Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Управління системою фізичного виховання школярів як історико-педагогічна проблема

Управління системою фізичного виховання школярів як історико-педагогічна проблема

Назва:
Управління системою фізичного виховання школярів як історико-педагогічна проблема
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
30,80 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
УПРАВЛІННЯ СИСТЕМОЮ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ ЯК ІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНА ПРОБЛЕМА
І.1. Управління як предмет наукового пізнання
Підґрунтям для дослідження специфіки управління системою фізичного виховання розглядаємо комплекс сучасних концептуальних методологічних підходів. Лише на підставі результатів аналізу їхніх положень зможемо вибудовувати логіку історико-педагогічного контексту розвитку порушеної проблеми. Відповідно управління як процес розглядатимемо в числі актуальних чинників, які зумовлювали досягнення очікуваних результатів унаслідок розвитку означеної системи.
Фізичне виховання у регіоні впродовж ІІ половини ХІХ-перших десятиріч ХХ сторіччя вирізняється складними процесами становлення й розвитку, що актуалізує його дослідження як соціально педагогічного явища в руслі розвитку української та західноєвропейської педагогічної думки означеної доби. Водночас окремі здобутки науковців і практиків стануть можливими для впровадження лише за умови застосування сучасних наукових підходів до аналізу досліджуваного явища як системи.
Фізичне виховання – складна соціальна система, визнальною функцією якої є її організаційна діяльність. Організація як поняття, що прямо корелює з системою в контексті проблеми дослідження, функціонує в науковому обігу в двох узагальнених аспектах - структурному та функціональному. Для нашого дослідження будемо послуговуватися визначеннями І. Блауберга і Є. Юдіна [13], за якими слід орієнтуватись на наявність і співвідношення елементів системи; на їхній внесок у її цілісність; на їхній вплив на функціонування системи; на рівень їхньої взаємозумовленості на взаємозалежності, що визначає перманентний розвиток системи. Дотично до цього зауважимо, що в більшості наукових дослідженнях єдність і взаємозв'язок структурних компонентів системи та її функції розглядаються у неповному комплексі [12, 182].
Акцентуємо увагу на основних завданнях системи. Це – забезпечення успішної транспозиції, теоретичного потенціалу в технологічні процеси в їх різних організаційних формах та створення сприятливих умов для реалізації управлінського впливу [139]. Важливим розглядаємо вибір типу самої системи, до якої відносимо предмет нашого дослідження. Залежно від функціонального призначення вчені [21; 39] поділяють системи на класичні, дотичні до міжособистісних відносин, та адаптивні (системні). Для порушеної теми адекватними є механізми адаптивного типу системи.
Отже, фізичне виховання розглядатимемо як цілісну систему, що охоплює міжособистісні зв'язки в підсистемах (педагог-діти; батьки-діти; суспільство-школа-педагог-діти та ін.). До таких правомірно віднести формальні та неформальні структури із багатьма підсистемами, які взаємозумовлені чи взаємозалежні.
Дотично до проблеми дослідження важливо спиратися в аналізі системи на засоби взаємозв'язку і координування дій різних підсистем. Такі дії інтегруються механізмами певної конкретної системи [21; 139; 140]. У нашому випадку такою виступає шкільна система Буковинського регіону, яка обумовлює функціонування фізичного виховання на рівні підсистеми з її подальшим логічним обґрунтуванням. Відтак, на наш погляд, функціонування системи фізичного виховання школярів правомірно розглядати в логічній залежності від стану його теорії й практики (базисної структури); визнання у комплексі чинників формування особистості (компонент, який не субординується за значущістю впливу відносно розумового, морально-релігійного, естетичного та ін); координації функцій формальних і неформальних організацій, у т.ч. родинного виховання; наявності централізованого планування й контролю, а також забезпечення й розподілу педагогічних кадрів.
Результативність функціонування системи значною мірою залежить від якості функціонування її підсистем: високий рівень результативності шкільної системи (велика соціальна система) неможливий без достатньої організованості її складових підсистем. Саме в такому співвідношенні актуалізується управлінська діяльність, оскільки вона перебуває в стані постійної адаптації до змінюваних соціально-педагогічних умов.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Курсова робота на тему: Управління системою фізичного виховання школярів як історико-педагогічна проблема

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок