Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Спортивна підготовка дітей і підлітків

Спортивна підготовка дітей і підлітків

Назва:
Спортивна підготовка дітей і підлітків
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
29,33 KB
Завантажень:
144
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
ЗМІСТ
ВСТУП
ОРГАНІ3АЦІЯ СИСТЕМИ СПОРТИВНОЇ ПІДГОТОВКИ ДІТЕЙ І ПІДЛІТКІВ
2.1. Формування системи спортивної підготовки
2.2. Короткі відомості з історії фізичної підготовки
3. СТРУКТУРА СИСТЕМИ СПОРТИВНОЇ ПІДГОТОВКИ
3.1. Організація навчально-тренувального процесу
4. ЗМІСТ СИСТЕМИ СПОРТИВНОЇ ПІДГОТОВКИст.
4.1. Розвиток особистості юного спортсмена і його виховання
4.2. Вікові особливості формування особистості
5. ОСОБЛИВОСТІ НАВЧАННЯ УЧНІВ
5.2. Закономірності і принципи навчання
5.3. Засоби й методи навчання
6. СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
ВСТУП
Одним з основних завдань педагогіки є розробка системи, яка забезпечила б оптимальний розвиток індивідуальних здібностей учнів, диференційоване навчання відповідно до їхніх запитів і нахилів. Побудова такої системи потребує, передусім, глибоких і всебічних знань об'єкта впливу — особистості учня в динаміці її росту і розвитку.
Кожен рік у спортивні школи, секції, спеціалізовані класи приходять тисячі дітей і підлітків, які хочуть займатися одним з видів спорту. Спорт як виховна, ігрова і змагальна діяльність базується на застосуванні фізичних вправ і має соціально значимі результати, набуває величезного значення у житті сучасного суспільства.
У процесі занять спортом не лише зміцнюється здоров'я і удосконалюються особисті якості, а й розкриваються індивідуальні здібності і можливості людини.
Теорія і практика спортивної підготовки підростаючого покоління, яка має більш ніж п'ятидесятирічний досвід, що свідчить про важливу роль цього виду діяльності у формуванні всебічно розвинутої особистості. Керування процесом спортивної підготовки потребує від педагога-тренера великого запасу знань, умінь і навичок, основ яких він набуває під час навчання у вузі, а потім у процесі самостийної підготовки.
Для успішної педагогічної діяльності потрібно, щоб набуті знання були зведені в систему — взаємодіючу сукупність компонентів, зв'язків і відношень, об'єднаних спільною функцією. Ця система має бути динамічною, зважаючи на те, що об'єктом впливу є особистість, яка росте і розвивається. Зміни співвідношення компонентів системи на кожному етапі багаторічної підготовки, їхньої спрямованості і ступеня впливу визначають закономірності біологічного і психічного розвитку дітей і підлітків. Лише при оптимальному співвідношенні і взаємозв'язку біологічного розвитку і педагогічного, тренувального впливу спортивну підготовку дітей і підлітків можна вважати ефективною.
Спортивна підготовка включає пошук дітей, обдарованих для занять певним видом спорту, процес спортивного тренування, реабілітацію з допомогою активних і пасивних засобів, самостійну підготовку учнів.
I, нарешті, до спортивної підготовки належить організація способу життя юного спортсмена, дотримання режиму, поєднання занять спортом і навчання у загальноосвітній школі.
Таким чином, тренер, який починає працювати з дітьми і підлітками, повинен володіти комплексом знань, до яких належать також закономірності розвитку організму юного спортсмена. Ці знання майбутній тренер набуває під час вивченн медико-біологічних дисциплін, проте не всі навчальні дисципліни розглядають проблеми спортивної підготовки дітей і підлітків за віковим аспектом. Недостатньо висвітлено в існуючій літературі і питання взаємозв'язку вікового розвитку і тренувального впливу, ще не розкрита методика організації спортивної підготовки дітей і підлітків з урахуванням віку, статі й індивідуального розвитку.
Випускник вузу приступає до практичної діяльності з певним запасом знань. Проте педагогічних навичок у нього значно менше, ніж теоретичних знань. Цей ревень діяльності в педагогіці має назву репродуктивного — мінімального. Учитель пояснює і показує виконання того чи іншого комплексу вправ залежно від власних знань.
Наступний рівень педагогічної майстерності — адаптивний, що досягається в процесі пристосування до професійної діяльності. Це перші роки самостійної роботи після закінчення навчання у вузі. Учитель або спортивний тренер уже починає враховувати вікові особливості учнів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Курсова робота на тему: Спортивна підготовка дітей і підлітків

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок