті чи інші технологічні процеси, трудові прийрми і технічні засоби; вміння проводити аналіз і оцінку процесу і результату праці; проводити нескладні маркетингові дослідження.
II.Проектно – технологічна діяльність учнів.
Серед різноманіття нових педагогічних, технологічних технологій у системі освіти, придатних для реалізації особистісно – орієнтованого підходу, найбільш характерна проектна методика навчання, що є новою педагогічною технологією навчання.
Необхідність застосування проектної методики в сучасній шкільній освіті зумовлена очевидними тендинціями в освітній системі до повноцінного розвитку особистості учня, його підготовки до реальної діяльності. Вона забезпечує не тільки міцне засвоєння,навчального матеріалу але й актуальний, моральний розвиток учнів, їхню самостійність, доюрозичливість у ставленні до вчителя; у стосунках між собою, команікабельність, бажання допомогти іншим.
У проектній методиці широко використовується принцип „его-фактора”, що припускає спрямованість всього навчання на особистість учня, на його потреби і інтереси.
Проектна методика групується на особистісно – діяльнісному підкоді, що означає переорінтацією всого навчального процесу на прстановку і вирішеннями самими школярами пізнавально – кумунікативних і дослідницьких задач.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Метод проектів, як засіб реалізації дослідницьких практичних та творчих завданнь освіти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок