Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Інтегрований урок в молодших класах

Інтегрований урок в молодших класах

Назва:
Інтегрований урок в молодших класах
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
24,91 KB
Завантажень:
87
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Вступ
За останні десятки літ світ неймовірно змінився, і далі міняється надзвичайно швидким темпом. А як з нашими школами? Чи встигаємо ми пристосуватися до тих змін?
Зміни в світі мають безпосередній вплив на вчителів, а в тому числі і на учнів.
Основне дидактичне завдання - через навчальний зміст предмета забезпечити рух пізнання учня до наукового змісту, а через нього – до розуміння самої об'єктивної дійсності. При цьому передбачається:
формування в учнів категоріальних, тобто найбільш загальних,
фундаментальних понять науки;
розгляд методологічних проблем науки.
Мета: розробити вимоги до проведення уроків у початковій школі, з метою покращення якості проведення уроку, підвищення рівня знань учнів до проведення інтегрованих уроків.
Предметом дослідження інтегрований урок з читання і природознавства на тему: «Торкнутися краси можна тільки серцем».
Об’єкт дослідження: Інтегрований урок в молодших класах.
Основна засада, на якій грунтується загальна орієнтація навчальної роботи – скерованість на розвиток особистості. Це означає, що центром педагогічних проблематик є не школа як навчальний заклад, не навчальні програми і навіть не вчитель, а учень. Система навчальної та виховної роботи спрямовується на те, щоб виявити буттєвий потенціал особистості учня, створити сприятливі умови для його розгортання в школі та подальшому самостійному житті.
Оскільки вже давно став очевидним розрив між потребами педагогічної практики і можливості чинних навчальних планів, програм, підручників їх задовольнити, тобто забезпечити різнобічний розвиток дитини, її орієнтацію в природі і суспільстві, реалізацію її нахилів, здібностей, інтересів. Така не відповідність особлива гостро відчувається в початковій ланці освіти. І не тільки тому, що це період первинного – і тому визначального для подальших етапів організованого і цілеспрямованого суспільного впливу. Для молодшого школяра характерна сила актуальних потреб, загострена сприйнятливість навколишнього, прагнення пізнати реальний мінливий світ у його зв’язках і взаємозалежностях. Водночас пізнавальні можливості в цьому віці обмежені. Адже дитина слабо володіє такими важливими мислительними операціями, як осмислення побаченого диференціювання суттєвого й несуттєвого, класифікація, доведення істини, судження тощо.
У такій ситуації надзвичайно цінними й продуктивними видаються спільні
пошуки педагогічної науки й практики щодо розробки інтегрованих курсів і уроків.
Урок в сучасних умовах повинен носити творчий характер. Потрібно
запозичувати все найкраще в досвіді вчителів, самому шукати можливі, більш ефективні підходи пояснення нового матеріалу і повторення вивченого матеріалу.
Засвоєння знань, формування умінь і навичок на уроці – це нелегкий процес. Виникають різні задачі, шляхи, способи і форми вивчення навчального матеріалу, щоб призводить до багатогранності видів уроку, до різних його варіантів.
Кожен тип уроку має внутрішній зміст – методику вирішення окремих
дидактичних задач на кожному етапі уроку. Методика – це найбільш мобільна частина кожного уроку, тому що методи, прийоми і засоби навчання використовуються на уроці в різних співвідношеннях, послідовності і взаємозв’язку.
Традиційної методики проведення інтегрованих уроків ще немає. Але
вчитель завжди усвідомлює головне дидактичне завдання уроку: чи то повторення навчального матеріалу, його закріплення, чи то набуття умінь і навичок, засвоєння нових понять, закономірностей, або ж прагне до реалізації декількох дидактичних завдань, що має місце в комбінованому уроці. Інтегровані уроки більш різноманітні, пов’язані з чисельними асоціаціями, наповнені різними емоціями, що надзвичайно важливо в роботі зі школярами.
Отже, інтегровані уроки в початковій школі дають можливість підводити
учнів до усвідомленої і емоційно пережитої потреби міркувати і висловлювати свої думки на запропоновану тему. Діти мають можливість застосовувати при цьому арсенал своїх знань, життєвий досвід, зробити власні, нехай незначні, але дуже необхідні кожній дитині, умовиводи і пошукові відкриття.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Інтегрований урок в молодших класах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок