Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Формування бережливого ставлення до природи при вивченні теми ґрунту

Формування бережливого ставлення до природи при вивченні теми ґрунту

Назва:
Формування бережливого ставлення до природи при вивченні теми ґрунту
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
37,49 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Формування бережливого ставлення до природи при вивченні теми ґрунту
курсова робота з педагогіки


ЗМІСТ


Вступ
Актуальність теми. Природознавство вивчає природу як єдине матеріальне ціле, розглядає її в розвитку, у часі і просторі. Звідси основна задача уроків природознавства – вивчення природи як єдиного цілого і встановлення зв'язків і взаємозв'язків між окремими її елементами і явищами.
Природознавчі знання молодших школярів служать основою для вивчення природничих дисциплін в середній школі (географії, ботаніки, зоології, анатомії і фізіології людини). Природознавчі знання постійно використовуються дітьми на інших учбових предметах початкового курсу навчання. Здійснюючи зв'язок з життям, вчитель використовує результати дитячих спостережень за навколишньою природою і працею людей. Чим більше об'єм знань що вчаться про природу і працю людей, тим легше вчителеві працювати по всіх предметах початкового навчання. Одним із складових природи є ґрунт, тому вивчення і засвоєння цієї теми є не менш важливим ніж будь-якої іншої.
Отже, актуальність теми дослідження полягає в необхідності емпіричного та теоретичного вивчення проблеми формування понять і бережливого ставлення до природи при вивченні теми ґрунту.
Об’єкт дослідження. Об’єктом дослідження даної курсової роботи виступає дослідження методики викладання природознавства.
Предмет дослідження. Предметом дослідження даної курсової роботи є фо-р-мування понять і бережливого ставлення до природи при вивченні теми ґрунту.
Мета дослідження. Мета дослідження полягає в теоретичному та емпіричному розгляді проблеми формування понять і бережливого ставлення до природи при вивченні теми ґрунту.
Мета роботи передбачає виконання таких завдань:
ознайомитись з необхідністю екологічного виховання учнів початкових класів;
визначити методичні основи формування понять і бережливого ставлення до природи при вивченні теми ґрунту;
провести і проаналізувати емпіричне дослідження.
Практичне значення курсової роботи полягає у можливості наукового використання результатів дослідження. Використати дане дослідження можна в практичній роботі вчителя молодших класів.
Розділ 1. Необхідність екологічного виховання учнів початкових класів
1.1. Екологічне виховання молодших школярів на уроках природознавства і сільськогосподарської праці
Екологічна культура – це особливе світорозуміння, що відображає такий стан соціально-природних залежностей, який характеризує гармонійну єдність.
Одним із завдань екологічного виховання є вироблення в особи соціальної активності, яка проявляється в оберіганні рослинного та тваринного світу, свідомому ставленні та любові до рідної природи, здатності сприймати та глибоко відчувати її красу.
Забруднення навколишнього середовища є одним із найсуттєвіших факторів, що негативно впливає на тривалість життя і здоров'я людей і збільшує небезпеку генетичних порушень. Екологічні умови, що склалися в Україні, не можуть не відобразитися на стані рослинного і тваринного світу. Забруднюються водні джерела, збіднюються степи, у багатьох місцях природне середовище стає непридатним для життя [5, 302].
Значна територія України постраждала від аварії на Чорнобильській АЕС. Ця трагедія призвела до тяжких екологічних та економічних наслідків, згубно відбилася на здоров'ї людей.
Назріла гостра необхідність активного екологічного виховання і навчання всіх верств населення, починаючи з найменших – дошкільних груп дитячих садків – і закінчуючи факультативами екологічного характеру для керівників різного рангу в усіх сферах народного господарства. Турботою про екологічне благополуччя природного середовища для сучасних і майбутніх поколінь, досягненням високого рівня екологічної культури повинні бути максимально пронизані шкільні і вузівські програми, науково-дослідні тематики, навчальні методичні посібники.
Розробляючи конспекти уроків, учитель має передбачити, які методи і прийоми роботи використати, який додатковий матеріал ввести, щоб розширити знання дітей про природу, пробудити інтерес до пізнання навколишнього світу, навчити захоплюватися його красою і різноманітністю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Курсова робота на тему: Формування бережливого ставлення до природи при вивченні теми ґрунту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок