Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Роль родинного виховання в формуванні особистості

Роль родинного виховання в формуванні особистості

Назва:
Роль родинного виховання в формуванні особистості
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
26,17 KB
Завантажень:
478
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсова робота
на тему
Роль родинного виховання в формуванні особистості


ПЛАН
Вступ
Відомі вітчизняні педагоги, письменники, народна мудрість про виховний потенціал української родини.
Мета, завдання, зміст та основні напрями родинного виховання.
Виховання дітей у різних за структурою родинах.
Особливості виховання єдиної дитини в родині
Специфіка виховання в багатодітній родині
Виховання дитини в неповній родині
Родинні виховні заходи як форми виховання педагогічної культури батьків.
Висновок
Література


ВСТУП
Виховання покоління, на долю якого ляже складне завдання розбудови но-вої незалежної, демократичної Україні, потребує оновлення широкого спектра проблем, пов’язаних з формуванням світоглядних орієнтацій особистості, розвитком її свідомості, самостійності, активності. А тому система освіти і ви-ховання на всіх її ступенях має ставити за мету формування особистості, яка усвідомлює свою належність до роду, етносу, краю, держави, особистості здорової і багатої фізично і духовно.
В “Концепції національного виховання” одним із провідних напрямів ви-ступає родинне виховання: "Родинне національне виховання-природне, провідне виховання; батьки – головні вихователі протягом усього життя Дитини". І далі вказується пріоритетність цінностей родинного виховання: "Родинне виховання - перша природна, постійно діюча і найголовніша ланка національного виховання. В попередні десятиліття родинне виховання було занедбане і тра-ктувалося багато в чому не хибних моральний, ідейних засадах, В епоху наці-онального відродження батьки залучають дітей до традицій, звичаїв, реалізу-ють у вихованні ідеї і засоби етнопедагогіки.
Мати і батько є - головними, природними вихователями. Святий обов’язок батьків. переданий їм у спадок від дідів і прадідів, - бути національне свідомими, палкими патріотами і стійкими громадянами України.
Родина плекає моральне-ідейні, духовні цінності, пов’язані з базовими поняттями - рід родичі, родовід, родина людинознавство, народ.
Від роду до народу, від родини до нації - такий природний шлях розвитку кожної дитині, який реалізує сім’я”.
У період відродження національної освіти виховання важливого значен-ня набуло родинно-сімейне виховання. Без залучення до активної участі у виховні роботі не лише батьків, а й інших членів родини дітей, практично не можливе розв’язання проблемі національного виховання, формування патрі-отичних почуттів молодого покоління нашої держави. У Державній національній програмі “Освіта. ХХІ століття” підкреслюється: “В основу національного виховання мають бути покладені принципи єдності сім’ї і школи, наступнос-ті і єдності поколінь. Школа має продовжувати родинно-сімейне виховання, працювати в тісному контакті з батьками налагоджувати взаємозв’язок між школою і родиною, бо це - основа, передумова підвищення активності навмання та виховання".
Система родинно-сімейного виховання настільки важлива в житті кожної людини в планетарному відношенні, що Генеральна Асамблея ООН, оголосивши 1994 рік Міжнародним роком сім’ї, визначила спільну для всіх країн тому співробітництва "Всі ми - одна родина" яка своїм змістом і суттю відображає взаємозв’язок основного осередку суспільства і вселюдської родини. Генеральна Асамблея ООН постановила, що “ починаючи з 1994 року, 15 травня щорі-чно буде відзначатися Міжнародний день родини", підкресливши ним величезне значення сім’ї і родини у фізичному і духовному становленні особистос-ті і суспільства.
Родина є основою держави. Родина, рід, родовід, народ - поняття, що розкри-вають моральну й духовну сутність, природну послідовність основних етанів формування людини як особистості: від роду до народу до нації - такий приро-дний шлях розвитку кожної дитини, формування її національної свідомості, й громадянської зрілості.
Родинне виховання-перша природна і постійно дівча ланка виховання, без докорінного поліпшення змісту якої не можна домогтися певних змін у по-дальшому громадянському вихованні підростаючих поколінь.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Роль родинного виховання в формуванні особистості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок