Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Професія педагога та критерії його ефективної діяльності в процесі національного виховання

Професія педагога та критерії його ефективної діяльності в процесі національного виховання

Назва:
Професія педагога та критерії його ефективної діяльності в процесі національного виховання
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,78 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Курсова робота
Професія педагога та критерії його ефективної діяльності в процесі національного виховання


Зміст:
Вступ…………………………………………………………..3-7
1. Професія – “педагог”……………………………………………….8-10
Сутність педагогічної діяльності вчителя…………………....11-14
Проблема національних цінностей…………………………….15-16
Національне виховання. Історія та сучасність………………17-18
Критерії ефективності виховної діяльності педагога………19-23
Висновки………………………………………………………24-26
Список використаних джерел…………………………………27


Вступ
Нема лихішої роботи, ніж учительська
Нема виснажливішої роботи,
Де нерви паляться, мов хмиз сухий,
Де серце рветься в клекоті і чаді,
Але нема щасливішої долі,
Коли людина з рук твоїх, Людтно,
Іде у світ, - на краплю світ люднвє.
Драч І. Ф.
Людина – це прекрасно! Це звучить гордо! Безліч разів ми чуємо ці слова і, мабуть, стільки ж замислюємось над їхнім змістом. Бо й справді, що таке людина?
Протягом тисячоліть людська думка намагалася проникнути в таємницю буття, зрозуміти сутність людини. Свідомість, мислення, мотиви діядьності, неповторний індивідуальний психічний склад людини були предметом роздумів філософів.
Матеріалістичне розуміння сутності людини в наукових теоріях формувалося в боротьбі з ідеалістичним, реалістичним її тлумаченням. Воно міцніло й розвивалося під впливом досягнень природничих наук.
Свідомість людини пройшла складний і довгий шлях суспільно-історичного розвитку, який відбувався і відбувається завдяки тому, що кожне попереднє покоління людей передає наступному свої виробничі й культурні надбання.
Отже, людина істота соціальна. Тому її розвиток, зміст і психічні особливості визначаються не стільки біологічною спадковістю, скільки суспіль ними відносинами й вихованням.
Коли ж виникло виховання?
З тих часів, як існує людина і суспільство, існує і виховання людини. Суспільство не могло б виникнути й розвиватись, якби молодші покоління, що приходять на зміну старшим, розпочинали все з початку, не сприймаючи їхнього досвіду. “Основна функція пам”яті полягає в збереженні набутого досвіду. Отже, це функція консервативна. А проте, якби людина не володіла пам”яттю, коли б вона не зберігала попередніх вражень, уявлень і думок, вона не тільки не рухалась би вперед, а взагалі не могла б існувати, бо лише попередній досвід дає їй можливість з успіхом пристосуватись до умов життя й боротися за своє існування. Таке саме значення традицій у розвитку людства й окремих націй. Поступ можливий лише тому, що молодші покоління отримують від старших нові здобутки культури. Через це молодшим поколінням не треба започатковувати культурний рух: їм залишається продовжувати й удосконалювати те, що вже здобули предки.
Особливо велику роль відіграють традиції у збереженні нації. Нацїю звичайно визначають як цілісність поколінь минулих, сучасних і майбутніх. Таку цілісність підтримують передусім традиції. Завдяки їм зберігається й розвивається мова, без якої неможливе існування нації, зберігається релігія, звичаї, здобутки мистецької творчості, світогляд, народні ідеали – усе те, що створює обличчя народів. Отже, відмова від національних традицій рівнозначна відмові від своєї національності” [1,101-102].
Щоб стати людиною з усіма притаманними їй властивостями дитина повинна оволодіти досвідом і знаннями тих людей що її оточують.Засвоєння досвіду відбувається в процесі наслідування і виховання. Ось чому з перших днів свого життя дитина потребує вихователів і виховання [ 8,9-10].
Учитель повинен бути для дитини такою же дорогою людиною, як мати. Віра школяра у вчителя, взаємна довіра між ними, людяність і доброта – це те, що необхідно педагогу, те що хотять бачити діти у своєму наставнику. Одне із самих цінних його якостей – людяність, у яквй сполучиться серцева доброта з мудрою строгістю батьків.
“ Учительська професія, - писав Сухомлинський, - це людинознавство, постійне,що не припиняється проникнення в складний духрвний світ людини. Чудова риса – постійно відчиняти в людині нове, дивуватися новому, бачити людину в процесі його становлення – один із тих коренів, що харчуть покликання до педагогічної праці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Професія педагога та критерії його ефективної діяльності в процесі національного виховання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок