Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Педагогічна культура вчителя

Загрузка...

Педагогічна культура вчителя

Назва:
Педагогічна культура вчителя
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,38 KB
Завантажень:
711
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Вступ………………………………………………………………………………..3
І. Критерії оцінки діяльності педагога в історії педагогічної думки……………………………………………………………………………..
1.1. Соціальна значущість особистості вчителя в історії педагогіки…………..
1.2. Вимоги до моральних якостей вчителя в оцінках видатних педагогів минулого……………………………………………………………………………
ІІ. Особистість вчителя в творчій спадщині українських мислителів……………………………………………………………………..
2.1. Проблема особистості вчителя і педагогічної праці в українській художньо-педагогічній думці кінця ХІХ – поч. ХХ ст………………………………………
2.2. Педагогічна культура вчителя у творчій спадщині В.О. Сухомлинського ..
Висновки……………………………………………………………………………
Список використаних джерел……………………………………………………..
Додатки……………………………………………………………………………..


Вступ
Однією із задач системи освіти є виховання гармонійної і всесторонньо розвинутої особистості. Ця задача є найскладнішою і відповідальною, її виконання залежить від професійного рівня вчителя і його особистих якостей.
Вирішення проблем підготовки вчителя до виконання його професійних функцій на сучасному етапі неможливо відокремити від історії розвитку педагогічної думки в країні, без використання теоретичної і практичної спадщини педагогівминулого.
Теоретичною основою дослідження є положення світової педагогічної думки вітчизняних та зарубіжних філософів і педагогів: Платона, Аристотеля, Я.Коменського, Й. Песталоцці, Д.Локка, Ж.Ж.Руссо, К.Ушинського, А. Макаренко, В. Сухомлинського, І. Зязюна, С. Сисоєвої та ін.)
Однією з найактуальніших у педагогіці й філософії освіти є проблема професіоналізму, культури та духовно-морального обличчя вчителя. Розв’язання завдань, поставлених перед педагогом сучасним суспільством, неможливе без врахування досвіду попередніх поколінь освітян. З огляду на це тема курсової роботи «Вимоги до особистості педагога у творчій спадщині вітчизняних і зарубіжних мислителів» є актуальною.
Об’єктом дослідження є педагогічна діяльність в контексті історико-культурного розвитку людства
Предметом дослідження: вимоги до особистості педагога у творчій спадщині вітчизняних і зарубіжних мислителів
Мета дослідження проаналізувати погляди вітчизняних і зарубіжних педагогів минулого на особистісно-професійні якості учителя
Досягнення мети дослідження можливе за умови розв’язання таких завдань:
проаналізувати оцінки в історії педагогічної думки соціальної значущості особистості вчителя;
вивчити вимоги до моральних якостей вчителя в оцінках видатних педагогів минулого;
виявити місце проблема особистості вчителя і педагогічної праці в українській художньо-педагогічній думці кінця ХІХ – поч. ХХ ст.;
проаналізувати критерії педагогічної культури вчителя у творчій спадщині В.О. Сухомлинського
 


1.1. Соціальна значущість особистості вчителя в історії педагогіки
Соціальна значущість особистості вчителя, його професійної якості із прадавніх часів хвилювали філософів, педагогів, природознавців. У системі загальнолюдських цінностей ідеальний педагог-наставник виступає як людина, чия праця оточена повагою, пошаною. Ще в давньогрецькій літературі можна натрапити на характеристику особистості вчителя (поема Аполлонія Родоського "Аргонавти", поема Гомера "Іліада"). Вихователь міфічних героїв Ясона і Ахіла кентавр Хірон наділяється якостями глибинного мислення, непересічного інтелекту, мужності, хоробрості, правдивості, чесності, естетичними засадами [2, 145-146].
В історії педагогіки афінська система виховання залишила слід як провідниця високої духовної культури, форпост формування гармонійної людини, визначальними якостями якої були моральна чистота, духовне багатство та фізична досконалість. Демократичний афінський лад породив образ ідеальної людини, яка уособлювала гармонію фізичного розвитку та розумове, моральне, естетичне і фізичне виховання. Саме в Афінах зароджуються і локалізуються перші педагогічні теорії. Найвидатніші тогочасні філософи виступали одночасно і виразниками педагогічних ідей античного світу.
Платон, скажімо, своє бачення системи виховання дітей і молоді в умовах рабовласницького суспільства окреслив у творах "Держава", "Закони" та "Протагор".
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота на тему: Педагогічна культура вчителя

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок