Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Народна педагогіка

Народна педагогіка

Назва:
Народна педагогіка
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
32,40 KB
Завантажень:
430
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Народна педагогіка
курсова робота з педагогіки


ЗМІСТ


Вступ
Актуальність теми дослідження. За всю історію виду гомо сапієнс змінилося близько 1600 поколінь. Сучасні дослідники українського етносу С. Макарчук і С. Турій збільшують кількість поколінь у століття до чотирьох і наголошують: "Всяка крапля іншоетнічної крові через кілька десятків поколінь розходиться по жилах всього народу. Кожна сучасна людина лише по часовій глибині 20 поколінь (близько 500 років) теоретично має 1.048.576 предків".
І це за умови, що "народ (етнос, нація) – людська спільнота, яка відрізняється від інших власною самосвідомістю, окремою і щічною територією (батьківщиною), своєрідною мовою, культурою, характером, специфічними формами господарського життя". Таким чином, ми справді споріднений народ за своїм походженням, мовою, культурою, психологією, темпераментом, характером, і способом життя.
Німецька система виховання виховує німця, французька – француза, японська японця, російська – росіянина, українська система виховання має виховувати не малороса, а українця. "Загальної системи народного виховання для всіх народів не існує не тільки на практиці, а й у теорії – писав наш видатний педагог К.Д. Ушинський. – У кожного і народу своя особлива національна система виховання... Як не можна жити за взірцем іншого народу... точно так само не можна виховувати за чужою педагогічною системою... Кожному народові призначено відігравати в історії свою особливу роль. І якщо він забув цю роль, то він повинен піти зі сцени: він більше не потрібен... Народ без народності як тіло без душі... Виховання, якщо воно не хоче бути безсилим, має бути народним. Почуття народності таке сильне в кожному, що при повній загибелі всього святого і благородного воно гине останнім".
Правильно організоване національне виховання формує повноцінну цілісну особистість, індивідуальність, яка високо цінує свою громадянську, національну і особистісну гідність, совість і честь.
"Національне виховання – це виховання дітей на культурно-історичному досвіді рідного народу, його традиціях, звичаях і обрядах, багатовіковій виховній традиції, духовності, національне виховання є конкретно-історичним виявом загальнолюдського гуманістичного і демократичного виховання".
Національна система виховання – це створена упродовж віків самим народом система поглядів, переконань, ідеалів, традицій, звичаїв, покликаних формувати світоглядну свідомість та ціннісні орієнтації молоді.
Головною метою національного виховання на сучасному етапі є "набуття молодим поколінням соціального досвіду, успадкування духовних надбань українського народу, досягнення високої культури міжнаціональних взаємин, формування у молоді незалежно від національної належності особистісних рис громадян Української держави, розвиненої духовності, фізичної досконалості, моральної, художньо-естетичної, правової, трудової, екологічної культури".
Таким чином, викладене вище зумовлює актуальність дослідження теми курсової роботи "Використання традицій народної педагогіки у вихованні дітей та молоді".
Об’єктом дослідження курсової роботи є система виховання в Україні на сучасному етапі.
Предмет дослідження – використання традицій народної педагогіки у вихованні дітей та молоді.
Метою курсової роботи є дослідження використання традицій народної педагогіки у вихованні дітей та молоді.
Мета роботи реалізується шляхом виконання таких завдань:
дослідити основні засади становлення системи національної освіти у ХХ ст.
охарактеризувати основні елементи української народної педагогіки;
дослідити значення народних традицій і звичаїв, основ християнської моралі в системі народної педагогіки.


Розділ 1. Уроки XX століття: шлях до національної школи
1.1. Революційні зміни в українському шкільництві й становлення національної системи освіти
Крах царизму в Російській імперії у березні 1917 р. зумовив виникнення Української Народної Республіки на чолі з Центральною Радою. Проіснувавши до кінця квітня 1918 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Курсова робота на тему: Народна педагогіка

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок