Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Велика дидактика

Велика дидактика

Назва:
Велика дидактика
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,31 KB
Завантажень:
97
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ВЕЛИКА ДИДАКТИКА
Головна педагогічна праця Коменського - «Велика дидактика» - був початий їм ще на батьківщині і завершений в Лешно, вже у вигнанні. Цей всесвітньо відомий трактат багато разів перекладався на російську мову (вперше - в 60-е роки минулого століття). Дидактика, школоведение, теорія виховання і педагогічна психологія вперше в історії педагогічної думки знайшли у «Великій дидактиці» свій предмет і склали в сукупності особливу науку, раніше не існуючу в якості самостійної області знання. Ця наука уявлена тут цілісне: виділені цілі, задачі, зміст, психологічні чинники і передумови, методи і організаційні форми освіти, становлення і вдосконалення здібностей особи. Розв'язання цих проблем набуло статус загального і необхідного, достовірного і доведеного знання, що конституює закони і, у свою чергу, грунтується на їхній непохитності. «Велика дидактика» - грандіозна система, цілісна теорія укупі з її обгрунтовуванням («філософією виховання»).
Метод навчання, який пропонував Коменській, в повну протилежність методам схоластичної школи не відвертав дітей від занять, а винен був порушувати в них радість, перетворюючи оволодіння знаннями в приємне заняття, дозволяючи пройти шлях до вершин науки «без трудності, нудьги, окриків і побоїв, а як би граючи і жартома». Це положення Коменського, звичайно, не слід розуміти буквально: він передбачав для вчитися систематичну учбову працю в класі і виконання ними систематично домашніх завдань. Проте при цьому вся робота, що виконується школярами, винна була відповідати рівню їхнього розвитку, природним схильностям і інтересам, направленим на пізнання навколишнього світу. Коменській вважав, що якщо зміст і методи навчання відповідають дитячим можливостям, їхньої допитливості, то і вся учбова праця сприймається дітьми радісне, з щирим задоволенням.
Щоб зрозуміти цілі і задачі, які ставив Коменській в своїх працях, перш за все - у «Великій дидактиці», необхідно зробити більш докладний екскурс в історію.
То була епоха наростаючого по швидкості краху феодальних засад життя і надзвичайно хворобливого, але неостановимого зростання нових, буржуазних сил і відносин. Мир рушився, і мир созидался. Зіткнення старого з народитися в XV-XVI століттях і успішне окрепнувшим новим прийняло катастрофічні масштаби. Тридцятирічна війна принесла Коменському біль найжорстокіших втрат і украй важких поразок.
Сформований в альтруїстському і на рідкість мужньому дусі, Коменській створив нову ідейну зброю - пансофию, яке призначалося для знищення зла і встановлення добра на землі. Він бачив своє покликання в поверненні миру понівеченим усобицями народам, у встановленні на землі раю, в наближенні «тисячолітнього царства» істини, справедливості, добра, радості і краси.
Будучи предтечей Освіти, Коменській вірував в розповсюдження знань як панацею від жахів усобиць: мир врятується мудрістю (sophia). Пансофія (всемудрие, всезнание) повинна стати надбанням всіх.
Але за допомогою педагогічного інструментарія сучасної Коменському школи пансофию розповсюдити було не можна. Всемудріє припускає знання єства речей, а школа учить словам. Мудрість недосяжна без оволодіння науковим методом пізнання, але школа губить розумові здібності отупляючим зубрінням. Пансофія припускає високу моральність, щоб розум не служив злу, а школа, відділяючи знання від розуму, одночасно розводила розум і інтереси, потреби, интенции, прагнення. Вона не учила головному - любити добро і ненавидіти зло, насолоджуватися пізнанням істини і служити їй.
Для торжества пансофии необхідний був легким, простій, надійний метод навчання, метод, що дає стовідсоткову гарантію успіху. Ніякий пансофии не буде також, якщо не учити цілісному, внутрішньо впорядкованому і системно зв'язаному знанню про світ в цілому, про Космос. Отже, треба відкрити спосіб вивчати всіх всьому і всесторонньо.
От чому з'явилася «Велика дидактика». Її не могла викликати до життя задача меншого масштабу. «Універсальне мистецтво вивчати всіх всьому коротке, приємне, грунтовно і з гарантією успіху» не могла винайти особу, утілююча в собі не такий демократичний і революційний дух.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Велика дидактика

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок