Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Філософія -> Управління

Управління

Назва:
Управління
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
15,04 KB
Завантажень:
273
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Проблемою управління займаються різні науки: інформатика, юриспруденція, філософія, педагогіка, психологія, ергономіка, соціологія та ін. Проте загальна теорія управління почала започатковуватись в недрах кібернетики та теорії систем. Кібернетика ( від грец. kibernetike – мистецтво управління кораблем) – наука про управління, зв'язку й опрацюванню інформації в біологічних, технічних та комплексних системах. Проаналізуймо насамперед управління як явище об'єктивного світу, що має багатоаспектний характер. Отже, перш за все визначимо термін управління.
Управління – систематичний, цілеспрямований вплив на систему, її компоненти, або процеси, з метою підвищення ефективності їх функціонування [Жданова, С. 11.].
На основі поділу навколишнього світу на три основні компоненти (неживу природу, живу природу і людське суспільство) управління традиційно поділяють на такі види:
а) технічне управління в неживій природі (в технічних системах) – управління науково-технічними процесами й фізичними телами, системами машин тощо;
б) біологічне управління в живих організмах (у біологічних системах) – управління процесами, які відбуваються у живій природі і пов'язані з життєдіяльністю організмів;
в) соціальне управління в суспільстві (в соціальних системах) – управління як вплив на діяльність людей, об'єднаних у різні соціальні групи з їхніми різними соціальними інтересами.
Управління, зазвичай, здійснюється у високоорганізованих складних динамічних системах і для його процесу характерні такі загальні принципи:
наявність двох систем (керівної і керованої) в межах єдиної самоврядної системи;
цілеспрямованість процесів управління;
наявність програми як сигнально-інформаційного носія, за допомогою якої одна система впливає на іншу;
наявність зворотніх зв'язків;
ентропійний характер процесів управління.
Соціальне управління досліджує та вивчає закономірності, які властиві усім соціальним галузям. Розрізняють такі види соціального управління:
соціально-політичне, або управління різними сукупностями людей;
економічне управління, або управління виробництвом;
управління духовним життям суспільства і кожного його члена;
управління у прикладних галузях і сферах, у тому числі і в освіті. [Сінг С. 69
За визначенням Третяченко В. соціальне управління слід розуміти як корисну управлінську діяльність, де засадовою щодо неї є доцільна взаємодія суб'єктів суспільного життя (особистості, соціальних спільнот, суспільства загалом), у ході якої реалізуються соціокультурні програми, що виражають соуіальні потреби. Відповідно до головних суб'єктів суспільного життя підкласи соціального управління поділяються на: управління індувідуальною діяльністю людини; управління спільною діяльністю людей [Третяченко, С.68].
Аналізуючи структуру соціальної системи управління необхідно визначити наступні компоненти: суб'єкт управління, об'єкт управління, мету управління, управлінські взаємовідносини, функції управління та інше.
Суб'єкт управління - це структурно-визначенні об'єднання людей й керівників на персональному рівні, що здійснюють управлінську діяльність та мають для цього повноваження.
Об'єкт управління – це окремі люди або групи людей, на яких направлені організовані, систематичні, планомірні дії суб'єкта управління. Об'єкт управління може розглядатися в двух аспектах: елементарно-структурному (як сукупність людей, організацій і т.п.), а також функціональному (як поведінка окремих особистостей і груп людей) [Бандурка, С. 12-13].
Сінгаєвський С.М. в своїй монографії „Фізичне виховання - здоров'я школярів” суб'єкт управління визначає як орган управління.
Мета (ціль) - ідеальне, мислене прогнозування, передбачення результату (наслідків) діяльності. В якості безпосереднього мотиву, ціль спрямовує і регулює людську діяльність. В умовному розумінні терміну ціль в управлінні – це стан системи, в який треба перевести її в наслідку управляючого впливу органом управління.
Дотично до теми дослідження вважаємо за необхідне визначити поняття „система”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Управління

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок