Загрузка...
Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Сучасні проблеми виховання дітей у сім’ї

Загрузка...

Сучасні проблеми виховання дітей у сім’ї

Назва:
Сучасні проблеми виховання дітей у сім’ї
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,31 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
Сучасні проблеми виховання дітей у сім’ї


План
Вступ
Розділ І. Макаренко про роль виховання в родині
Розділ 2. Основи сімейного виховання. Виховний потенціал
родини
Розділ 3. Проблеми сімейного виховання. Типові помилки батьків
3.1. Помилки виховання, викликані мотивацією батьків
3.2. Конфлікти, що виникають у зв'язку з неправильними стратегіями виховання
3.3. Батьківські директиви як прояв помилок сімейного виховання
Висновок
Список використаної літератури:


Вступ
Сімейне виховання має величезне значення у вихованні, освіті і становленні будь-якої людини. Можна сказати, що це фундамент на якому будуватиметься все подальше життя. І від того наскільки добротний, і твердий цей фундамент залежить дуже багато чого в долі людини.
Не можна залишити без уваги роботи таких найвідоміших педагогів як Макаренко А.З, Пестолоццій, Лесгафта П.Ф., Толстого Л.Н. які стали класикою педагогічної науки.
Національні звичаї і культура накладають відбиток і на сімейний уклад життя людей, і на сферу освіти.
Ціль курсової роботи - визначити основні проблеми сімейного виховання в розрізі сучасності.
Основними задачами курсової роботи є основні проблеми сімейного виховання і дати оцінку способам і прийомам виховання з погляду відомих педагогів, оцінити вагомість внеску сімейного виховання в становленні людини як особистості. Окремим розділом є дослідження сучасних проблем виховання дітей у сім’ї тощо.


Розділ І. Макаренко про роль виховання в родині
У старому суспільстві кожна родина належала до якого-небудь класу, і діти цієї родини звичайно залишалися в тому ж класі. Син селянина і сам звичайно був селянином, син робітника теж ставав робітником. Для наших дітей надані дуже широкі простори вибору. У цьому виборі вирішальну роль грають не матеріальні можливості родини, а винятково здатності і підготовка дитини. Наші діти користуються досить незрівнянним простором. Про це знають і батьки, про це знають і діти. За таких умов стає просто неможливим ніякий батьківський розсуд. Батькам тепер потрібно рекомендувати набагато більш тонке, обережне і вміле керівництво.
Родина перестала бути батьківською родиною. Сучасна жінка користається такими ж правами, як і чоловік, наша мати має права, рівні правам батька. Наша родина підкоряється не батьківському єдиновладдю, а являє собою сучасний сімейний колектив. У цьому колективі батьки мають відомі права. Відкіля беруться ці права?
У старий час вважалося, що батьківська влада має небесне походження: так завгодно богу, про шанування батьків існувала особлива заповідь. У школах панотця тлумачили про це, розповідали дітям, як бог жорстоко карав дітей за неповагу до батьків. …І наші батьки мають деяку владу і повинні мати авторитет у своїй родині. Хоча кожна родина складає колектив рівноправних членів суспільства, усе-таки батьки і діти відрізняються тим, що перші керують сім’єю, а другі виховуються в сім’ї.
Про всім цьому кожне батько повинен мати чітке представлення. Кожний повинний розуміти, що в родині він не повний, безконтрольний хазяїн, а тільки старший, відповідальний член колективу. Якщо ця думка добре буде зрозуміла, то правильно піде і уся виховна робота...
Тільки в родині, де є трохи дітей, батьківська турбота може мати нормальний характер. Вона рівномірно розподіляється між усіма. У великій родині дитина звикає з малого років до колективу, здобуває досвід взаємного зв'язку. Якщо в родині є старші і молодші діти, між ними встановлюється досвід любові і дружби в найрізноманітніших формах. Життя такої родини представляє дитині можливість вправлятися в різних видах людських відносин. Перед ними проходять такі життєві задачі, що єдиній дитині недоступна: любов до старшого брата і любов до молодшого брата — це зовсім різні почуття, уміння поділитися з чи братом сестрою, звичка поспівчувати ім. Ми вже не говоримо, що у великій родині на кожнім кроці, навіть у грі, дитина звикає бути в колективі. Усе це дуже важливо для виховання.
Бувають і інші випадки неповної родини.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Курсова робота на тему: Сучасні проблеми виховання дітей у сім’ї

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок