Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Теоретичні аспекти шкільної соціалізації

Теоретичні аспекти шкільної соціалізації

Назва:
Теоретичні аспекти шкільної соціалізації
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
37,78 KB
Завантажень:
112
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Теоретичні аспекти шкільної соціалізації
курсова робота з педагогіки


ЗМІСТ


Вступ
Актуальність теми дослідження. Здійснення соціалізації молоді, що є провідною функцією школи, відбувається в надзвичайно складних і суперечливих умовах, для яких характерна одночасно як глобалізація, інтернаціоналізація різних сфер матеріального і духовного життя людства, так і локалізація, загострення суперечностей, поглиблення розбіжностей між різними країнами та геополітичними регіонами. Людство постало перед цивілізаційною кризою, зумовленою, перш за все, невідповідністю між темпами розвитку матеріальної і духовної культури. Матеріальне піднялось над духовним і значно випередило його. Деградація людського духу, що призводить до дегуманізації людського суспільства, – найгостріша з глобальних людських проблем. її проявами є зростання вандалізму, жорстокості, злочинності, наркоманії, алкоголізму. Поширення всіх цих негативних проявів на молодь стає загрозою для виживання людства.
Школа протягом досить тривалого історичного часу є провідним чинником соціалізації особистості. Однак у сучасних умовах вона втратила монополію у сфері освітніх впливів. Дослідження, проведені експертами РЄ, показують, що дитина проводить більше часу перед телевізором (від 1000 до 1200 год. на рік, або 23 год. на тиждень), ніж у школі (близько 1000 год. на рік).
Ефективній соціалізації в рамках школи заважають і такі особливості її діяльності:
перевага функції інструктування над функцією освіти;
суперечність між функціями селекції, конкуренції та ранжирування за шкільними успіхами, які здійснює школа, та цінностями рівності, солідарності і співробітництва, які вона повинна виховувати;
авторитарні стосунки, які ще досі переважають у навчальному процесі;
бюрократична природа школи як соціального інституту.
Ефективність соціалізуючого впливу є результатом сукупності всіх сторін шкільного життя: формальних та неформальних. Останні (в англомовних країнах їх називають "прихованим навчальним планом" – "hidden curriculum") охоплюють атмосферу школи, міжособистісні стосунки учасників педагогічного процесу, домінуючі символи, стилі педагогічної діяльності, шляхи розв'язання конфліктів, дилем, кризових ситуацій, організаційну культуру тощо.
Таким чином, викладене вище зумовлює актуальність теми дослідження.
Об’єктом дослідження курсової роботи є проблеми соціалізації особистості.
Предмет дослідження – теоретичні проблеми педагогічного вивчення шкільної соціалізації.
Метою курсової роботи є дослідження теоретичних проблем педагогічного вивчення шкільної соціалізації.
Мета роботи передбачає виконання таких завдань:
дослідити теоретичні аспекти вивчення процесу соціалізації;
охарактеризувати сучасні теорії соціалізації;
виявити особливості соціалізації учнів середньої школи.
Для розв'язування поставлених завдань використано такі методи наукового дослідження: теоретичний аналіз наукових літературних джерел, синтез, узагальнення, порівняння, абстрагування, конкретизація, моделювання, спостереження.


Розділ 1. Теоретичні аспекти вивчення процесу соціалізації
1.1. Соціалізація і розвиток особистості
Вивченням процесу соціалізації особистості на різних етапах розвитку суспільства займалися багато учених. Серед них З.Фрейд, Ж.Піаже, Б.Г.Ананьєв, Б.П.Паригін, С.Л.Рубінштейн, К.А.Альбуханова-Славська, І.С.Кон, Д.І.Фельдштейн, М.В.Демін, Н.П.Дубініна, А.Ф.Поліс. Кожний з них відповідно до своєї концепції давав різні визначення поняття "соціалізація". У психологічному словнику дається наступне визначення: "соціалізація – це еволюційний процес, з орієнтацією на підсумок оволодіння і відтворення суб'єктом соціального досвіду, який сам суб'єкт здійснює в чинниках комунікації, в індивідуальній діяльності" [41, 666].
Кажучи більш звичною мовою, соціалізація – це процес засвоєння індивідом зразків поведінки, соціальних норм і цінностей, необхідних для його успішного функціонування в даному суспільстві. В процесі соціалізації бере участь все оточення індивіда: сім'я, сусіди, однолітки в дитячому закладі, школі, засоби масової інформації і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Курсова робота на тему: Теоретичні аспекти шкільної соціалізації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок