Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Групова навчальна діяльність школярів

Групова навчальна діяльність школярів

Назва:
Групова навчальна діяльність школярів
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,16 KB
Завантажень:
529
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Групова навчальна діяльність
школярів


Зміст
Вступ
Розділ 1. Літературний огляд.
Розділ 2. Теоретична частина.
2.1 Сутність і особливості групової навчальної діяльності школярів.
2.2 Мала група – самостійна навчальна одиниця шкільного класу.
Розділ 3. Експериментальна частина.
3.1 Організація диференційованого навчання. Підходи до створення малих груп.
3.2 Організаційно – педагогічні дії вчителя з формування
групової навчальної діяльності.
3.3 Оцінка результатів діяльності малих груп школярів.
Висновки та рекомендації
Список використаних джерел
Додатки


Вступ
Сучасна школа зіткнулася з певними проблемами, які негативно вплинули на стан освіти і хімічної освіти зокрема. Складні фінансово-економічні умови в державі призвели до послаблення матеріальної бази шкіл. Це призвело до зниження інтересу у дітей до вивчення хімії. З іншого боку, причиною виникнення проблем стали явища в самій системі освіти. Передусім це поступове зменшення навчального часу, який відводиться на вивчення хімії, при збереженні того самого обсягу змісту. Це спричинило перевантаження школярів і призвело до зниження інтересу до предмету.
Актуальність даної роботи полягає в дослідженні і впровадженні нових методик навчання хімії з метою підвищити інтерес учнів до предмету, враховуючи при цьому сучасний стан культури і виховання дітей.
Об’єкт дослідження – методика навчання учнів хімії у загальноосвітній середній школі.
Предмет дослідження – диференційована форма навчання дітей з врахуванням їх психолого-вікових особливостей.
Мета даної роботи – впровадження нетрадиційної форми навчання (групової роботи) підвищити інтерес до предмету, покращити успішність експериментального класу.
Завдання, які ставилися:
проаналізувати організацію диференційованої форми навчання;
виявити можливі труднощі у впровадженні групової навчальної діяльності школярів;
обґрунтувати основні педагогічні підходи до створення малих навчальних груп а також підходи до керівництва груповою роботою учнів;
забезпечити якісне засвоєння всім класом базового змісту освіти, враховуючи індивідуальні можливості кожного учня;
порівняти рівень успішності школярів експериментального класу і паралельного класу, навчання в якому проводилось за звичайною методикою.
У розв’язанні даних питань важлива роль належить організації навчальної діяльності школярів.
Психолого-педагогічними дослідженнями доведено, що відповідним чином дібраний зміст навчального матеріалу і складені на його основі завдання не в змозі забезпечити ефективність навчання, якщо учнів не залучити до активної роботи і спілкування.
Впровадження у навчальний процес діяльності малих груп школярів потребує від учителя збагачення особистого досвіду методикою організації групової навчальної діяльності учнів. Це дає підстави для висновку, що такий навчальний предмет у вузі, як методика викладання конкретних дисциплін, не повинен обходити увагою питання підготовки студентів до формування групової навчальної діяльності учнів.
Відсутність конкретних методичних розробок з даної теми, недостатня обізнаність вчителів із дидактичною сутністю групової навчальної діяльності учнів і її місцем у навчально-виховному процесі стримує широке впровадження цієї перспективної форми навчання.
Практичне значення цієї роботи – висвітлення питань організації і проведення уроків хімії з використанням групової навчальної діяльності учнів.


Розділ 1. Літературний огляд
Індивідуалізація навчання – найстаріша форма навчального процесу. На необхідність застосування неодинакових прийомів у роботі з учнями різного рівня знань і вмінь вказував ще Платон. Це визнавали і такі педагоги минулого, як Я. А. Каменський, Й.Г. Песталоцці, Ф.А. Дістерверг та ін.
У ХІХ ст. ідею індивідуального підходу до учнів в умовах колективної навчальної роботи в класі сформулював український вчений-педагог К.Д.Ушинський. Учений пропонував об’єднувати дітей у дві групи, одна з яких сильніша за іншу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Групова навчальна діяльність школярів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок