Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Філософія -> Фрідріх Ніцше і проблема надлюдини

Фрідріх Ніцше і проблема надлюдини

Назва:
Фрідріх Ніцше і проблема надлюдини
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
26,52 KB
Завантажень:
281
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Важко сказати, чим привабила мене філософія Ніцше, мені здається, що причина - у її новаторстві, нетрадиційності, неординарності, у різких і
категоричних, але в той же час своєчасних і логічно обґрунтованих твердженнях


“Фрідріх Ніцше і проблема надлюдини”


План
Вступ.
Філософія життя.
Волюнтаризм Ніцше й Шопенгауера.
Нова мораль Ніцше - “мораль аристократів”.
Ніцше і Вагнер.
«Так говорив Заратустра»
Нацистська ідеологія як викривлена філософія Ніцше.
Коротка біографія.
Висновок.
Список використаної літератури.
Що ми шукаємо? Спокою, щастя? Ні, тільки одну істину, як би жахлива вона не була.
Ніцше
Вступ
Важко сказати, чим привабила мене філософія Ніцше, мені здається, що причина - у її новаторстві, нетрадиційності, неординарності, у різких і категоричних, але в той же час своєчасних і логічно обґрунтованих твердженнях. “Бог помер! Ми його вбили - ви і я!”, - говорить Ніцше словами “божевільного” у своїй роботі “Весела наука”. На місце бога встає людина, але не звичайна, як всі ми, а надлюдина - ідеал людини, позбавлена багатьох моральних заборон і наділений майже необмеженими правами, те, до чого повинна прагнути кожна “звичайна” людина. Ми бачимо, що філософія Ніцше має морально-етичну основу, що, на мій погляд, сьогодні дуже актуально й становить великий інтерес не тільки для філософів.
Філософія життя
Актуальність “філософії життя” як одного з відгалужень більше широкого напрямку - ірраціоналізму - була історично обумовлена. Поява ірраціоналістичних поглядів у філософії з'явилося як би відповіддю на кризу в наукових методах пізнання, природознавства. В основі раціоналістичного світорозуміння лежало поняття “матерії” як першооснови всіх речей, і всі процеси, що відбуваються в природі пояснювалися (точніше, могли б бути пояснені) за законами переміщення атомів. Матеріалізм, виступаючи від імені науки, претендував на роль остаточного “наукового світогляду”. І хоча на його основі виник також і “діалектичний матеріалізм”, старанно не замічений буржуазними критиками раціоналізму XIX в., але “криза у фізику” у цей період, хоча й дав останньому нові підтвердження, фатальним образом позначився на деяких сторонах гносеології історичного матеріалізму цього часу.
У боротьбі з матеріалізмом “філософи життя” спробували використати незвідність біологічних явищ до законів класичної механіки. Поняття матерії було замінено поняттям “життя”, ”живаючи матерія”, що у філософському тлумаченні має значення психіки, переживання. Раціональні суб’єктно-об’єктні відносини заміняються суб’єктно-суб’єктними, людина починає розглядатися як суб'єкт спілкування. Таким чином, “філософія життя”, як і ірраціоналізм взагалі, протипоставляє гносеологічному підходу раціоналізму аксіологічний, в основі якого лежать установки антропологізму.
Передумови антропологізму можна зустріти ще й в античній філософії, у таких навчаннях, як, наприклад, софізм, для якого людина - єдине буття, існування буття доводиться тільки через людину. “Людина є міра всіх речей, що існують, що вони існують, і неіснуючих, що вони не існують”, - говорив Протагор. У цій філософії вперше ставиться питання про відношення суб'єкта до об'єкта, духу до природи, мислення до буття. Але для неї важливо не реальний поділ миру й людини, а постійне їхнє співвіднесення. Ідеї софістів відроджуються далі й у філософії стоїків, що доповнили їхньою системою моральних цінностей, і Епікура, що проповідував ідею про можливість і необхідність досягнення індивідом щасливого життя (тобто розкрити, реалізувати самого себе, досягти своїх ідеалів, що і є однієї із цілей “філософії життя”), іншою немаловажною його ідеєю була ідея про визнання випадковості, заперечення фаталізму, передбаченості, тобто в якімсь ступені заперечення раціонального причинно-наслідкового підходу.
До 50-их років XX в. “Філософія життя”, що дискредитувала себе відвертим ірраціоналізмом і антинауковістю, а також сполучником з фашизмом, губить своє самостійне значення й вплив. Але вона має важливе значення як складова частина сучасного ірраціоналізму й “філософії антропології”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Фрідріх Ніцше і проблема надлюдини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок