Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Методика викладання драматургії Лесі Українки у 10 класі

Методика викладання драматургії Лесі Українки у 10 класі

Назва:
Методика викладання драматургії Лесі Українки у 10 класі
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
14,38 KB
Завантажень:
297
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Курсова робота на тему: «Методика викладання драматургії Лесі Українки у 10 класі»


Зміст
Вступ С.3-4
Розділ І. Методичні аспекти викладання драматургії Лесі Українки
у курсі української літератури. С.5-7
Розділ ІІ. Розділ ІІ. Життєвий і творчий шлях Лесі Українки.
Методика викладання. С.8-10
2.1.Методичні рекомендації до вивчення біографії Лесі8-
Українки у 10 класі. С.8-11
2.2. Методика проведення уроку за драмою «Лісова пісня» С.12-16
2.3. Методичний аспект викладання драми «Бояриня» С.17-20
Висновки С.21-22
Використана література С.23-24
Додаток С.25-31.
Вступ
На сучасному етапі методичної науки з’явилися нові підходи у викладанні української літератури. На даний час активно використовуються як традиційні, так і новітні форми роботи на уроці літератури. Сучасний урок має бути насиченим матеріалом, змістовним, доступним. Власне над цими проблемами і працюють вчителі – словесники.
Курс української літератури з прийняттям Україною незалежності став оновленим, цікавішим і змістовнішим. Окремі твори, які були низькопробними, але оспівували прекрасне життя в «радянському раю», вилучені із програми, натомість для вивчення пропоновано високохудожні твори. Так, введено для вивчення в 10 класі драму «Бояриня».
На даний час співіснують різні методичні посібники з методики вивчення драматургії Лесі Українки. Значний вклад у галузь методики вклали С. Шаховський, Є.Ломонос, С.Лось, Б. Степанишин, О.Слоньовська, О.Ковальчук, О.Ставицький та інші. Незважаючи на глибину опрацювання даної теми, поза увагою залишається значне коло проблем, зокрема методика викладання драми «Бояриня», оскільки цей твір недавно введений до шкільної програми. Саме тому тема курсової роботи є актуальною.
При підході до розгляду даної теми ставимо перед собою мету: розглянути методику викладання життєвого і творчого шляху Лесі Українки у 10 класі на прикладі драматургії..
Із поставленої мети випливають наступні завдання:
Розглянути основні аспекти методики викладання української літератури, особливо звернути увагу на драматургію.
Детально опрацювати Програму з української літератури в 10 класі,
Визначити тему, мету, структуру уроку літератури у 10 класі за драмами Лесі Українки.
З’ясувати, які форми і методи роботи доцільно використовувати на уроці.
Вивчити методичні аспекти різних авторів з приводу досліджуваної проблеми.
Дати практичні рекомендації щодо вивчення драматургії Лесі Українки у 10 класу.
Розділ І. Методичні аспекти викладання драматургії Лесі Українки
у курсі української літератури
На сучасному етапі розвитку методичної науки з’явилися якісно нові підходи до викладання навчальних предметів, зокрема української літератури. На даний час широко використовуються у методиці викладання української літератури як традиційні, так і новітні методи, зокрема стратегії інтерактивного навчання.
Структура уроку повинна складатися з наступних компонентів: теми та мети (навчальної, виховної і розвивальної), обладнання, типу уроку (шкільна лекція, вивчення нового матеріалу, узагальнення знань та умінь, урок – диспут тощо). Основна частина уроку містить такі елементи: актуалізація опорних знань (опитування), пояснення нового матеріалу (залежно від типу уроку), підбиття підсумків уроку, оцінювання роботи на уроці та оголошення домашнього завдання.
Саме така структура повинна простежуватись на уроці літератури. З метою активізації пізнавальної діяльності учнів на уроці доцільно використовувати наочність, зокрема портрети письменників, роздатковий матеріал, ілюстрації до творів, аудіо-, відео- та комп’ютерну техніку тощо.
Для сучасного вчителя – словесника вже не достатньо мати добру вузівську підготовку. Крім бездоганного володіння науковим матеріалом, знання методики викладання, треба бути добрим психологом, володіти навичками використання комп’ютерної техніки на уроках. Саме такий підхід до викладання літератури сприяє зацікавленню учнів предметом, змушує їх читати художні твори.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Методика викладання драматургії Лесі Українки у 10 класі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок