Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Вивчення теми “Час і його вимірбвання” в початкових класах

Вивчення теми “Час і його вимірбвання” в початкових класах

Назва:
Вивчення теми “Час і його вимірбвання” в початкових класах
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
29,17 KB
Завантажень:
190
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Курова робота
Вивчення теми “Час і його вимірбвання” в початкових класах


План
І. Вступ.
ІІ. Основна частина.
Місце теми “Час і його вимірювання”.
а) Особливості формування часових понять у підготовчій до школи групі дітей
б) Місце вивчення теми “Час і його вимірювання” в початкових класах.
Методика формування часових понять в учнів початкових класів
а) особливості формування часових понять в учнів початкових класів
б) формування часових понять в першокласників
в) ознайомлення дітей з місяцем та роком
г) Розкриття поняття доби
д) Формування уявлень про годину, хвилину, секунду.
е) Ознайомлення учнів із століттям
є) Найпростіший випадок додавання і віднімання складних іменованих чисел, вираження в одиницях часу.
Основні види задач на час. Методика їх розв’язування.
III. Висновки.
IV. Список використаної літератури.
V. Додатки. Розробки конспектів уроку.


І. Усе життя людини тісно пов’язане з часом, з умінням вимірювати, розподіляти, цінувати час. Час збігає безперервно, його не можна ні спинити ні повернути, тому за тривалістю дуже важко сприймати проміжки часу, порівнювати події. Як відомо, наше сприймання часу недосконале: нам здається, що час збігає то швидше, то повільніше залежно від того, чим заповнений той або інший проміжок часу. Тому час – одна з важких для вивчення величин.
Поняття часу більш складне ,ніж поняття довжини і маси. В повсякденному житті час – це те, що відокремлює одну подію від другої. В математиці і фізиці час розглядають як скалярну величину, тому що проміжки часу володіють властивостями подібними до властивостей довжини, площини, маси.
Проміжки часу можна порівнювати. Н-д, на один і той же шлях пішохід витратить більше часу ніж велосипедист.
Проміжки часу можна додавати. Так, лекція в інституті триває стільки, скільки 2 уроки в школі.
Проміжки часу можна віднімати, множити на додатнє дійсне число. Н-д: від Коломиї до Львова автобусом можна приїхати за 6 год, а машиною за 2 год.
Проміжки часу вимірюють. Але процес вимірювання часу відрізняється від вимірювання довжини. Для вимірювання довжини можна багатократно використати лінійку, переміщуючи її з точки до точки. А особливість вимірювання часу полягає в тому, що час минає безповоротно. Тому двічі його вимірювати неможливо. Для вимірювання часу треба початок відліку і одиниця вимірювання.
Початок відліку – суспільно-важливі і встановлені суспільством – це початок літочислення, початок року, початок доби, початок місяця. Всі початки відліку мають назву календар.
Проміжок часу прийнятий за одиницю, може бути використаний лише раз. Тому одиницею часу повинен бути регулярно-повторний процес. Такою одиницею в Міжнародній системі одиниць названа секунда. Поряд з секундою використовуються і інші одиниці часу: хвилина, година, доба, рік, тиждень, місяць, століття.
Одиниці відліку є природні і придумані людиною. За природну одиницю відліку беруть ті тривалості процесів, які циклічно повторюються. Такими природними одиницями часу є рік та доба. Рік – це час, за який Земля робить повний оберт навколо Сонця. Рік складається приблизно з діб. Доба – це час за який Земля робить повний оберт навколо своєї осі. Такі одиниці часу як година, хвилина, секунда, придумані людиною і пов’язуються з природними. Так генеральною конференцією мір і ваг в 1960 р. встановлено, що
Пізніше, ця величина ще уточнювалась
хв =60 сек, год = 60 хв, доба – 24 год, тиждень – 7 діб, місяць – 28-29-30-31 діб.
Але рік життя людей складається з цілого числа діб. Том у замість того, щоб до кожного року додавати 6 годин додають цілу добу до кожного четвертого року. Цей рік складається з 365 діб і називається високосним. Це виражається такими даними:
З означення секунди випливає, що в 1 році = 31556926 сек. Враховуючи що 1 год = 60 ? 60 = 3600 сек, а 1 доба = 24 год = 3600 ? 24 = 86400 сек, то 1 рік = 31556926 : 86400 = 365 діб (20926 сек.). Тоді 2096 : 3600 = 5 год (2926 сек) = = 365 діб 5 год (2926 : 60) 48 хв 46 сек = діб.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: Вивчення теми “Час і його вимірбвання” в початкових класах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок