Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Вплив дидактичних ігор на формування математичних уявлень у дітей

Вплив дидактичних ігор на формування математичних уявлень у дітей

Назва:
Вплив дидактичних ігор на формування математичних уявлень у дітей
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
54,41 KB
Завантажень:
334
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 
Вплив дидактичних ігор на формування математичних уявлень у дітей
Вступ
Проблема навчання математики в дошкільному навчальному закладі набуває дедалі більшого значення. Саме початкові математичні знання спрямо-вані на виховання у дітей звички до повноцінної логічної аргументації всього, що їх оточує.
Розвитку логічного мислення у дошкільників найбіль-шою мірою відповідає навчання початкової математики. Для математичного стилю мислення характерні: чіткість, стислість, розчленованість, точність та логічна послідовність міркувань, уміння користуватись символікою. У зв'язку з цим перебудовано зміст навчання математики в школі та дитячому садку.
Основна мета формування елементарних математичних знань у дітей дошкільного віку полягає в тому, щоб дати їм математичні уявлення та початкові поняття, навчити їх найпростіших способів виконання математичних дій, сфор-мувати відповідні уміння й навички, підготувати до само-стійного застосування цих умінь під час розв'язання найрізно-манітніших практичних і пізнавальних завдань, сприяти розвитку особистості загалом.
Природно, що основою пізнання є чуттєве сприйняття, здобуте з досвіду та спостережень. У процесі чуттєвого пізнання формуються уявлення — образи предметів, їхніх ознак, відношень. Так, оперуючи різноманітними множина-ми (предметами, іграшками, картинками, геометричними фігурами) діти вчаться встановлювати рівність і нерівність множин, називати кількість словами.
Державна національна програма „Освіта” (Україна ХХІ ст.) в розділі про шляхи реформування змісту загальноосвітньої підготовки вказує на обов’язкові вивчення природничо-математичних дисциплін усіх типах загальноосвітніх навчально-виховних закладах, посилення гуманістичного спрямування змісту природничо-матиматичної підготовки. Дошкільне виховання спрямовується на забезпечення пізнавальної активності, творчих здібностей в ігровій та інших видах діяльності.
Об’єктом вивчення курсової роботи є дидактична гра та її вплив на формування математичних уявлень.
Предмет курсової роботи вплив дидактичних ігор на формування математичних уявлень у дітей.
Мета курсової роботи дослідити вплив дидактичних ігор на формування математичних уявлень дітей.
Завдання курсової роботи:
Визначити теоретичні засади дидактичних ігор та їх впливу на формування математичних уявлень у дітей дошкільного віку;
Розглянути дидактичні ігри: поняття, види, організація та керівництво;
Дослідити роль дидактичних ігор у формування математичних уявлень у дітей;
Проаналізувати базовий компонент дошкільної освіти та державні освітні програми про гру та математичну компетентність;
Визначити методику проведення дидактичних ігор на заняттях з МФЕМУ.
Курсова робота складається з двох розділів. Перший розділ присвячений вивченню дидактичних ігор: їх видів, планувань. У другому розділі розглядається влив дидактичних ігор на розвиток елементарних математичних уявлень у дітей дошкільного віку.
1. Теоретичні засади впливу дидактичних ігор на формування математичних уявлень дітей
1.1. Дидактичні ігри поняття, види, організація та керівництво.
Дидактична гра — гра, спрямована на формування у дитини потреби в знаннях, активного інтересу до того, що може стати новим джерелом, удосконалення пізнавальних умінь і навичок.
Дидактичні ігри, ігрові заняття й прийоми підвищують ефективність сприймання дітьми навчального матеріалу, урізноманітнюють їхню навчальну діяльність, вносять у неї елемент цікавості.
Використовують дидактичні ігри у навчанні та вихо-ванні дітей усіх вікових груп за необхідності актуалізува-ти їхній досвід, повторити, уточнити, закріпити набуті знання і уявлення про природні явища, працю і побут лю-дини. Вдаються до них і після спостережень, екскурсій, бе-сід та інших занять. Нерідко ігри з дидактичними матері-алами є основним засобом навчання і виховання, за допо-могою яких вихователь готує дитину правильно сприйма-ти об'єкти і явища навколишнього світу (28, с. 355) .
Як ігровий метод навчання дидактична гра постає у двох видах:
1) власне дидактична гра.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 Курсова робота на тему: Вплив дидактичних ігор на формування математичних уявлень у дітей

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок