Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Позакласна робота як одна із форм організації навчально – виховного процесу.

Позакласна робота як одна із форм організації навчально – виховного процесу.

Назва:
Позакласна робота як одна із форм організації навчально – виховного процесу.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
17,81 KB
Завантажень:
518
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Зміст
Вступ……………………………………………………………………………………………………………………3-5
Розділ І. Позакласна робота як одна із форм організації навчально – виховного процесу.
1.1.Теоритичне обґрунтування позакласної роботи, її основне значення...........................................................................…………………………….….6-9
1.2.Основні форми та методи позакласної роботи……………………..………………………………………………………………………………………10-13
Розділ ІІ. Організація та методика проведення різноманітних форм позакласної роботи з природознавства.
2.1.Гурткова робота……………..…………………………………………………………………14-18
2.2.Екскурсії на основі методу спостереження…………………………………………………………………………………………….…19-22
2.3.Методика проведення масових заходів…………………………………………………………..………………………………………………..23-24
Висновок……………………………………………………………………………………………………..…..…25
Список використаної літератури
Вступ
Від якості , глибини та обсягу знань, якими оволодіває молоде покоління , значною мірою залежить подальший прогрес суспільства. Школа покликана виховувати школярів у дусі любові до рідного краю, до Батьківщини,до людей,які їх оточують,навчити їх мислити , виробити стійкий інтерес до знань і прагнення свідомо застосовувати здобуті знання у житті. Незаперечним є той факт, що творча активна особистість може сформуватися лише в тому випадку , коли вона розвивається в педагогічно цілеспрямованих умовах з самого раннього віку до вступу молодої людини в самостійне життя.
У розв’язані перед освітою завдання важливу роль відводиться різноманітним формам організації навчання. Під формою організації навчання слід розуміти спеціально організовану діяльність учителя і учнів, яка проводиться в установленому порядку і в певному режимі.
У початкових класах вивчення природознавства здійснюється за допомогою різних організаційних форм навчання. Основними організаційними формами навчання є: уроки і пов’язані з ними обов’язкові екскурсії, домашні навчальні завдання, позаурочні і позакласні роботи.
Урок – логічно завершений цілісний елемент навчально – виховного процесу,в якому в складному взаємозв’язку мають місце певні методи, прийоми і засоби навчання, проявляються особливість учителя і його майстерність, індивідуальні і вікові особливості учнів, здійснюється реалізація цілей і завдань навчання, виховання і розвитку. На уроках проводиться вивчення всього програмового матеріалу у логічній послідовності, яка забезпечує системність його викладання, застосовуються навчальні методи, демонструються різні види унаочнення, проводяться досліди, використовуються відповідні методичні прийоми. Але попри це все вони обмежені у своїх можливостях.
Життя організмів , ріст та розвиток рослин і тварин, спільне існування організмів у природі, їхній взаємозв’язок між собою і з навколишнім середовищем, явища природи, працю людей неможливо показати на уроках у класі. В зв’язку з цим уроки доповнюються іншими формами навчальної роботи.
Одним з них є позакласна робота,яка є досить у вивченні природознавства. Вона є необов’язкова, основана на добровільних засадах з учнями, спрямована на розширення і поглиблення знань, умінь і навичок.
Позакласна робота повинна бути цікавою,задовольняти запити й інтереси учнів. Зміст її виходить за межі програмового матеріалу,доповнюючи і розширюючи його.
Актуальність у вивченні питання позакласної роботи з природознавства початкових класів полягає у тому, що даний вид роботи не так часто використовується у наш час в школі, в якщо використовують, то проводять не ефективно. Адже потрібно пам’ятати, що дана форма організації навчання повинна проводитися на засаді добровільності і повинна зацікавити учня для проявлення власного інтересу.
Об`єктом дослідження є процес формування в учнів природничих знань під час проведення позакласної роботи. Предметом дослідження виступають умови формування цих знань.
Мета дослідження: теоретичне обґрунтування, розробка і експериментальна перевірка ефективності використання позакласної роботи з природознавства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Позакласна робота як одна із форм організації навчально – виховного процесу.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок