Загрузка...
Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Методика викладання новелістики Василя Стефаника у 10 класі

Загрузка...

Методика викладання новелістики Василя Стефаника у 10 класі

Назва:
Методика викладання новелістики Василя Стефаника у 10 класі
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,11 KB
Завантажень:
374
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Курсова робота на тему: «Методика викладання новелістики Василя Стефаника у 10 класі»


Зміст
Вступ С.3-4
Розділ І. Теоретико – практичні засади методики викладання
творчості Василя Стефаника у курсі української літератури. С.5-7
Розділ ІІ. Розділ ІІ. Життєвий і творчий шлях Василя Стефаника. Методичний аспект С.8-21
2.1.Методичні рекомендації до вивчення біографії Василя
Стефаника у 10 класі. С.8-13
2.2. Методика проведення уроку за новелами В.Стефаника С.14-17
2.3. Методичний аспект викладання новели «Камінний хрест» С.18-21
Висновки С.22-23
Використана література С.24-25
Додаток С.26-28
Вступ
На сучасному етапі методичної науки з’явилися нові підходи у викладанні української літератури. На даний час активно використовуються як традиційні, так і новітні форми роботи на уроці літератури. Сучасний урок має бути насиченим матеріалом, змістовним, доступним. Власе над цими проблемами і працюють вчителі – словесники.
З прийняттям Україною незалежності програма української літератури зазнала оновлення. Із курсу виключено твори, які не є високохудожніми, натомість введено нові твори, здебільшого із когорти несправедливо забутих. Деякі твори розглядають зовсім в іншому ракурсі, відмінному від радянської ідеології. Так, зовсім по - іншому прийнято трактувати творчість Василя Стефаника. Радянська критика вважала, що він зображує нещасливе життя селян в умовах буржуазного суспільства, роблячи акцент на «щасливому житті в Радянському раю». Класовий підхід оцінки вчинків персонажів був абсолютно невірним, поверхневим. Доцільно розглянути поведінку героїв, психологічно мотивувати їх вчинки, дати їх справедливу оцінку без нашарувань критики радянського періоду яка була однобокою і написаною на вимогу режиму.
На даний співіснують різні методичні посібники з методики вивчення творчості Василя Стефаника. Значний вклад у галузь методики вклали В.М.Лесин та І.М.Проценко. Незважаючи на глибину опрацювання даної теми, у працях наявний класовий підхід. Однак, якщо відкинути певні погляди тоталітарного спрямування, то можна віднайти раціональне зерно у працях. Серед молодих методистів слід відзначити праці Ольги Слоньовської та Богдана Сушевського, Марти Токарик, Олександри Соловей. Автори намагаються висвітлити сучасні підходи до аналізу творчої спадщини Василя Стефаника. Незважаючи на багатоаспектність висвітлення методики вивчення творчості Стефаника, поза увагою залишається значне коло проблем, зокрема впровадження сучасних технологій навчання під час проведення уроків за творчістю даного письменника. Саме тому тема курсової роботи є актуальною.
При підході до розгляду даної теми ставимо перед собою мету: розглянути методику викладання життєвого і творчого шляху у 10 класі.
Із поставленої мети випливають наступні завдання:
Розглянути основні аспекти методики викладання української літератури.
Детально опрацювати Програму з української літератури в 10 класі,
Визначити тему, мету, структуру уроку літератури у 10 класі за творчістю Василя Стефаника.
З’ясувати, які форми і методи роботи доцільно використовувати на уроці.
Вивчити методичні аспекти проведення уроків за творчістю Стефаника різних авторів.
Дати практичні рекомендації щодо викладання творчості Василя Стефаника у10класі.
Розділ І. Теоретико – практичні засади методики викладання творчості Василя Стефаника у курсі української літератури.
На даний час широко використовуються у методиці викладання української літератури як традиційні, так і новітні підходи, зокрема стратегії інтерактивного навчання та КПЧМ.
Структура уроку повинна складатися з наступних компонентів: теми та мети (навчальної, виховної і розвивальної), обладнання, типу уроку (шкільна лекція, вивчення нового матеріалу, узагальнення знань та умінь, урок – диспут тощо). Основна частина уроку містить такі елементи: актуалізація опорних знань (опитування), пояснення нового матеріалу (залежно від типу уроку), підбиття підсумків уроку, оцінювання роботи на уроці та оголошення домашнього завдання.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Курсова робота на тему: Методика викладання новелістики Василя Стефаника у 10 класі

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок