Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Соціально-педагогічна допомога молоді у стресових ситуаціях

Соціально-педагогічна допомога молоді у стресових ситуаціях

Назва:
Соціально-педагогічна допомога молоді у стресових ситуаціях
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,26 KB
Завантажень:
282
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
“Соціально-педагогічна допомога молоді у стресових ситуаціях”


Зміст
Вступ……………………………………………………………………...…………..3
Розділ І. Загальна характеристика стресових станів молоді……………...…..5
Стрес як психологічне явище………………………………………..………......5
Основні причини виникнення стресових станів у молоді…………………..…8
1.3 Психокорекційна робота соціального педагога з молоддю у стресових ситуаціях……………………………………………………………………………..11
1.3.1 Тренінг – один із видів послаблення стресу…………………………...12
1.3.2 “Телефон Довіри” – психолого-терапевтична допомога молоді у стресових ситуаціях…………………………………………………………………15
Розділ ІІ. Дослідження основних чинників, які впливають на виникнення стресових ситуацій у молоді……………………………………………………...18
2.1 Діагностика адаптивних здібностей молоді до стресу………………………..18
2.2 Діагностика рівня соціальної фрустрованості молоді………………………...20
Висновки……………………………………………………………………………..24
Список використаної літератури………………………………………………..26
Вступ
Актуальність теми. Стрес у нашому житті відіграє чи не найпомітніше місце. У наші дні багато говорять про стрес, пов’язаний з адміністративною або диспетчерською роботою, із забрудненням навколишнього середовища, з фізичною напругою, сімейними проблемами чи смертю родича. Більшість людей ніколи не задумувалися над тим, яке значення відіграють стресові ситуації у їхньому житті і як їх можна подолати.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я кількість хвороб внаслідок негативної дії стресів за останні 60 років зросла в 25 разів. Наслідки стресів настільки великі та масштабні, що від них почала “страждати” і економіка. Так, наприклад, американські спеціалісти підрахували, що стреси в цілому обходяться економіці США в 150 млрд. доларів на рік. І коли на карту поставлені мільярди, компанії і фірми починають вживати відповідні заходи. Десятки з них запровадили для своїх співробітників курси для боротьби зі стресами, надаючи робітникам найрізноманітнішу допомогу.
Багато психологів досліджували роль стресових станів у житті кожної людини. Поняття стрес, основні стадії, фази стресу розкрив у своїх класичних дослідженнях Ганс Сельє. Існують різні наукові підходи до розуміння стресу, запропонована саме Г.Сельє. У 1935 р. американський фізіолог У.Кеннон уперше визначив активну релаксацію, яка є захисною реакцією від стресу як реакцію боротьби або втечі. Лікарі Холмс і Раге (США) вивчали залежність захворювань від різних стресогенних життєвих подій у більш ніж 5 тис. пацієнтів. Вони дійшли до висновку, що психічним і фізичним захворюванням зазвичай передують важливі зміни в житті людини.
Як бачимо, стрес став набувати масштабних розмірів. Особливо швидкими темпами почав розвиватися стрес у молоді. У наш час молодим людям важко адаптуватися до умов навколишнього середовища: вони відчувають стрес, коли покидають батьків і йдуть вчитися далеко від дому; коли відчувають велике навантаження під час навчання чи роботи; коли одружуються чи розлучаються ще в молодому віці та багато інших ситуацій, які викликають стресові ситуації в молоді.
Визначення основних чинників, які впливають на адаптивність чи схильність молоді до стресу, має важливе значення для розробки стратегій профілактики та психокорекції стресових станів. Тому в цій роботі проведено дослідження визначення здатності молодої людини адаптуватися до стресових ситуацій та визначили рівень фрустрованості студентської молоді.
Метою даного дослідження є виявлення психічних чинників, які впливають на адаптованість чи схильність молодих людей до стресу.
Об’єктом дослідження є стресові стани молоді.
Предметом дослідження є основні чинники, які впливають на виникнення стресових станів у молоді.
Гіпотеза: схильність молоді до стресу в значній мірі обумовлена соціально-психологічними чинниками, які виникають у результаті різних труднощів у житті молодої людини.
Завдання:
Розкрити зміст стресових станів молоді;
Дослідити основні причини виникнення стресових станів у молоді;
Визначити основні способи подолання стресових станів молоді;
Дослідити значущість взаємозв’язків ступені незадоволеності соціальним досягненням в основних аспектах життєдіяльності та здібностей людини успішно адаптовуватися в умовах травматичного стресу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Соціально-педагогічна допомога молоді у стресових ситуаціях

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок