Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Християнське виховання в родині

Християнське виховання в родині

Назва:
Християнське виховання в родині
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
55,15 KB
Завантажень:
130
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32 
Дипломна робота
Християнське виховання в родині


 
ПЛАН
Вступ
Розділ І. Роль виховання в гармонійному розвитку дитини.
1.1. Гармонійний розвиток дитини.
1.2. Поняття виховання та його вплив на гармонійний розвиток дитини.
Розділ 2. Виховне значення родини.
2.1. Родина у вченні Католицької Церкви.
2.2. Вплив родини на виховання дитини.
Розділ 3. Основні засади християнського виховання в родині.
3.1. Вплив антропологічної концепції на вибір стратегії виховання в родині.
3.2. Мета, зміст і методи християнського виховання в родині.
Висновок
Використана література


Вступ
На сьогоднішній день стрімко зростає економічний, соціологічний та політичний розвиток, а разом із ним з’являється реальна загроза поширення раціоналізму, утилітаризму, бездуховності і культу «матеріальної людини». Тому необхідно заново повернутись до християнської стратегії виховання в родині. До цього спонукає наша виховна традиція, адже українське виховання, починаючи з хрещення Русі, завжди було християнським. Про це свідчать твори, які мають неабияку історичну цінність, так як: «Повчання Володимира Мономаха дітям», творчість Г.Сковороди та вся літературна спадщина. Таке виховання представлене творчим доробком таких педагогів як: К.Ушинський, Г.Ващенко, С.Русова, А.Волошин, галицькими педагогами міжвоєнного часу, серед яких о. Ю.Дзерович та українською народною педагогікою. О.Вишневський. Повернення до традиційно-християнських засад виховання // Освіта, 2002. -№37.-С.3
За останні роки виникло і змінилось багато ідеологій а разом з ними і виховних ідеалів. Теперішнє суспільство, яке досить довгий час було позбавлене можливості дати дітям морально-духовну основу, нині потребує повернення до християнського виховання. Його предметом є розвиток сумління людини, що утримує від зла і застерігає від гріха. Виховним ідеалом в цьому випадку є людина, яка віддано служить Богові, а значить є добрим громадянином, добри батьком, добрим сином чи матір’ю. А включення християнських цінностей в освітньо-виховну систему є реальною альтернативою до бездуховності сьогоднішнього часу. Християнська етика – важлива складова національної освіти // Освіта, 2002. -№27.-С.6 Вводити молоді покоління у ці цінності потрібно методами, що не суперечать християнству та гідності людини, яка є образом Бога і повинна прямувати до Нього.
Таке Виховання, в першу чергу, повинно здійснюватись у родині, яка є першою школою для людини. Найбільш сприятливою для цього є християнська родина, оскільки в нелегкому виховному завданні їй допомагає Божественна благодать дії Святого Духа. Тільки вона може проникнути до глибин людського Духа, куди більше ніхто не зможе сягнути.
Важливим тут є те, щоб батьки, як перші вихователі, не лише навчились основних засад християнської моралі, а й перейнялись ними та відчули їх необхідність й у власному житті.
Тема Християнського виховання дітей в родині ще не є достатньо опрацьованою в сучасній педагогічній літературі. Це пов’язано з тривалим періодом панування атеїстичної ідеології. Хоч тепер і існує свобода слова, а виховання здебільшого відкидає комуністичну мораль, проте змінити радянську свідомість, яка нав’язувалась майже століття, дуже і дуже складно. Багато сучасних педагогів ще досі перебувають під впливом цієї педагогіки. Вони продовжують розглядати виховання як цілеспрямований вплив на особистість дитини для того щоб сформувати у ній, ті чи інші якості. Такий підхід суперечить основним християнським принципам, оскільки зневажає божественну гідність людини. Людина – це образ Бога, а не знаряддя, яким можна маніпулювати для досягнення цілей. В працях цих педагогів, хоч і знаходимо вказівки щодо родинного виховання, воно значно відрізняється від християнського бачення.
Знаходимо ряд сучасних педагогів, які стараються притримуватись християнських засад у вихованні, виховні ідеї яких не суперечать християнській концепції бачення людини. Проте педагоги з християнськими поглядами, на мою думку, ще не в достатній мірі мають напрацювань у сфері родинного виховання, хоча визнають, що виховання, в першу чергу, повинно здійснюватись саме в сім’ї, яка є першою виховною інституцією.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32 
Курсова робота на тему: Християнське виховання в родині

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок