Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Робота соціального педагога з дітьми з особливими потребами

Робота соціального педагога з дітьми з особливими потребами

Назва:
Робота соціального педагога з дітьми з особливими потребами
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,26 KB
Завантажень:
806
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
“Робота соціального педагога з дітьми з особливими потребами”


Зміст
Вступ…………………………………………………………………….3
Розділ I Особливості соціально – педагогічної діяльності………..5
1.1 Загальна характеристика дітей з особливими потребами………..5
1.2 Проблеми життєдіяльності сім’ї, яка виховує дитину з особливими потребами………………………………………………………...7
1.3 Соціально – педагогічна робота з дітьми з особливими потребами……………………………………………………………………...12
1.4 Психологічна підтримка і професійна реабілітація……………...15
Розділ II Дослідження основних показників психологічного розвитку людини…………………..…………………………………………17
2.1 Особливості оцінки вчителями ступеня психічного розвитку всіх учнів та їх критерії……………………………………………………………17
2.2 Дослідження інтелектуального розвитку підлітків……….……..19
Висновки…………………………………………………………..……23
Використана література……………………...……………………..25
Вступ
Висушити одну сльозу – більше
доблесті, ніж пролити ціле
море крові.
Джордж Байрон
Актуальність проблеми. В Україні спостерігається тенденція до зростання чисельності дітей з функціональними обмеженнями унаслідок зниження рівня медичного обслуговування, росту наркоманії та алкоголізму, підвищення екологічної небезпеки.
Організація соціальної допомоги дітям і молодді, які позбавлені можливості вести повноцінне життя внаслідок вад фізичного або психологічного розвитку, потребує, в першу чергу, зміни ставлення суспільства до дітей з особливими потребами та проблеми інвалідності і Україні взагалі. Внаслідок обмежень у спілкуванні, самообслуговуванні, пересуванні, контролі за своєю поведінкою розвиток цих дітей залежить від задоволення їх потреб іншими людьми, що складає багатогранний процес соціальної реабілітації [7, с. 5].
Освіта, психолого – педагогічний вплив на особистість є інструментами вирішення однієї з основних проблем у суспільній та державній політиці щодо людей з інвалідністю – їх соціальної реабілітації, адаптації та інтеграції у суспільство. Соціально-економічна ситуація, що склалася на сучасному етапі розвитку України, кризові явища у сфері економіки і фінансів зумовлюють необхідність посилення соціального захисту дітей-інвалідів, визначення пріоритетних напрямів у цій важливій роботі, одним із яких є рання соціальна реабілітація дітей-інвалідів.
Багато дослідників розглядали вплив фізичних вад на розвиток особистості, так зокрема, Л.С. Виготський ( про формування вторинного дефекту в тому випадку, якщо соціальне оточення не компенсує психофізіологічного порушення розвитку, а навпаки, детермінує його). Згідно з дослідженням Л.І. Божович, тяжке хронічне соматичне захворювання суттєво змінює перш за все всю соціально – психологічну ситуацію розвитку людини. Воно змінює рівень її психічних можливостей здійснення діяльності, веде до обмеження кола контактів з оточуючими людьми.
Особливе значення для розв’язання проблеми адаптації мають праці зарубіжних психологів, у яких особлива увага приділяється зв’язку особистісних порушень у дитинстві з психологічними проблемами особистості в дорослому віці (З. Фрейд, А. Адлер, Е. Еріксон, К. Хорні). Згідно з поглядами А.Адлера, фізичний дефект тіла, формує комплекс неповноцінності, який блокує повноцінне формування особистості.
Х. Райнпрехт відмічав, що батьки повинні приймати свою дитину такою, якою зробила її природа. Прийняття і є та допомога, яку ми можемо дати дитині з особливими потребами. У батьків досить часто виникає почуття провини, вони відчувають обділеними себе, тому вони прив’язуються до своїх дітей і віддано проявляють свою любов [9, 6-7].
Об’єктом дослідження є дитина, яка має порушенням у психічного та функціональному розвитку.
Предметом дослідження є виявлення основних чинників, які впливають на психічний розвиток дитини.
Метою дослідження - проблема визначення основних причин порушення психічного розвитку дитини.
Гіпотеза – психологічний розвиток дитини зумовлений поведінковими, мовленнєвими та іншими критеріями.
Завдання:
Розкрити зміст порушення психічного розвитку дитини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Робота соціального педагога з дітьми з особливими потребами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок