Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Волонтерський рух, як напрям державної політики у сфері соціальної роботи з молоддю

Волонтерський рух, як напрям державної політики у сфері соціальної роботи з молоддю

Назва:
Волонтерський рух, як напрям державної політики у сфері соціальної роботи з молоддю
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
37,70 KB
Завантажень:
473
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Бакалаврська робота на тему:
” Волонтерський рух, як напрям державної політики у сфері соціальної роботи з молоддю”


Зміст роботи
Вступ
Розділ Й. Волонтерство, як феномен сучасного суспільства
Волонтерство, як один із людських ресурсів побудови демократичного суспільства;
Стратегічні підходи, щодо організації діяльності волонтерських груп;
Особливості підготовки волонтерів;
„Волонтерський рух” в законодавстві України.
Висновки до розділу Й.
Розділ ЙЙ. Практичний аспект діяльності волонтерського руху
2.1. Робота волонтерів на телефоні довіри;
2.2. Особливості діяльності волонтерів у соціально вуличній роботі;
2.3. Волонтерство в системі формування здорового способу життя.
Розділ Й. Волонтерство, як феномен сучасного суспільства
Волонтерство, як один із людських ресурсів побудови демократичного суспільства
Початок розгалуження мережі центрів соціальних служб для молоді в Україні припадає в основному на 1992-1993 pp. Інтенсивний розвиток та специфіка роботи цих служб зумовлені вимогами часу, що водночас викликало потребу у створенні багатопрофільної інфраструктури, складовою частиною якої, поряд з професійними соціальними працівниками, змогли б стати добровільні помічники – волонтери. Волонтерські служби при центрах соціальних служб для молоді поступово стали одним із напрямів державної молодіжної політики.
Але перш ніж ми розглянемо розвиток волонтерського руху в Україні, слід визначити ту частину суспільства, де цей рух можливий.
Будь-яке суспільство підрозділяється на 3 сектори:
Перший сектор - держава. Держава регулює всі сфери життя, вона відповідає за економіку і захист кордонів, порядок на дорогах і роботу світлофорів, здоро-в'я людей. Вона піклується про всіх загалом, у масі, не звертаючи уваги на про-блеми кожного окремого громадянина.
Другий сектор - бізнес. Бізнес забезпечує громадян товарами та послугами. Намагається дійти до кожного, запропонувати індивідуальні послуги (товар). Але бізнес за будь-яких умов і в будь-якій країні потребує передусім грошей. І чим індивідуальнішою є послуга, тим вона дорож-че. Тобто бізнес - це сектор суспільства, який турбується про нас за наші ж гроші.
Третій сектор - некомерційні організації. Некомерційні організації - об'єднання людей, які зібралися разом, щоб допомогти собі та іншим, не переслідуючи мету одержати прибутки. До них можуть входити політичні партії, профспілки, релігійні організації, об'єднання на професійній основі чи спільним дозвіллям. Це ті, хто не упокорився з ситуацією, не чекає милостей від природи, ті, хто, об'єднавшись, намагаються що-небудь змінити в своєму житті.
В цій роботі ми будемо розглядати волонтерів, які працюють при Центрах соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (ЦСССДМ). Волонтери - люди, які віддають частину свого часу добрій справі: інколи годину на місяць, інколи - годину на тиждень, а можливо, весь свій вільний час. Найчастіше доброволець працює в іншій установі, де й отримує зарплату або навчається, а вільний від роботи або навчання час використовує для праці у волонтерському русі. Доброволець - людина, яка працює у некомерційній організації безкоштовно. «Безкоштовно» не означає без будь-якої оплати. Волонтер не отримує матеріальної допомоги у вигляді зарплати, проте він має дещо інше: умови для розвитку власних здібностей, моральне задоволення, усвідомлення власної необхідності тим, хто потребує допомоги, що він приносить користь, набуває нових знань, досвіду, встановлення особистих контактів та iн. Часто волонтерська діяльність - це прямий шлях до оплачуваної роботи, тут завжди є можливість виявити і зарекомендувати себе з кращого боку, спробувати себе в різних сферах діяльності і визначитися з вибором життєвого шляху.
Волонтерський Рух є, по суті, частиною будь - якого суспільства. У загальному розумінні - це той внесок, який робиться людьми на засадах неприбуткової діяльності без заробітньої платні, без просування по службі, для добробуту і процвітання спільнот та суспільства в цілому. Ця діяльність може набувати різних форм: від повсякденних форм взаємодопомоги до спільних дій під час кризи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Курсова робота на тему: Волонтерський рух, як напрям державної політики у сфері соціальної роботи з молоддю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок