Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Шляхи вдосконалення якості педагогічного процесу в початковій школі

Шляхи вдосконалення якості педагогічного процесу в початковій школі

Назва:
Шляхи вдосконалення якості педагогічного процесу в початковій школі
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
38,65 KB
Завантажень:
340
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Міністерство освіти та науки України
Чернівецький державний університет ім. Ю.Федьковича
Кафедра педагогіки
Палійчук Тетяна Михайлівна
Шляхи вдосконалення якості педагогічного процесу в початковій школі
(Дипломна робота)
Науковий керівник:
доцент кафедри педагогіки
Алєксєєнко Т.А.
До захисту допускається
Протокол засідання
кафедри № _____ від_____
Чернівці – 2001
План
Вступ
Розділ І. Аналіз організаційних форм і методів навчання школярів.
1.1. Форми організації навчально-виховного процесу молодших школярів.
1.2. Теоретичний аналіз систем методів навчально-виховного процесу молодших школярів.
Розділ ІІ. Структурно-діяльний аналіз форм і методів навчання учнів молодших класів.
2.1. Організаційні форми, що використовуються вчителями молодших класів загальноосвітньої школи.
2.2. Системи методів навчання, що використовуються вчителями початкових класів загальноосвітньої школи.
2.3. Порівняльний аналіз рекомендованих і реальних форм і методів навчання, що використовуються в загальноосвітній школі.
Висновки
Список використаної літератури.
Вступ
Дискусії навколо проблеми форм організації навчального процесу в школі не затихають на сторінках педагогічної літератури. І це не випадково.
Чіткого визначення в педагогічній науці понять "форма організації навчання" чи "організаційні форми навчання", як і поняття "форми навчальної роботи" як педагогічних категорій поки що немає.
І.Ф.Халамов правий, констатуючи, що "на жаль це поняття не має в дидактиці чіткого визначення" і що "більшість вчених просто обходять це питання і обмежуються буденними уявленнями про сутність даної категорії".
В свою чергу методам навчання, від яких залежить немалий успіх роботи учителя і школи в цілому теж, присвячений не один десяток фундаментальних досліджень як в теорії педагогіки, так і в приватних методиках викладання окремих навчальних предметів. І не дивлячись на це, проблема методів навчання як в теорії навчання, так і в реальній педагогічній практиці залишається дуже актуальною і час від часу породжує гострі дискусії на сторінках педагогічної літератури. Вони пояснюються безперервними спробами теоретиків-дидактів перейти від емпіричних описів окремих груп методів до обгрунтування наукової системи методів навчання і пояснення їх сутності на основі розкриття природи методів навчання і розробки основ їх класифікації.
Історія розвитку і становлення методів навчання дуже своєрідна. Вчені-педагоги, спостерігаючи за процесом навчання в школі, звернули увагу на величезну різноманітність видів діяльності вчителів та учнів на уроці. Ці види діяльності вони і почали називати методами навчання. Наприклад, учитель пояснює новий матеріал - він використовує метод пояснення ; учні самостійно вивчають матеріал - це метод самостійної роботи; учень виконує практичні завдання - метод практичної роботи і т.д. Такий підхід до виділення методів навчання послужив приводом різним авторам виділяти різну кількість методів навчання та давати їм вкрай різноманітні назви. Та не дивлячись на різноманітні визначення, які дають цьому поняттю окремі дидакти та методисти, загальним являється те, що більшість авторів схильні вважати метод навчання способом організації навчальної діяльності.
Тема дослідження: Структурно-діяльний аналіз організаціних форм і методів навчання молодших школярів.
Мета дослідження - визначити які методи та організаційні форми навчання присутні в педагогічній літературі, а які використовуються в загальноосвітній школі.


Розділ І. Теоретичний аналіз організаційних форм та методів навчання в початковій школі
1.1. Організаційні форми та методи навчання, як категорії дидактичного процесу.
Дискусії навколо проблеми форм організації навчального процесу в школі не затихають на сторінках педагогічної літератури. І це не випадково. Чіткого визначення в педагогічній науці понять "форма організації навчання" чи "організаційні форми навчання", як і поняття "форми навчальної роботи" як педагогічних категорій поки що немає. І.Ф.Харламов правий, констатуючи, що
"на жаль, це поняття не має в дидактиці чіткого визначення", і що "більшість вчених просто обходять це питання і обмежуються буденними уявленнями про сутність даної категорії" Харламов І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Курсова робота на тему: Шляхи вдосконалення якості педагогічного процесу в початковій школі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок