Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Організація і проведення нестандартних уроків з української мови та літератури

Організація і проведення нестандартних уроків з української мови та літератури

Назва:
Організація і проведення нестандартних уроків з української мови та літератури
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
17,90 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.4


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Організація і проведення нестандартних уроків з української мови та літератури


Зміст


1. Сучасні уроки української мови і літератури. (Вступ)
Проблеми освіти в XXI столітті цікавлять вчених і вчителів, батьків і учнів. Особливого значення набуває ідея фундаментальних знань, подолання розриву між традиційними і сучасними методологіями, проблеми діалогу культур, засвоєння знань в узагальненому вигляді і пошук системоутворюючих принципів для програм і учбово-методичних комплексів, виховання системи моральних координат особистості.
Сучасний вчитель у чомусь схожий на поета, його задача — не тільки і не стільки учити і роз'ясняти, скільки показувати і вселяти[5,c.7].
Задачі курсу методики викладання мови і літератури в педагогічному університеті в значній мірі визначаються своєрідністю загальнокультурної ситуації в нашому суспільстві. Зростає інтерес до багатьох утрачених духовних цінностей, заперечуються сформовані стереотипи й оцінки фактів художньої і педагогічної творчості.
Особливе значення має формування нового типу взаємин між вчителем і учнем, підготовка до творчого пошуку, до самостійності суджень. Це тим більше необхідно, що існує багатозначність процесів в літературі. Насамперед відроджується цілісна картина розвитку літератури, до читача приходить «повернута» література, література близького зарубіжжя. В таких умовах будь-яка наука, у тому числі методика викладання мови і літератури, втрачає яку б то ні було однозначність і закінченість позицій. Усе більшого значення набувають альтернативність концепцій і наявність програми науково-практичної діяльності вчителі, методиста, ученого. Представляється, що літературу варто вивчати в широкому культурному аспекті і при установці на формування особистості, здатної до самовизначення.
Майбутньому вчителю важливо не тільки усвідомити специфіку викладання мови і літератури в сучасній школі, але і сформувати визначене представлення про можливі шляхи діяльності в школах різного профілю. В даний час існує декілька концепцій викладання мови і літератури в школі. Можна назвати прихильників етичного, ідеологічного, естетичного або етико-естетичного напрямку. Деякі проповідують ідейно-естетичний, інші — емоційно-естетичний підхід до шкільного аналізу художнього твору при різних його підставах: літературознавчому або мовностилістичному. Нерідко зустрічається розумна взаємодія позицій або — навпроти — нерозумне роз’єднання них. Усіх хвилює небезпека відчуження молоді від багатьох художніх досягнень, втрата інтересу до свідомого читання.
Звідси — першорядна увага до суверенності читацького сприйняття, до його поглиблення в процесі аналізу художніх творів, до цілісного вивчення мови і літератури, що включає й індивідуальність художника слова, і його поетику, і літературні оцінки, і «рух» твору в часі.
Дев'яності роки принесли багато нового в літературу, літературознавство, естетику, філософію, у саму методику.
Можна позначити наступні теоретичні проблеми сучасної методичної науки:
Проблема читання, сприйняття художньої літератури як мистецтва слова; формування читача, його духовного світу. Тут не можна не помітити небезпеки своєрідної інерції, неповноцінності сприйняття, властивої значної частини молоді, що виражається й у виборі книг для читання, і в оцінках прочитаного, і в тих життєвих ідеалах, що формуються під впливом багатьох причин. Не слід забувати і про суверенність читацького сприйняття.
Взаємозбагачення літературознавства і методики викладання літератури. Проблеми і перспективи вивчення поетики художнього твору на уроках літератури.
Поглиблення зв'язків між сприйняттям твору, його інтерпретацією, аналізом і самостійною діяльністю учнів.
Проблема вивчення літературного розвитку учнів, причому не тільки в дослідницькому аспекті, а як основи шкільного викладання літератури, вибору програм, концепцій, технологій уроків на різних етапах літературної освіти школярів.
Історична зміна методів і прийомів вивчення мови і літератури, конструювання нових, опора на традиційні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Організація і проведення нестандартних уроків з української мови та літератури

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок