Загрузка...
Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Педагогіка -> Українська календарна обрядовість літнього циклу у системі національного виховання сучасної початкової школи

Загрузка...

Українська календарна обрядовість літнього циклу у системі національного виховання сучасної початкової школи

Назва:
Українська календарна обрядовість літнього циклу у системі національного виховання сучасної початкової школи
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
58,86 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33 
Міністерство освіти і науки України
Українська календарна обрядовість літнього циклу у системі національного виховання сучасної початкової школи
(Дипломна робота)
2001


План
Вступ ................................................................................................................... 4
Розділ І.
Тенденції розвитку національної школи й проблеми національного
виховання.
1.1. Завдання і складові частини національного виховання........................... 9
1.2. Проблеми національного виховання в творчій спадщині
вітчизняних педагогів. .................................................................................... 40
Розділ II.
Специфіка використання української календарної обрядовості літнього циклу у педагогічному процесі школи І ступеня.
II. 1. Українознавство в педагогічному процесі сучасної
початкової школи.................................................................................... 45
II. 2. Календарна обрядовість українців - важливий змістовний
фактор національного виховання учнів молодшого шкільного віку. 53
Висновки. ........................................................................................................ 60
Список використаної літератури. .................................................................. 62
Додатки. .......................................................................................................... 66


Об'єкт. Виховний процес початкового циклу.
Предмет. Українська календарна обрядовість літного циклу як засіб національного виховання учнів молодшого шкільного віку.
Мета. Дослідити календарну обрядовість українців літного циклу та розкрити її місце у системі національного виховання учнів молодшого шкільного віку.
Завдання. Розкрити самобутність української календарної обрядовості літного циклу визначити її місце та роль у системі національного виховання учнів молодшого шкільного віку, опрацювати наявну науково-методичну літературу з даного питання.


Вступ
Світовий досвід розвитку педагогічної теорії і практики переконливо свідчить про те, що в кожного народу, етносу історично склалася своя власна національна система виховання і освіти.
В епоху державного й духовного відродження України пріоритетна роль належить розвитку національної системи освіти і виховання, яка має забезпечити вихід молодої незалежної Української держави на світовий рівень.
Національні концепції вітчизняної освіти і виховання, враховуючи культурно-історичний досвід свого та інших народів, головними завданнями ставлять не лише вивести справу навчання і виховання з тієї глибокої кризи, в якій вона нині перебуває, а й докорінно реформувати її, піднести до вищих світових стандартів. Концептуальне осмислення провідних проблем національної освіти і виховання переконує в тому, що демократизація, гуманізація і гуманітаризація їх неможливі без відродження вітчизняних культурно-історичних, народне педагогічних, народознавчих виховних традицій.
Одна з найважливіших педагогічних закономірностей е та, що, в процесі формування особистості, а отже і підростаючих поколінь, найефективніші шляхи пізнання — від рідного до чужого, від близького до далекого, від національного до планетарного, світового. Національна система виховання, яка ґрунтується на міцних підвалинах культури рідного народу минулих епох і сучасності, найбільшою мірою сприяє соціальному престижу інтелектуальності, освіченості та інтелігентності як складників духовності людини.
Національна система виховання постійно відтворює і поглиблює емоційно-естетичний, художньо-творчий, моральний та інтелектуальний компоненти свідомості рідного народу, створює умови для розвитку і розквіту природних задатків і талантів кожного громадянина України, формування духовного потенціалу — найвищої цінності нації, держави. Національне виховання реалізує глибоке і всебічне пізнання рідного народу, його історії, культури, духовності і на цій основі — пізнання кожним учнем, вихованцем самого себе як індивідуальності і як частки своєї нації, а через неї всього людства, організацію самонавчання і самовиховання, найефективніших шляхів розвитку і са-мовдосконалення особистості.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33 
Курсова робота на тему: Українська календарна обрядовість літнього циклу у системі національного виховання сучасної початкової школи

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок