Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Система роботи класного керівника в сучасній школі

Загрузка...

Система роботи класного керівника в сучасній школі

Назва:
Система роботи класного керівника в сучасній школі
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,42 KB
Завантажень:
525
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Система роботи класного керівника в сучасній школі


Зміст
Вступ
Актуальне досдження. Процес оволодiння знаннями, i навичками становить пiзнавальну дiяльнiсть учнiв, якою керує вчитель. Роль керівника навчального процесу не обмежується поясненням нового навчального матеріалу. Головний зміст керівництва полягає в тому, що вчитель є насамперед організатором і керівником пізнавальної діяльності учнів, створює умови, за яких вони можуть найраціональніше і найпродуктивніше вчитися (навчальна дисципліна, психологічний клімат, чергування заннять, нормування домашньої навчальної роботи, постановка перед учнями мети і завдання). Здійснюючи контроль за навчанням, він повинен бути готовий допомогти, коли в них виникають труднощі. Водночас учитель є вихователем, дбає про фізичний, розумовий, духовний розвиток учнів.
Мета – усвідомлення вчителем загальної мети освіти і місце свого предмета в її реалізації.
Завдання :
Виокремити які функції реалізує педагогічна діяльність.
Дослідити особливості змісту і форми роботи класного керівника.
Розкрити зміст планування і облік роботи класного керівника.
Суб’єктом педагогічної діяльності є учитель, вихователь, інструментом впливу якого є його особистість, знання, уміння, почуття, воля.
Специфічним є і об’єкт (предмет) педагогічної праці. У педагогічній діяльності учитель виступає не тільки її об’єктом, а й суб’єктом, оскільки педагогічний процес вважається продуктивним лише за умови поєднання елементів самовиховання і самонавчання учня. Більше того, педагогічний процес змінює не лише учня, а й педагога, розвиваючи в ньому одні якості особистості і викорінюючи інші.
Учитель повинен глибоко знати предмет на сучасному науковому рівні. А. Макаренко справедливо зауважив, що учні вибачать своїм учителям і суворість, і сухість, і навіть прискіпливість, проте не вибачать поганого знання своєї справи.
Здійснення міжпредметних зв’язків у процесі навчання потребує від учителя певних знань із суміжних дисциплін. Учителю фізики не можна не знати періодичного закону Д. Менделєєва, а вчителеві хімії – основ квантової механіки, учитель літератури не може обійтись без знання історії, а викладач історії – без знання географії. Особлива роль належить методичній підготовці вчителя. Адже недостатньо мати знання зі свого предмета, треба вміти зробити їх надбанням учнів. Оскільки у процесі навчання реалізується його виховна і розвиваюча функції, вчитель повинен мати добру психолого-педагогічну підготовку, знати методику організації виховної роботи.
Міцні знання з методики, психології та педагогіки – підгрунття розвитку педагогічної майстерності. В удосконаленні цієї майстерності важливим є досвід роботи самого вчителя і його колег. Він потребує постійного аналізу, узагальнення, використання в педагогічній діяльності всього кращого і прогресивного.
Для успішного виконання функції викладання вчитель повинен добре знати особливості учнів. Це є запорукою управління їх пізнавальною діяльністю (учитель може правильно обрати тон і стиль спілкування з учнями, управляти увагою, як своєю, так і вихованців, знаходити потрібний темп навчально-пізнавальної діяльності тощо).
Діяльності учителя в процесі викладання охоплює планування діяльності (тематичне й поурочне); організацію навчальної роботи; організацію діяльності; стимулювання активності учнів; здійснення поточного контролю за навчальним процесом, його регулювання, коригування. У цій справі, безумовно, не обійтись без аналізу результатів своєї діяльності.
 
Розділ І. Завдання і функції класного керівника.
У положенні про середню загальноосвітню школу України зазначено, що повсякденне керівництво навчально-виховною роботою в класі здійснює класний керівник, призначений адміністрацією школи з числа вчителів, що викладають в цьому класі. На нього покладається розв’язання таких завдань: виховання в учнів культури поведінки, формування в них високих моральних якостей, забезпечення єдності педагогічних вимог з боку сім’ї і школи; організація в разі потреби допомоги учням (навчальної, матеріальної, моральної), проведення заходів, які передбачають зміцнення здоров’я учнів; організація суспільно корисної праці учнів, ведення документації класу, будування взаємин з учннями та їхніми батьками на демократичних засадах, співробітництві, сприяння розвитку самоврядування учнів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсова робота на тему: Система роботи класного керівника в сучасній школі

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок