Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Методика проведення уроків позакласного читання в початкових класах

Методика проведення уроків позакласного читання в початкових класах

Назва:
Методика проведення уроків позакласного читання в початкових класах
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
30,95 KB
Завантажень:
589
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Курсова робота з дисципліни
„Методика викладання української мови в початкових класах”
Тема:
«Методика проведення уроків позакласного читання в початкових класах»


ЗМІСТ
Вступ………………………………………………………..………….….………3
Розділ 1 Позакласне читання як різновид класного читання……….…………6
1.1 Особливості позакласного читання в початкових класах.........……6
1.2 Мета і завдання позакласного читання в початкових класах.……..7
1.3 Лінії зв’язку позакласного читання з класним……………….….….9
1.4 Типи завдань, які можна ставити до прочитаної книжки (твору)……………………………………………..…...……………………..…..10
Розділ ІІ Організація позакласного читання в молодших класах……….…....17
2.1 Форми керівництва позакласним читанням в молодших класах…17
2.2 Загальні вимоги до проведення та організації уроків позакласного читання в початкових………………………….………………………………...21
2.3 Оцінювання позакласного читання в початкових класах....………39
Практична частина…………………………………………………..…………..40
Висновки…………………………………………………………………………44
Список використаних джерел ……………………………………………….....46


ВСТУП
На сьогоднішній день особливо актуальною стає проблема розвитку читацької самостійності молодших школярів та потреби реорганізації позакласного читання в молодших класах, оскільки саме сформованість навичок самостійної роботи з книжкою є передумова інтелектуального та духовного світу. Як відомо, духовне відображення українського народу неможливо уявити без живодайного впливу художньої літератури на формування національної самостійності, бо саме література є одним із активних чинників суспільного виховання совісті, моралі, загальнолюдських цінностей інтелектуальності.
Видатний педагог Василь Олександрович Сухомлинський писав: „Основной из истин моей педагогической веры является безграничная вера в воспитательную силу книги. Школа – это прежде всего книга… Книга – это могучее оружие, без нее я бы был немым или косноязычным; я не мог бы сказать юному и сердцу и сотой доли того, что ему надо сказать и что я говорю. Умная вдохновенная книга нередко решает судьбу человека.”[17] Книга виховує дитину, надає наснаги, допомагає жити, всебічно розвиває, примушує хвилюватися за своїх героїв, понурюватися у світ казок, фантазій, пригод, вона дає можливість стати її головним героєм та відчути на собі все вище сказане. Тому читання книжок в системі виховання сучасної української школи займає особливе місце.
Понад 30 років видатні педагоги, вчені України країн колишнього радянського союзу працюють над проблемами поліпшення уроків позакласного читання – розробляють методичні рекомендації до підготовки і проведення уроків позакласного читання та їх проведення, розробляють тематику занять бо позакласне читання – це засіб керівництва самостійним читанням. Воно прислуговує чудовим засобом виховання, розвиває бажання учнів вчитись, багато знати та вміти, прищеплювати любов до своєї рідної країни, до Батьківщини, виховує патріотизм та гуманізм, формує соціальне та громадське самопізнання молодших школярів. Також в останні роки окремі аспекти проблеми формування школярі-читачів зайняли своє вирішення в наукових працях вітчизняних вчених-педагогів В.Скріпченка, О.Савченка, В.Острогорського, В.Неділька, Т.Бугайко та інших.
Проте, треба зауважити, що виникають проблеми оновлення змісту й удосконалення структури уроків позакласного читання та їх проведення, а деякі вчителі (з власних спостережень на практиці) зовсім не проводять уроки позакласного читання, а замість них проводять уроки математики, української мови тощо. Також треба зауважити, що втрату зв’язків з книжкою в ранньому віці неможливо компенсувати в майбутньому. Маленький читач лише вступає в майбутнє життя, у нього не має життєвого досвіду, і книга для нього є невичерпаним джерелом відомостей, у ній він знаходить відповіді на свої незліченні „чому?”. Книжки прочитані в дитинстві, часто запам’ятовуються на все життя, впливають на подальший розвиток, на світосприймання, виробляють певні норми поведінки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: Методика проведення уроків позакласного читання в початкових класах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок