Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Система роботи класного керівника

Система роботи класного керівника

Назва:
Система роботи класного керівника
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,97 KB
Завантажень:
437
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Курсова робота
тема:
“Система роботи класного керівника”


План
Ст.
Вступ | 3
Розділ І. Процес виховання як система | 4
Загальні положення про класного керівника середнього закладу освіти | 4
Права і обов’язки класного керівника | 7
Розділ ІІ. Планування роботи класного керівника | 11
2.1. Програма виховної роботи. Батьківські збори. | 11
2.2. Система і програма роботи сьомого класу. | 12
2.3. Психолого діагностична карта – характеристика учня | 17
Висновок | 19
Література | 20
Додатки | 21


Вступ
Основою процесів виховання є діяльність учня як суб’єкта у різних видах та формах генетичною вихідною є зовнішня, предметна діяльність, яка породжує усі види внутрішньої психічної діяльності. Загальну психологічну структуру діяльності характеризують дії та операції, що співвідносяться з потребами, мотивами, цілями учня; засоби діяльності, її результати. Тому до складу процесу виховання також входять компоненти: цільовий, операційно-діяльнісний, контрольно-регульований, оцінно-результативний.
У вихованні, як і в будь-якому суспільному процесі, теорія прогнозує лише середній стан. Відхилення від нього в конкретних випадках можуть бути значними. Якщо їх не контролювати і не коректувати процес, то можна отримати результати, далекі від поставленої мети. У зв’язку з цим виховний процес завжди має певну послідовність корекцій, кожна з яких спрямована на відношення його оптимальної течії.
Частину виховного процесу, яка знаходиться між двома корекціями, називають виховною ситуацією. Як “відрізок” процесу, виховна ситуація містить у собі всі структурні компоненти цілісного процесу.
Основу ситуації складає виховна дія, яка має завдання виховання. Адекватний їй зміст, способи виховання. Виховна дія не ототожнюється лише із впливом педагога.


РОЗДІЛ І
1.1. Загальні положення про класного керівника середнього закладу освіти.
Виховний процес є цілеспрямованим. Мета сучасного виховного процесу характеризується гармонією соціальних та індивідуальних цілей, завдань, співробітництвом у їх досягненні.
Процес виховання є процесом багатофакторним: на нього впливає родина, окрема педагоги, вся школа в цілому, все суспільство з його виховними інститутами. Встановлено, що чим більше за своїм напрямком і змістом збігаються впливи організованої виховної діяльності й об’єктивних умов, тим успішне здійснюється формування особистості. Особливість виховного процесу виявляється і в діяльності вихователя – керівника цього процесу, зумовленій не лише об’єктивними закономірностями. Його діяльність – це здебільшого мистецтво, що свідчить про своєрідність особистості педагога, його індивідуальність, характер тощо.
Крім цього, особистість одночасно зазнає багатьох різнохарактерних впливів, накопичує позитивний і негативний досвід.
Процес виховання є тривалим, власне, безперервним процесом. Він триває все життя. При цьому змінюється лише роль і співвідношення різних виховних факторів. До школи провідну роль у вихованні відіграє родина, в роки навчання – школа, училище, вуз. З початком трудової діяльності – власна сім’я, трудовий колектив, громадські, політичні, релігійні організації. Шкільне виховання залишає найглибший слід у свідомості людини, тому що нервова система у молодому віці характеризується високою пластичністю і сприйнятливістю. Проте це не означає, що “яскравий” виховний захід здатний змінити поведінку учня. Необхідна система роботи, визначена певною виховною метою.
“Виховання, головним чином, повинно засіяти наші серця корисними для індивіда й суспільства звичками”. К. Гельвецій


В Україні загальна мета виховання конкретизується через систему виховних завдань, які об’єднані в напрями. Так, розумове виховання передбачає:
розвиток пізнавального інтересу, творчої активності, мислення та ін.
Патріотичне виховання:
виховання любові до рідної землі, родини, свого народу, Батьківщини;
формування політичної культури.
Правове виховання.
прищеплення поваги до прав та свобод людини і громадянина.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Система роботи класного керівника

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок