Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Методика організації та проведення позакласних та позаурочних заходів з географії

Методика організації та проведення позакласних та позаурочних заходів з географії

Назва:
Методика організації та проведення позакласних та позаурочних заходів з географії
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
24,87 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсова робота на тему: Методика організації та проведення позакласних та позаурочних заходів з географії


Зміст


ВСТУП
Поняття «краєзнавство» сприймається зараз не тільки як вид діяльності, спрямований на те, щоб свій край «відати», тобто знати, пізнати, вивчити. Воно сприйнято в школі в більш широкому розумінні, а саме — вивчення свого краю, активна участь в охороні і перетворенні навколишньої природи, надання допомоги виробництву, формування в юних громадян країни почуття відповідального відношення до природи.
В роботі буде розглянуто організаційні форми позакласної роботи з географії, зокрема здійснення їх у педагогічній теорії і шкільній практиці а також основні відомості про методи позакласної роботи з географії і поради щодо їх практичного застосування.
Актуальність обраної теми визначається тим, що на сучасному етапі розвитку школи краєзнавство як метод позакласної одержало досить широкий розмах. Воно перестало бути молодим, як вважали його в довоєнні роки. Шкільне краєзнавство зробило великий шлях становлення і розвитку, нагромадило ланцюгові факти і зведення, виросло і зміцнилося, зайнявши міцне місце в шкільному житті.
Мета курсової роботи висвітлити зміст позакласної роботи з географії, подати методичні поради щодо вивчення географії позакласними методами, геології, загального землезнавства, природоохоронної справи, розглянути методики проведення топографічних і картографічних робіт та ін.
Для досягнення поставленої мети автор ставить такі завдання:
Предмет і завдання методики позакласної роботи з географії;
Методи позакласної роботи;
Географічне краєзнавство в позаурочній роботі.
Структурно робота складається з вступу, трьох розділів, висновків та використаної літератури.


І. ПРЕДМЕТ І ЗАВДАННЯ МЕТОДИКИ ПОЗАКЛАСНОЇ РОБОТИ З ГЕОГРАФІЇ
Позакласна робота — це організована і цілеспрямована позаурочна діяльність учнів, мета якої розширити й поглибити знання, вміння і навички, розвинути в них самодіяльність і творчі здібності, задовольнити їх інтерес до географії і забезпечити розумний відпочинок.
Методика позакласної роботи з географії вивчає завдання, зміст, форми і методи позакласної діяльності учнів. Предметом її дослідження є діяльність учнівських добровільних об'єднань, що захоплюються географічною наукою.
Пізнавальні і виховні завдання позакласної роботи з географії визначаються на основі загально дидактичних принципів.
Мета позакласної роботи з географії — забезпечити поглиблене вивчення фізичної та економічної географії, а також близьких до географії наук (геології, ґрунтознавства, кліматології та ін.).
Здійснюється це завдання на основі краєзнавства, тобто вивчення своєї місцевості. При цьому учні навчаються застосовувати здобуті знання для розв'язання практичних завдань, користуватись обладнанням географічного кабінету та приладами географічного майданчика. Таким чином створюються умови для формування в учнів визначеного світогляду, здійснення морального виховання школярів, зокрема їх етичних поглядів і смаків, краще виявляються самостійність і творчі здібності учнів, в результаті чого виробляються навички активної громадсько-корисної праці. Методика позакласної роботи з географії./ ред. Откаленко М.П. – К.,1974. – С. 5.
Зміст позакласної роботи з географії
Під змістом позакласної роботи розуміють сукупність і різноманітність пізнавальної, виховної та практичної діяльності добровільних учнівських об'єднань (гурток, клуб, товариство, асоціація, факультативні групи, тощо) під керівництвом учителя.
Методика позакласної роботи з географії визначає, що і в якому обсязі можуть виконувати учні залежно від мети і завдань, що стоять перед школою, а також ступеня організаційної форми добровільного учнівського об'єднання.
База для відбору матеріалу досить велика.
Форми і методи позакласної роботи з географії
У шкільній практиці мають місце чимало різноманітних організаційних форм позакласної роботи. Для зручності їх розгляду, автори систематизували і умовно звели до таких груп:
а) група форм теоретичної роботи (гуртки, факультативи й ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Методика організації та проведення позакласних та позаурочних заходів з географії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок