Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Організація навчальної діяльності та роботи школи

Організація навчальної діяльності та роботи школи

Назва:
Організація навчальної діяльності та роботи школи
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
29,68 KB
Завантажень:
172
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Зміст
Вступ____________________________________________3
Розділ 1
Організація навчальної діяльності
Особистісно-діяльнісний підхід до організації навчального процесу____________________________________5
Форми організації навчання__________________12
Розділ 2
Організація роботи школи________________________28
Висновки_______________________________________35
Список використаної літератури____________________39
Вступ
Наука є найважливішим щаблем розумового розвитку людини, вершинним і найспецифічнішим досягненням людської культури.
Упродовж історичного розвитку людина накопичувала знання у різних сферах діяльності, людство від покоління до покоління передає свій досвід, удосконалює його. Одним із аспектів цього досвіду є виховання. Наука, що вивчає процеси виховання, навчання та розвитку особистості називається педагогікою. Термін походить від грецьких слів „pais” („paisdos”) – дитя і „ago” – веду, виховую.
Виховання явище суспільне, здійснюється за рахунок засвоєння підростаючим поколінням основних елементів соціального досвіду, у процесі і результаті залучення його старшим поколінням у суспільні відносини, систему спілкування і суспільно необхідну діяльність. Виховання у широкому соціальному розумінні – це весь процес формування особистості, що проходить під впливом оточуючого середовища, умов, обставин, суспільного ладу. Виховання у педагогічному розумінні – це формування особистості дитини під впливом діяльності педагогічного колективу закладу освіти, яка базується на педагогічній теорії, кращому педагогічному досвіді. Це цілеспрямована, організована діяльність педагога з метою досягнення конкретної мети в колективі учнів. Метою педагога, крім формування особистості та розвитку людини, є досягнення організаційної цілісності, тобто єдності процесів освоєння, організації змісту освіти і матеріальної бази: ділової взаємодії педагогів і вихованців щодо змісту освіти і в міжособистісному спілкуванні, самоосвіті та вихованні. Не слід ігнорувати значення організаційної роботи в школі, на мою думку, слушно зауважив А. С. Макаренко: „Без чіткої організації виховний процес не існує”. Можна зробити висновок, що досягнення мети виховання прямо пропорційне успішній організації роботи у школі.
Мета курсової роботи дослідити організаційні форми роботи в школі. Перш, ніж перейти до основної частини дамо визначення об’єкту дослідження. Отже, організація 1. Об’єднання людей, суспільних груп, держав на базі спільності інтересів, мети, програм дії і т. п. 2. Особливості будови чого-небудь; структура. Великий тлумачний словник сучасної української мови./ Уклад. і головн. ред. В. Т. Бусел. – К.: Ірпінь, 2004 – 1140с.
У педагогічній літературі є різні визначення: форма навчання як категорія дидактики, форма роботи, зміст роботи, організація навчання [3].
Ефективність засвоєння знань учнями залежить не лише від методів і прийомів навчання, а й від форм організації навчальної роботи.
Форма організації навчання – спосіб організації навчальної діяльності, який регулюється певним, наперед визначеним
розпорядком; зовнішнє вираження узгодженої діяльності вчителя та учнів, що здійснюються у визначеному порядку і в певному режимі. Це визначення наявне в кількох підручниках та навчальних посібниках з педагогіки, тому можна вважати, що є найбільш точним.
До сучасної форми навчання людство прийшло не відразу.
Так, у школах давнього світу панувала система індивідуального навчання – вчитель навчав кожного учня окремо.
У середньовічних школах домінувала індивідуально-групова система навчання: в одній групі збирали учнів з різним рівнем підготовки, заняття
проводили без установленого розкладу, дітей приймали до школи впродовж року.
У XVI – XVII ст. братських школах України й Білорусі виникла нова форма організації навчальних занять, яка передбачала певні елементи класно-урочної системи навчання. Учитель працював фронтально з усім класом за певним розкладом. На заняттях використовувалися різні методи: пояснення, бесіда, самостійна робота, диспут, взаємне навчання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: Організація навчальної діяльності та роботи школи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок