Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Робота з важковиховуваними підлітками

Робота з важковиховуваними підлітками

Назва:
Робота з важковиховуваними підлітками
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
32,74 KB
Завантажень:
908
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
ЗМІСТ
ВСТУП…………………………………………………………………………....3
РОЗДІЛ І. ВАЖКОВИХОВУВАНІСТЬ ЯК СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНЕ ЯВИЩЕ………………………………….…………………....6
1.1. Передумови і причини виникнення важковиховуваних підлітків..…6
1.2. Індивідуальні й типологічні особливості важковиховуваних підлітків………………………………………………………………………….18
РОЗДІЛ ІІ. РОБОТА СОЦІАЛЬНОГО ПЕДАГОГА В НАПРЯМІ АДАПТАЦІЇ ВАЖКОВИХОВУВАНИХ ПІДЛІТКІВ…………...………...27
2.1. Адаптація як форма пристосування дитини до оточуючого середовища…………………………………………………………………...….27
2.2. Діагностика важковиховуваності підлітків……………………………34
ВИСНОВКИ…………………………………………………………………….43
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ………………………..………..…45
ДОДАТКИ………………………………………………………………………47


ВСТУП
На сучасному етапі інтенсивного будівництва української  правової держави,  в умовах різкого політичного “розкріпачення”, економічної нестабільності, відбувається переписування основних моральних, духовних цінностей та поглядів у різних сферах громадської думки. Внаслідок несформованості основних життєвих цінностей та хисткості етичних принципів, найбільш вразливими є підлітки. Саме вони найчастіше сприймають і засвоюють негативні тенденції поведінки.
Нерідко підлітки проявляють бездуховність, аполітичність, відсутність почуття відповідальності за свою поведінку, втрачають інтерес до навчання, знань. У вчинках таких неповнолітніх проявляються жорстокість, безсердечність і агресивність.
Вже в підлітковому віці можна спостерігати досить чіткі симптоми неблагополуччя у формуванні особистості, констатувати появу "важких", агресивних дітей, які за відсутності відповідної соціально-педагогічної роботи, поступово перетворюються на правопорушників, злочинців. За даними МВС кримінальна активність неповнолітніх є значно вищою, ніж у дорослого населення. Якщо на десять тисяч підлітків віком від 14 до 17 років протягом року припадає близько 120 злочинів, то на таку ж кількість дорослих - 90 злочинів. Але найбільш небезпечною і такою, що потребує уваги, тенденцією, є збільшення за останні роки так званих резонансних злочинів, які відрізняються особливим цинізмом і жорстокістю. Основними причинами цього є соціальна незрілість і психофізіологічні особливості підлітків, прагнення пережити нові відчуття, підвищене бажання незалежності. Подібний сплав біологічних і соціальних чинників ускладнює соціальну адаптацію дітей і підлітків у суспільстві.
Проблема відхилень у поведінці неповнолітніх привертає увагу вчених, які ретельно вивчають її природу (К. Булгакова, Н.Єгонська, І.Звєрєва, А. Капська, І. Кирилюк, Г. Лактіонова, В. Сорчинська, В. Шахрай, А. Шевченко, О. Шинкаренко та інші.). Особливості шкільної адаптації важковиховуваних підлітків вивчали С. Максименко, К. Максименко, О. Главник, О.А. Головко, Б.М. Головко.
Важковиховуваність, педагогічна занедбаність підлітків в наш час стала звичним явищем. Тому корекція цих явищ, реабілітація неповнолітніх злочинців є першочерговим завданням педагогів, соціальних працівників, психологів.
Для педагогів і всіх, хто працює з дітьми, дуже важливим є знання причин важковиховуваності під-літків, вміння своєчасно вплинути на дитину, здійснити профілактичну або корекційну роботу, що допоможе не тільки значно поліпшити взаємовідносини між учнями та їхніми однолітками, учнями і педагогами, учня-ми та їхніми батьками, педагогами та батьками, а й зни-зити чисельність правопорушень, які здійснюються на ос-нові агресивності та емоційної неврівноваженості.
Об’єкт: важковиховувані підлітки.
Предмет: особливості адаптації важковиховуваних підлітків до шкільного середовища.
Мета дослідження: вивчити психологічні особливості важковиховуваних підлітків.
Завдання дослідження:
охарактеризувати особливості важковиховуваних підлітків;
висвітлити соціально-педагогічний аспект адаптації підлітків;
провести діагностичну роботу з підлітками схильними до важковиховуваності.
Наукова новизна та теоретичне значення полягають в комплексному аналізі проблем адаптації важковиховуваних підлітків до шкільного середовища.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Курсова робота на тему: Робота з важковиховуваними підлітками

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок