Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Українською мовою курсова робота: Використання українського народного фольклору у формуванні молодших школярів уявлень про природу

Використання українського народного фольклору у формуванні молодших школярів уявлень про природу / сторінка 14

Назва:
Використання українського народного фольклору у формуванні молодших школярів уявлень про природу
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
43,30 KB
Завантажень:
437
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Висаджування верб біля ярів, канав, на піщаних пагорбах з метою уникнення ерозії ґрунтів. Висаджування верби біля рік, озер - щоб зміцнити береги, зберегти водойми від замулення. Вербна неділя як день висаджування дерев, відновлення природи, охорони дерев. Верба як своєрідне позначення наявності води.
Калина – символ України. Де росте калина, там вода чистіша. Висаджування калини біля осель, обабіч доріг, на могилах як символ вірності, цнотливості і недоторканості довкілля. Калина як лікувальний засіб - символ охорони природи, яка допомагає людині.
Тополя – оберіг осель і людських доль, символ гнучкості. Тополі очищують повітря, це символ збереження і підтримки життя.
Священні гаї – символ заборони нищення природи. Обряди посвячення лісу як символ його охорони від знищення.
Тема. Традиції охорони тварин.
Мета: Сформувати уявлення про необхідність охорони тварин, викликати в учнів інтерес до традицій українського народу у галузі охорони тварин, розвивати пам’ять, мислення, уяву; виховувати шанобливе ставлення до традицій українського народу.
Хід заходу
Домашні тварини як годувальники і помічники людини в господарстві. Спочатку - годування домашніх тварин, потім – власна їжа.
Обряд годування тварин освяченими продуктами як прагнення захистити їх від хвороб.
На Юрія (6 травня) – обряд вигону худоби на пасовище до сходу сонця з освяченою галузкою і молитвами на через цілющу росу - прагнення захистити тварин.
Бджільництво – бджоли як "божі створіння". Бережливе ставлення до бджіл. Святий Зосим – святий покровитель бджіл. Обряд підгодовування бджіл освяченими продуктами як намагання охоронити їх від хвороб і підвищити продуктивність.
Культ птахів як символ святості природи. Птахи як символи весни, урожаю, приплоду, здоров’я і добробуту.
Урочиста зустріч птахів з вирію, випікання обрядового печива як надія на хороший рік, символ повернення життя.
Випускання птахів на волю як природоохоронна традиція.
Гніздо лелеки на обійсті – хороша ознака, більша ймовірність щастя і удачі.
Заборона кривдити ластівок і руйнувати їх гнізда - "бо хата згорить" – як природоохоронна традиція. Ластівка приносить з вирію весну – символ остаточного оживання природи.
Заборона кривдити маленьких пташенят - "мама їх покине".
Гріх нанести кривду птахам, захист і підгодовування диких птахів.
Священні птахи – соловей, зозуля, ластівка, голуб, чорногуз, лелека, чапля, жайворонок. Недобрі, але нешкідливі віщуни – сова, сич, сорока, ворона. Шкідливі птахи – шуліка, яструб як шкідники.
Соловейко – віщун весни, співець весни та кохання.
Зозуля – ворожка, яка віщує добре і недобре і знає вік кожного.
Тема. Традиції охорони води.
Мета: Сформувати уявлення про необхідність охорони неживої природи і, зокрема, водних ресурсів, викликати в учнів інтерес до традицій українського народу у галузі охорони води, розвивати пам’ять, мислення, уяву; виховувати шанобливе ставлення до традицій українського народу.
Хід заходу
Культ води як основи життя і рослин, і тварин, і людини.
Обожнювання джерел, криниць як усвідомлення необхідності охорони водних ресурсів.
Обряд освячення води і освячення водою - символ її довгого збереження, віра в магічну силу води, в те, що вона може берегти святість.
Вода як цілитель, магічний символ лікувальних властивостей.
Охорона, побудова і відновлення криниць, очищення джерел, обсадження водойм деревами – символ святості і прагнення берегти воду.
Освячення водних місць.
Наявність води як символ удачі і успіху. Вода дарує людям здоров’я, силу, наснагу.
Ритуали вибору місця під криницю як символ святості води.
2.2 Ефективність експериментального дослідження
З метою перевірки ефективності розроблених матеріалів ми провели експериментальне дослідження особливостей екологічного виховання молодших школярів засобами народних природознавчих традицій у процесі учбової діяльності.
Практичному проведенню експерименту передував теоретичний етап, у процесі якого була визначена сфера дослідження, наукова проблема, вивчалась педагогічна і навчально-методична література з даного питання, досвід роботи вчителів початкових класів з проблем екологічного виховання та формування основ екологічної культури в учнів 3-4 класів, формулювалася гіпотеза і завдання дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Курсова робота на тему: Використання українського народного фольклору у формуванні молодших школярів уявлень про природу

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок