Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Дослідницька діяльність дітей в початковій школі та готовність до неї вчителя

Дослідницька діяльність дітей в початковій школі та готовність до неї вчителя

Назва:
Дослідницька діяльність дітей в початковій школі та готовність до неї вчителя
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
13,53 KB
Завантажень:
478
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Курсова робота на тему: Дослідницька діяльність дітей в початковій школі та готовність до неї вчителя


План
ВСТУП
В основних напрямках загальноосвітньої і професійної школи підкреслюється, що „найважливіша неминуча задача школи – давати підростаючому поколінню глибокі і міцні знання основ наук, виробляти навички та уміння застосовувати їх на практиці, формувати світоуявлення.” Одним зі шляхів реалізації цих задач є включення в навчальний процес досліджень над предметами і явищами в куточку живої природи, на уроці в класі, на учбово-дослідній ділянці вже з початкової школи.
Актуальність теми визначається необхідністю вдосконалювати становище навчання в початкових класах в Україні, так як саме з них в учнів починає формуватися любов до навчання, винахідливість та багато інших навичок і вмінь, які неодмінно будуть грати важливу роль в їх майбутній освіті. Як вже було зазначено вище, дослідження в шкільній освіті несуть велике значення в розвитку цих здібностей.
Мета роботи детально розглянути всі складові дослідницької діяльності учнів в початкових класах та необхідної готовності до неї вчителя.
Предметом дослідження є методика та організація дослідницької діяльності в початковій школі за допомогою вчителя.
Об’єктом дослідження виступають уроки природознавства в початковій школі.
Для досягнення поставленої мети автор ставить такі завдання:
Дати визначення терміну дослідження та його значення в освіті початкової школи;
Визначити головні пункти готовності вчителя до дослідницької діяльності дітей на уроках в початкових класах;
Розглянути головні складові організації досліджень на уроках природознавства в початкових класах.
Значення курсової роботи має вагу при врахуванні не тільки самих аспектів організації дослідницької діяльності учнів, а при неодмінному виявленні всіх необхідних складових готовності вчителя до цих досліджень на уроках в класі.
Структурно робота складається з вступу, трьох розділів, висновків та додатків.
1. РОЛЬ ДОСЛІДЖЕНЬ У ФОРМУВАННІ ОСОБИСТОСТІ МОЛОДШОГО ШКОЛЯРА
Ведення спостережень за навколишнім світом і постановка з ними досліджень у зв'язку з вивченням шкільних предметів вносять великий вклад у рішення освітніх і виховних задач, поставлених перед початковою школою, і в остаточному підсумку дуже впливають на формування різних здібностей школяра, на його розвиток і становлення як особистості. Навчання і виховання тісне зв'язані між собою. Це дві сторони того самого процесу. Видатний психолог С. Л. Рубінштейн писав: «Дитина не розвивається і виховується, а розвивається, виховуючи і навчаючи».(1; ст. 3)
Дослідження з предметами природи сприяють нагромадженню в учнів запасу достовірних конкретно-образних уявлень про навколишню дійсність, фактичних знань, що є матеріалом для наступного їхнього усвідомлення, узагальнення, приведення в систему, розкриття причин і взаємозв'язків, що існують у природі. Без конкретних уявлень про предмети і явища учні не зможуть опанувати тими знаннями, що вони повинні одержати в школі, усвідомити найпростіші зв'язки між окремими явищами. У ході досліджень учні одержують і визначені практичні уміння і навички. Такі, наприклад, уміння спостерігати і фіксувати результати спостережень, користуватися деякими приладами і лабораторним устаткуванням.
Крім того, ці знання є основою виховання дитини, розвитку його життєво важливих якостей.
Наприклад, спостерігаючи предмети і явища в самій природі, учні досліджують їх всіма органами почуттів і переконуються, що вони реально існують, а не в нашій свідомості. Дослідження сприяють нагромадженню знань в учнів про змінюваність навколишнього світу. Справді, діти бачать, що ті самі предмети і явища природи бувають різними протягом доби, одного сезону, у різні сезони року і т.п., тобто вони змінюються. Так, сніг у теплому приміщенні тане і перетворюється у воду, а вода при низьких температурах переходить у лід.
Дослідження дають матеріал для з'ясування взаємозв'язків, для розкриття деяких причин, що раніш були загадкою для дитини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Курсова робота на тему: Дослідницька діяльність дітей в початковій школі та готовність до неї вчителя

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок