Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Використання комп'ютера як засобу навчання на уроках з курсу „Історія України”.

Використання комп'ютера як засобу навчання на уроках з курсу „Історія України”.

Назва:
Використання комп'ютера як засобу навчання на уроках з курсу „Історія України”.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
44,98 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Дипломна робота
Використання комп'ютера як засобу навчання на уроках з курсу „Історія України”.


Зміст
Вступ..............................................................................................................3
Розділ I. Запорізька Січ – козацька республіка.........................................7
1.1.Утворення козацької республіки – Запорізька Січ..............................7
1.2.Військово – політична організація Січі...............................................11
1.3.Козацька символіка...............................................................................15
Висновки до розділу I………………………………………………...…20
Розділ II. Теоретичні основи використання комп'ютера у навчальному процесі........................................................................................22
2.1.Ефективність використання комп'ютера на уроці історії..................22
2.2.Методика використання комп'ютера як засобу навчання на уроці історії......................................................................................................25
2.3.Педагогічні умови ефективного використання комп'ютера у навчальному процесі.............................................................................33
Висновки до розділу II…………………………………………………..39
Розділ III. Дослідно – експериментальна робота по використанню комп'ютера на уроці історії України під час вивчення теми: “Запорізька Січ – козацька республіка”..................................40
3.1.Стан проблеми в шкільній практиці....................................................40
3.2.Дослідно – експериментальна робота.................................................44
3.3.Результати дослідно – експериментальної роботи............................50
Висновки до розділу III…………………………………........................56
Висновки.....................................................................................................57
Список використаних джерел та літератури.......................................60
Додатки


Вступ
На початку XXI століття людство увійшло в нову стадію свого розвитку і вчені, і політики, підприємці й педагоги усе частіше говорять про те, що настає Інформаційна ера. В світі відбувається інформаційна революція. Якщо раніше земля, праця, капітал були ключовими елементами виробництва, то в інформаційному суспільстві в багатьох галузях виробництва головною складовою стає інформація.
Інформаційна ера характеризується виникненням нових систем телекомунікаційних технологій та освіти. Освіта трансформується з інституту в самостійну систему, яка визначально впливає на сферу праці та економіки і є стратегічним ресурсом держави. Тому розвинені країни досить активно розробляють та впроваджують комп'ютерні технології в систему освіти.
Інтеграція України до єдиного світового простору викликає необхідність впроваджувати високотехнологічні інформаційні засоби навчання в освіту, займатися пошуками шляхів адаптації школи до сучасного світу.
На території України розробка комп’ютерних технологій і засобів навчання розпочалася ще у 70-ті рр. минулого століття, але на сьогодні вони є недостатньо ефективними. Головними причинами цього є те, що майже відсутня база якісних комп’ютерних програм та слабка розвиненість методичних питань комп’ютерного навчання.
Сучасний період реформування школи та історичної освіти потребує термінового розв’язання цих проблем. Застосування в сфері історичної освіти комп'ютера як засобу навчання має сприяти розвитку цілісності та системності мислення учня, його уяві, мотивації, до вивчення історії, дозволяє більш повно забезпечувати усі види його пізнавальної діяльності, формуванню відповідних умінь і навичок; індивідуалізувати процес навчання.
Проте застосування комп'ютера на уроці історії, як засобу організації навчання, потребує розв’язання цілої низки методичних питань: як розробити ефективну навчальну комп'ютерну програму, як поєднати її з традиційними для навчання історії засобами, як організувати навчально – пізнавальну діяльність учнів на уроці, де застосовується комп’ютер.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Курсова робота на тему: Використання комп'ютера як засобу навчання на уроках з курсу „Історія України”.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок