Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Основи навчання дітей дошкільного віку лічби за допомогою гри

Основи навчання дітей дошкільного віку лічби за допомогою гри

Назва:
Основи навчання дітей дошкільного віку лічби за допомогою гри
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
26,45 KB
Завантажень:
649
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Зміст
Вступ ............................................................................................................. 3
Розділ 1. Теоретичні основи навчання дітей дошкільного віку лічби за
допомогою гри
1.1. Сучасна класифікація дитячих ігор та ігрових технологій...................... 5
1.2. Навчання дітей дошкільного віку лічби за допомогою гри…………...9
Розділ 2. Методика навчання дітей дошкільного віку лічби в практичній діяльності педагога
2.1. Рухливі ігри в методиці навчання дітей лічбі ………………………….13
2.3. Методичні рекомендації батькам та вихователям з навчання дітей лічби у грі ……………………………………………………………………….16
Висновки.
Список джерел
Додатки.


Вступ
 
Проблема засвоєння математичних знань на сучасному етапі набуває дедалі більшого значення. Навчання в дитячому садку спрямоване на виховання у дітей звички до повноцінної логічної аргументації всього того, що нас оточує.
Розвитку логічного мислення у дошкільників найбільшою мірою відповідає навчання початкової математики. Для математичного стилю мислення характерні: чіткість, стислість, розчленованість, точність і логічна послідовність міркувань, уміння користуватись символікою.
Основна мета формування елементарних математичних знань у дітей дошкільного віку полягє в тому, щоб дати їм математичні уявлення і початкові поняття, навчити їх найпростіші способи виконання математичних дій, сформувати відповідні уміння та навички, підготувати до самостійного застосування цих умінь при розв’язанні найрізноманітніших практичних і пізнавальних завдань, сприяти розвитку особистості загалом.
Природно, що основою пізнання є чуттєве сприйняття, здобуте з досвіду та спостережень. У процесі чуттєвого пізнання формуються уявлення – образи предметів, їхніх ознак, відношень. Так оперуючи різноманітними множинами (предметами, іграшками, картинками, геометричними фігурами), діти вчатся встановлювати рівність і нерівність множин, на зивати кількість словами.
Державна національна програма „Освіта України ХХІ століття”, Національна доктрина розвитку освіти вказують на те, що дошкільне виховання є вихідною ланкою в системі безперервної освіти, становлення й розвитку особистості. Дошкільне виховання спрямовується на забезпечення пізнавальної активності, творчих і художніх здібностей в ігровій та іншій діяльності.
Метою курсової роботи є навчити дітей дошкільного віку лічбі за допомогою ігор.
Завдання курсової роботи полягає у:
- вивченні теоретичних основ навчання дітей лічбі за допомогою ігор.
- аналізі досліджень педагогів та психологів гри та її формування.
- розгляді занять з математики.
- ознайомленні з методичними рекомендаціями батьків та вихователів.
Об’єктом курсової роботи є навчання дітей лічбі в ігровій формі, а предметом – ігри як засіб формування у дітей лічильних операцій.
Курсова робота складається з двох розділів. У першому розділі розглядаються теоретичні основи навчання дітей дошкільного віку лічбі за допомогою ігор. У другому розділі ми ознайомлюємося з методикою навчання дітей дошкільного віку лічбі в практиці роботи.
Курсову роботу можна використовувати для написання наукових робіт, для підготовки лекцій, семінарських занять, написання рефератів.
 


Розділ 1. Теоретичні основи навчання дітей дошкільного віку лічбі за допомогою ігор.
1.1. Сучасна класифікація дитячих ігор та ігрових технологій.
Гра є багатоманітною за своїм змістом, характером, формою та явищем. Одна з перших класифікацій гри належить К. Гросу, який поділяв ігри на дві групи:
експериментальні - сенсорні, моторні, інтелектуальні, ефектив-ні ігри, вправи для формування волі. На думку К. Гроса, за основу ці ігри мають інстинкти, що забезпечують функціонування організму як цілісного утворення й визна-чають зміст ігор;
спеціальні («ігри спеціальних функцій») – ігри, під час яких розвиваються необхідні для використання в різних сферах життя (суспільного, сімейного) часткові здібності, їх поділяють за інстинктами, які в дітей проявляються та вдосконалюються.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Основи навчання дітей дошкільного віку лічби за допомогою гри

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок