Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Філософія -> Філософія історії

Філософія історії

Назва:
Філософія історії
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
58,85 KB
Завантажень:
979
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Зміст:

1.ВСТУП

2.РОЗДІЛ 1.СУТНІСТЬ ТА ЗАВДАННЯ ФІЛОСОФІЇ ІСТОРІЇ

2.1Філософія історії : поняття , напрямки ,зміст і реальність.

2.1.1Єдність і багатоманітність історії

2.2Філософія історії в системі суспільно-гуманітарного знання .

3.РОЗДІЛ 2.ФІЛОСОФІЯ ІСТОРІЇ ЯК ГАЛУЗЬ ПІЗНАННЯ

3.1Об’єкт і предмет філософії історії як галузі пізнання .

3.1.1Гегель про об’єкт і предмет філософії історії.

3.2Основні виміри філософії історії .

4.РОЗДІЛ 3.СМИСЛ ІСТОРІЇ

4.1Філософсько-світоглядний зміст проблеми смислу історії .

4.2Опозиція двох парадигм у розробці проблем смислу історії .

5.ВИСНОВКИ .

6.СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1.Вступ

Філософія історії – це наукова теорія історії,

критичне переосмислення різноманітних

напівлегендарних або й відверто міфічних

відомостей і переказів .

Анн Робер Жак Тюрго

Осягнення особливостей історичного процесу в його єдності та невичерпному розмаїтті є основоположним завданням філософії історії. Його реалізація передбачає з’ясування низки складних проблем: початку, спрямованості, сенсу і кінця історії, співвідношення універсального і локального ,конкретно-історичного і архитипного ,центру та периферії ,класичних та некласичних соціокультурних форм, типового й унікального в світовій історії тощо.

Філософія історії донедавна залишалася в Україні поза увагою суспільствознавців-дослідників та освітян.І не випадково,адже з ортодоксально марситських позицій вона тлумачилась як донаукова спекулятивна галузь знань про розвиток людського суспільства. Як така вона або ж була приречена(з виникненням” наукового розуміння” історії) припинити своє існування, або ж мала б перетворитися на такий собі закут людських уявлень про історичний процес(теоретично неспроможний і ідеологічно реакційний).

Реальний перебіг процесів як самого суспільного життя та його осягнення і справді довів недолугість, проте не філософії історії, а подібного однобічного її розуміння.

У контексті західноєвропейської культури з другої половини 18ст. розпочинається поступова, але кардинальна трансорформація у різних галузях пізнання.Якщо досі означені галузі знань вичерпувалися емпіричними узагальненнями,то далі відбувається їх найінтенсивніша теоретизація .Відмітною ознакою останньої стало ,зокрема ,те ,що теоретична побудова пізнання у тій або іншій галузі визначалась як “філософія” цієї галузі.Європейська наука того часу переповнена найрізноманітнішими “філософіями”від “філософії природи “,”філософі ботаніки “,”філософії зоології” та “філософії математики” до “філософії духу”, ”філософії права “,”філософії мистецтва” й “філософії релігії”.

Не залишалися осторонь і сфера історичного пізнання.. Саме тоді й запроваджено Вольтером термін «філософії історії».Проте ,як і у випадках стосовно «філософії ботаніки»,»філософії мистецтва» чи «філософії права»,тогочасна філософія історії являла лак собою синкретичну системну конструкцію, котра становила собою не тільки й навіть не стільки філософське осмислення історії ,скільки історичну теорію ,однак ще досі абстрактну ,таку в якій ще не з’ясовані реальні історичні закономірності ,тенденції та структури замінювалися суто умоглядними ,спекулятивними конструкціями.

Отака філософія історії й справді на середину 19ст. виявила свою принципову обмеженість та безперспективність. Та це аж ніяк не означає, що безперспективною стала філософія історії взагалі. Традиціійна ,спекулятивна філософія історії відійшла у минуле тому ,що внаслідок подальшого поступу людського пізнання вона розгалузилася .З одного боку ,формується фундаментальна ,загальна теорія історії як суто наукова дисципліна ,з другого –філософія історії постає вже не в традиційному розумінні синкретичної теоретичної побудови розумінні синкретичної теоретичної побудови,а як одна з рівноправних галузей сучасного власне філософського знання .Виконуючи таку функцію ,філософія історії не лише не припиняє свого існування ,а стає дієвою і повноцінною поряд із виникненням всезагальної наукової історичної теорії.І насамперед тому ,що філософія історії принципово не може бути редукована до науки ,вона відрізняється від останньої філософським ,а не спеціальним науковим підходом до історичного процесу.Прагнучи здійснити таку редукцію ,прибічники марксизму радянського зразка зробили погану послугу філософії історії ,загальмувавши її розвиток у нашій країні на три чверті століття.

Предметом філософії історії являється історичний вимір буття людини. Об’єктом філософського світогляду стає той чи інший сегмент історичного життя людства або ж всесвітня історія загалом .Особливу сферу створює філософське вивчення граней , можливостей і способів історичного пізнання в його різних видах , перш всього вивчення науково-історіографічного і і філософського ж пізнання історії .

2.РОЗДІЛ 1.СУТНІСТЬ ТА ЗАВДАННЯ ФІЛОСОФІЇ ІСТОРІЇ

2.1Філософія історії :поняття , напрямки зміст і реальність .

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсова робота на тему: Філософія історії

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок