Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Педагогічна етика та педагогічний такт

Педагогічна етика та педагогічний такт

Назва:
Педагогічна етика та педагогічний такт
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
32,76 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Педагогічна етика та педагогічний такт
курсова робота з педагогіки


ЗМІСТ


Вступ
Актуальність теми. Аналіз відносин в учбово-виховному процесі показує, що протиріччя, які є в ньому, різноманітні за змістом та конкретною формою і завжди відображають той або інший історичний тип освіти, тип шкільних відносин. Процес етично-педагогічного осмислення відносин, що розглядаються і відображення їх в специфічній для моралі формі – етичних вимогах до поведінки вчителя – включає в себе такі моменти:
а) виявлення цих відносин свідомістю;
б) визначення ознак, на основі яких відбувається узагальнення;
в) формулювання нормативних думок.
Соціальні і педагогічні наслідки педагогічних дій вчителя (позитивні або негативні) привертають до себе особливу увагу. Звичайно осмислюється сукупність схожих відносин, хоча й індивідуальний факт таких відносин може володіти великою переконливістю. Наприклад, опір учнів (або одного учня) виховним впливам вчителя, незгода з його поглядами і діями, невіра в його доброзичливість, неприязнь до навчання і т. п. залучають до себе увагу. Негативні соціальні і педагогічні наслідки діяльності вчителя тут виявляються легко. Аналіз їх причин приводить до виявлення множини різних відносин, що містяться в цьому факті.
В результаті одні типи поведінки вчителя розглядаються як корисні, потрібні, доцільні, справедливі, інші – як шкідливі, непотрібні, недоцільні, несправедливі. У першому випадку узагальнення носить характер спонукання до подібної поведінки, у другому – заборони.
Отже, актуальність теми дослідження полягає в необхідності емпіричного та теоретичного вивчення проблеми педагогічної етики і педагогічного такту вчителя.
Об’єкт дослідження.
Об’єктом дослідження даної курсової роботи виступає морально-етична сторона роботи вчителя.
Предмет дослідження.
Предметом дослідження даної курсової роботи є педагогічна етика та педагогічний такт як необхідний компонент педагогічної практики.
Мета дослідження.
Мета дослідження полягає в теоретичному та емпіричному розгляді проблеми педагогічної етики та педагогічного такту.
Мета роботи передбачає виконання таких завдань:
проаналізувати суть педагогічної етики та моралі;
дослідити педагогічний такт як необхідну умову успішного спілкування між вчителем і учнями.
Практичне значення курсової роботи полягає у можливості наукового використання результатів дослідження. Використати дане дослідження можна в практичній роботі педагога в умовах навчального закладу.


Розділ 1. Суть педагогічної моралі
1.1. Етично-педагогічна норма як відображення і форма регулювання суперечності в педагогічній дії
Процес етично-педагогічного осмислення відносин здійснюється на різних рівнях. У практиці повсякденної етичної свідомості виникають етично-педагогічні норми повсякденного рівня. На більш високому рівні діяльність вчителя розглядається теоретиками в області педагогіки – вони узагальнюють досвід вчителя, дають йому соціальну оцінку і теоретичне обґрунтування. Процес утворення етично-педагогічних норм характеризується рядом особливостей. Розглянемо деякі з них.
Важливий момент в утворенні етично-педагогічної норми – визначення позиції, з якої оцінюються факти, що узагальнюються нормою. Так, поведінка вчителя звичайно оцінюється з позицій певних суспільних потреб того або іншого класу. А оскільки система суспільної освіти відображає вимоги соціально-економічного ладу, то вона, таким чином, і відображає цей лад.
В етичних нормах відбиваються факти поведінки вчителя, які при всій своїй різноманітності і уявній випадковості продиктовані умовами вчительської праці, пов'язаними з цілями, змістом і методами навчання і виховання, з положенням вчителя в суспільстві, з існуючою системою соціальних відносин.
Нарешті, вчитель як особистість – не тільки член професійної групи, але і представник суспільства свого часу, вихований в певній духовній атмосфері, неминуче несе на собі риси суспільства, в якому живе., Тому мораль вчителя можна розглядати як професійний різновид пануючої системи моралі, несучої в собі специфічні риси.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Курсова робота на тему: Педагогічна етика та педагогічний такт

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок